Lifestyle

Więcej czasu na rzeczy, które kochasz…

Redakcja
Redakcja
28 września 2018
Fot. iStock / Milkos
 

W pogodni za karierą nieraz tracimy z oczu to, co w życiu najważniejsze – własne szczęście. Okazuje się, że kluczem do samospełnienia jest zachowanie balansu pomiędzy pracą, życiem prywatnym i realizacją swoich pasji. W natłoku codziennych obowiązków trudno jest jednak znaleźć choćby chwilę na przyjemności. Na szczęście istnieją proste rozwiązania, które pomogą wygospodarować więcej czasu na rzeczy, które kochasz.

Zmorą dzisiejszych czasów jest pośpiech. Wciąż gdzieś pędzimy: z pracy, do pracy, na zakupy, spotkanie służbowe. W domu czekają na nas kolejne obowiązki: pranie, gotowanie,  opieka nad dziećmi. W tym szaleństwie trudno znaleźć chwilę  dla siebie i swoich pasji. Nie jest to jednak niemożliwe!

Więcej czasu dla siebie

Postaraj się zmienić swój harmonogram dnia. Zastanów się, co jest dla ciebie priorytetem i jak chciałbyś, by wyglądało Twoje życie za kilka, kilkanaście lat. Postaw na samorozwój. Marzysz o kursie tańca?  Lubisz malować? Nie wahaj się!  Jednym słowem: zmień swoje życie już teraz.

Taktyka małych kroków

By zyskać więcej czasu dla siebie, wstań nawet 20 minut przed budzikiem. To wystarczy by odbyć sesję porannego joggingu czy medytacji. W ciągu dnia wykorzystaj zaś każdą wolną chwilę. Połącz także przyjemne z pożytecznym. Jeżeli dużą część dnia spędzasz w samochodzie lub komunikacji miejskiej możesz w tym czasie słuchać audiobooków, czytać, rysować lub słuchać ulubionej muzyki. Lubisz aktywny tryb życia? Zamień autobus na rower, rolki czy choćby hulajnogę. Droga do pracy może być również okazją do odbycia codziennego treningu.

Sprytne rozwiązania to więcej czasu dla Ciebie!

Niektórych obowiązków nie sposób uniknąć. Należą do nich m.in. sprzątanie czy gotowanie. Jak ułatwić sobie te zadania? Wystarczy kilka pomysłowych rozwiązań, które sprawią, że staną się one szybkie, łatwe i przyjemne. Zamiast ciężkich, nieporęcznych odkurzaczy, za którymi ciągną się kable, które wciąż trzeba przepinać, do sprzątania można użyć odkurzacza akumulatorowego Regulus PowerVac 2 w 1. Bez wysiłku wyczyścisz nim wszystkie podłogi, narożniki, a także inne domowe zakamarki. W razie potrzeby odkurzacz ten w kilka chwil zamienisz w wygodne urządzenie ręczne, które świetnie sprawdzi się w przypadku prac na zewnątrz. Nie ma potrzeby szukania i wyciągania innych sprzętów, które pozwolą na posprzątanie miejsc niedostępnych dla tradycyjnych odkurzaczy. Duża moc ssania, bezworkowa technologia cyklonowa eliminuje dodatkowo problem szukania po sklepach odpowiednich worków wymiennych, dzięki czemu nie marnujemy wciąż brakującego czasu,.

Każdej osobie zwracającej uwagę na rozwiązania eko z pewnością przyda się mop parowy Clean Tenso marki Leifheit. Ten ultranowoczesny sprzęt usuwa nawet 99,99% bakterii i zarazków, zapewniając tym samym higieniczną czystość bez użycia środków chemicznych, których zwykle używamy do sprzątania. Mycie podłogi nie wymaga zatem dodatkowego przemywania czystą wodą, by pozbyć się użytej „chemii”. Dzięki skoncentrowanemu strumieniowi pary, Clean Tenso z łatwością radzi sobie zarówno z uporczywymi zabrudzeniami na parkietach czy panelach, jak i płytkach. Szybko, zdrowo i bez wysiłku. Dzięki takim sprytnym sprzętom twoje domowe porządki mogą trwać  dwa razy krócej, a Ty zyskasz dużo więcej czasu na rzeczy, które kochasz. Bo życie jest po to, by czerpać z niego garściami !


