Go to content

Czy wiesz dlaczego przed wyjściem z domu powinieneś zostawić na balkonie lub w ogrodzie łyżeczkę?

Fot. iStock

Czy wiesz, dlaczego przed wyjściem z domu powinieneś zostawić w ogrodzie lub na balkonie łyżeczkę wody z cukrem? Wyjaśnił to David Attenborough w swoim niedawnym poście na Facebooku. Nie jest mu obojętny los pszczół, nam też nie powinien. Gdyby te owady zniknęły z powierzchni ziemi, zostałyby nam tylko cztery lata życia!

Sir David Attenborough napisał, że wszyscy możemy zrobić jedną bardzo prostą rzecz, którą możemy zrobić, aby uratować pszczoły i najwyraźniej, samych siebie. O tej porze roku pszczoły mogą wyglądać jakby umierały, choć tak naprawdę daleko im do tego. Zazwyczaj są po prostu przemęczone i nie mają wystarczająco dużo energii, aby powrócić do ula.

Możemy im pomóc przygotowując prosty roztwór z cukru i wody. Wymieszaj dwie łyżki cukru z jedną łyżką wody i zostaw ten napój w takim miejscu, aby pszczoła mogła go dosięgnąć, najlepiej w pobliżu kwiatów w ogrodzie lub na balkonie.

Pszczoły odgrywają istotną rolę w rolnictwie i produkcji żywności, wraz z innymi owadami zapylają trzy czwarte wszystkich upraw. Niestety, według ONZ, wymiera już populacja 37 % gatunków pszczół. W Wielkiej Brytanii zniknęło 13 gatunków, Niemczech wymarło 75% wszystkich owadów latających, w USA około 50% gatunków, a prawie 25% wymiera.

W obliczu tej katastrofy, jedna łyżeczka cukru na naszym parapecie lub w ogrodzie nie wydaje się olbrzymim poświęceniem z naszej strony

Pomóż pszczołom i UDOSTĘPNIJ ten artykuł na Facebooku.


Na podstawie: globalcitizen.org