Lifestyle

Wielki człowiek, wielki problem

Backstage Sport
Backstage Sport
5 stycznia 2016
 

Klub fitness to miejsce, które odwiedzam prawie codziennie, strony internetowe, książki dotyczące wysiłku fizycznego, technik ćwiczeń, profile sportowców, fit maniaków. Tak bardzo lubię ten zapał, cele, odstresowanie, codzienną wytrwałość, silne ciało i charakter.

Jednak nie rozumiem niektórych ludzi. Łapię się za głowę kiedy to co wyprawiają „kwadratowi” fitmaniacy nie ma nic wspólnego ze zdrowiem i sportem! Napompowane ciała do nienaturalnych, ogromnych wielkości, gdzie mięśnie są tak duże, że sylwetka niczym nie przypomina zdrowego, zgrabnego i pięknego człowieka!
Musze to napisać, bo za każdym razem zastanawiam się dlaczego tak? Sama wiem bardzo dobrze ile to wymaga pracy, wyrzeczeń, wysiłku, dyscypliny i to bardzo bardzo podziwiam, nie rozumiem jednak sensu poprawiania i pracy nad doskonałym.
blogger-image--232695075
Współczuję zatracenia w celach i zatarcia własnego obrazu w lustrze.
O ile piękna, wypracowana i umięśniona sylwetka, na którą misternie i wytrwale trzeba pracować budzi ogólny zachwyt, o tyle życie kręcące się wokół 100 gram tego i 200 tamtego po cel, który prowadzi do deformacji, bo inaczej tego nie można nazwać – tego nie rozumiem i nie jestem w tym sama.
Często rozmawiając z osobami z branży fitness poruszającymi się w obszarze zdrowia i sprawności fizycznej oraz z tymi, którzy z fitnessem nie maja nic do czynienia, słyszę pytanie o zdeformowanych facetow i męski kobiety. Chociaż sama najchetniej stworzyłabym tabletkę, która pokaże że doskonałego i wypracowanego ciała nie należy deformowac do rozmiaru XXXL to tłumaczę, że to cele, to droga i mimo wszszytko piękny umysł takiego czlowieka, bo wysilek systematyczność i wytrwałość jaką w sobie należy w tym sporcie posiadac zaprowadziłaby go na najwyższe szczyty swiata.
blogger-image--1077417541

Lifestyle

Zatracić się w sobie

Backstage Sport
Backstage Sport
7 stycznia 2016
 

Zatracić się….

W pracy – czasem lubisz czasem nie. Zazwyczaj nie masz siły wstać ale jak wstaniesz to jest lepiej na chwilę. Siedzisz za biurkiem i tylko myślisz kiedy będzie ta 17. Zmieniłabyś coś i szukasz na co. Masz pomysł ale boisz się realizacji. Boisz się zmian. Lubisz wiedzieć że jutro będzie taki sam dzień. Taki sam poranek i te same osoby. Jedne lubisz bardziej a drugie nie. Ale i tak dalej w tym tkwisz. A przecież kilka lat temu a może nawet miesięcy Twoja kariera wyglądała inaczej. A może tak samo? Tylko Ty masz inne podejście. Zatraciłaś się w tej rutynie. I chociaż stać Cię na więcej dalej w tym tkwisz.

W „związku” – Ty jesteś dawcą a on biorcą? To on mówi kiedy i na ile się zobaczycie. I czy w ogóle. A widząc się z nim dziś myślisz że to ostatni raz. Bo on może się nie odezwać. Albo odezwie się za kilka dni. Bo teraz jest zajęty lub ma inną rozrywkę. Zatraciłaś się w miłości do kogoś kto boi się życia. Strach przed uczuciami jest dla niego normą. Strach przed braniem odpowiedzialności za swoje wybory. A rezygnacja z relacji tylko dlatego że może się kiedyś skończyć jest oddaniem walkowerem. Każdy sms od niego to drżenie Twoich rąk. Tylko na to Cię stać?

W osobie – Ten uśmiech te oczy i ten dotyk. Nie wyobrażasz sobie nikogo innego. Bo tylko on tak robi. Tylko on tak gotuje. I tylko z nim tak możesz chodzić na spacer. Zatracasz się w człowieku który jest „perfekcyjny”. Tylko czy jest? Próbujesz spotykać się z innymi i widzisz tylko jego. Poznajesz kogoś i zwracasz uwagę na to że ON by zrobił to inaczej. Inaczej by powiedział. Inaczej by się zachował. Nie dajesz tej nowej osobie szansy a przede wszystkim nie dajesz jej sobie. Zatracić się w człowieku jest jedną z najgorszych rzeczy na jaką możemy sobie pozwolić.        ” Człowiek naraża się na łzy, gdy raz pozwoli się oswoić ” On oswoił Cię po raz pierwszy prawda?

Jak sobie pomóc w zatraceniu? Najpierw znaleźć cel i wejść na właściwa ścieżkę w realizacji go – bardzo trudne, konsekwencja i wytrwanie – jeszcze trudniejsze, zresetować przemęczony organizm i idąca do celu głowę a później powrócić bez zwątpienia – najtrudniejsze!

Kto idzie do jakiegokolwiek celu wie o czym pisze, kto nie idzie dowie się, jak w końcu odrzuci wymówki, wątpliwości i ruszy !!!

Nowy rok nowy dzień  nowa godzina nowe szanse do boju królowie życia!!! Powodzenia w zatraceniu się w sobie 😉

 

 

 


Lifestyle

Nie żałować

Backstage Sport
Backstage Sport
4 stycznia 2016

Znasz to uczucie kiedy coś chcesz zrobić a się boisz? Lub coś zrobisz i wiesz ze będziesz żałować?

Każdy z nas ma wybór. Decyduje i ponosi za to konsekwencje. Każdy aspekt naszego życia : praca, wykształcenie, rodzina, sport, związek wymusza od nas podjęcia decyzji. Czasami żałujemy po latach że wcześniej czegoś nie zrobiliśmy. Wybralibyśmy inną drogę. Więcej uczyli się włoskiego w szkole. Po maturze wyjechali do pracy jaki animator do hotelu. A teraz? Teraz mówisz sobie ze jest za późno. Chociaż wcale za późno nie jest. Ale są zdarzenia do których się już nie wróci. Żałujesz że nie spróbowałaś. Bałaś się zaryzykować. Nie podjęłaś się wyzwania. Słuchałaś się innych ludzi. Kierowałaś się pozorami. I po kilku miesiącach mówisz „to była zła decyzja. Żałuje”. Tylko że już jest za późno. Już nie będziesz latać tak wysoko. Nie będzie takiej siły. Nie usłyszysz tych słów. Ani nie zobaczysz tego co wtedy. Żyj tak abyś nie żałował. Ani jutro ani za miesiąc ani za rok.