Go to content

Wolisz góry czy plażę? Ten wybór ujawni twoją osobowość

Fotomontaż iStock

Co wybierasz — morze, słońce i złocisty piasek na plaży czy raczej majestatyczne góry i niezapomniane widoki? Obie wersje wypoczynku mają zagorzałych zwolenników i tak samo wiele zalet. W dodatku miejsce, do którego lubisz jeździć na wypoczynek lub o którym marzysz, może zdradzać twoją osobowość. 

Tak twierdzą naukowcy, którzy przeprowadzili ciekawe badanie.

Miłośnicy wypoczynku wśród górskich szczytów

Jeśli zdecydowanie wybierasz odpoczynek górach, najpewniej jesteś bardziej zamknięta w sobie. Badanie pokazało, że ci, którzy nie wyobrażają sobie innego wypoczynku, są bardziej skłonni do wycofywania się w miejsce pełne zieleni, drzew, bardziej niedostępne. Introwertycy preferują zaciszne miejsca, w których interakcja z innymi jest ograniczona. Takie samotnie odnajdują właśnie tutaj, w przeciwieństwie do tłoku panującego na plaży, gdzie nie ma sprzyjających warunków dla spokojnego rozmyślania. Góry wydają się być idealnym wyborem dla osób, które chcą odbyć samotną podróż w głąb siebie.

A jeśli kochasz morze i piasek na plaży

Najpewniej masz ekstrawertyczną osobowość. Zgodnie z wynikami badania, ludzie lubiący przestrzeń i plażowanie wśród innych ludzi, są bardziej skłonni do korzystania z aspektów społecznych. Tutaj ekstrawertyk spędza czas tak jak lubi, spotykając się z innymi i emanując swobodą i pewnością siebie. Co ciekawe, otwarte przestrzenie zachęcają ekstrawertyka do ekspresji i jeszcze większej otwartości.

A co się stanie, gdy miłośnicy jednej i drugiej lokalizacji do odpoczynku się zamienią? Zapewne docenią walory piękna innych miejsc, jednak obie strony będą doświadczać dyskomfortu w środowiskach, które nie są dla nich tak samo korzystne.

A ty, co wybierasz?


 

źródło: www.lifehack.org