Artykuł powstał we współpracy z marką Leifheit 


Lifestyle

Pozwól sobie na chwilę relaksu i zamień swoją codzienną pielęgnację jamy ustnej w prawdziwe spa!

Redakcja
Redakcja
28 września 2018
Fot. Materiały prasowe
 

Jedynie jedna na dziesięć osób nie ma żadnych problemów ze zdrowiem jamy ustnej, a aż 80% Europejczyków cierpi na choroby dziąseł. Zdaniem dentystów, sytuacja ta jest m.in. wynikiem ignorowania znaków ostrzegawczych i traktowania powtarzającego się krwawienia dziąseł jako czegoś naturalnie związanego z codziennym szczotkowaniem. Aby temu zaradzić, eksperci Oral-B stworzyli rewolucyjną technologię Gum Guard, która w połączeniu z najnowszą szczoteczką Genius w kolorze Orchid Purple, nie tylko kompleksowo zadba o zdrowie naszych dziąseł, ale także zamieni ich codzienną pielęgnację w prawdziwe domowe spa!

Szczoteczka elektryczna – genialny asystent codziennej pielęgnacji jamy ustnej

Jako najczęstszy błąd popełniany przez pacjentów, dentyści wymieniają brak odpowiedniej techniki czyszczenia zębów. Jak pokazują badania, szczotkujemy za krótko i nieprecyzyjnie. Chociaż większość z nas, zapytana o długość mycia, odpowie, że myje przepisowe 2 minuty, dokładne analizy wskazują, że średnio zajmuje nam to mniej niż 60 sekund,  a ponadto 60% z nas nie szczotkuje tylnych zębów lub poświęca im za mało uwagi.

Fot. Materiały prasowe

Podstawą dbania o zdrowie naszej jamy ustnej jest codzienna pielęgnacja. Systematyczne kontrole u dentysty nie pomogą, jeśli odpowiednio nie przyłożymy się do porannego i wieczornego szczotkowania. Niestety, w dalszym ciągu obserwując swoich pacjentów spotykam się z brakiem podstawowej edukacji w tym zakresie. Brakuje im dyscypliny, motywacji, a często też po prostu wiedzy na temat tego, jak odpowiednio szczotkować. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, aby myć zęby odpowiednio długo, bez stosowania zbyt dużego nacisku oraz w taki sposób, aby nie pomijać żadnych obszarów. Tymczasem pacjenci często traktują mycie zębów jako coś mechanicznego i robionego w pośpiechu, przez co nie tylko nie zachowują odpowiedniej higieny, ale również nie zauważają i ignorują symptomy wskazujące na poważne choroby, w tym zapalenie dziąsełmówi lek.dent., specjalista pariedontolog Agnieszka Peret.

Przeciętnie odwiedzamy gabinety dentystyczne dwa razy do roku. Tymczasem na zdrowie naszych zębów i dziąseł pracujemy każdego dnia. Dlatego, wiedząc że choroby jamy ustnej mogą przyczynić się do poważnych problemów zdrowotnych w przyszłości, powinniśmy zadbać o odpowiednią dyscyplinę w tym obszarze. Z pomocą mogą przyjść nam najnowsze technologie, w tym inteligentny system szczotkowania, w który wyposażona jest szczoteczka elektryczna Genius.

Fot. Materiały prasowe

Coraz więcej osób lubi otaczać się modnymi i ułatwiającymi życie gadżetami. Warto nie ograniczać się w tym zakresie tylko do modnego smartfona, ale zaprosić technologię również do swojej łazienki. Tradycyjne szczoteczki manualne, ze względu na swoje ograniczenia, nie zapewnią nam bowiem tak kompleksowej możliwości zadbania o zdrowie i czystość jamy ustnej, jak szczoteczki elektryczne najnowszej generacji. Szczoteczka Genius, wyposażona w rewolucyjną technologię Gum Guard, dzięki zastosowanym innowacjom może wręcz stać się z naszym asystentem codziennej pielęgnacji. Ponadto duży nacisk kładzie ona na zdrowie naszych dziąseł, które często jest przez nas ignorowane, a które może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych – mówi dr n. med. lek. dent Beata Golan, Dyrektor ds. Naukowych Instytutu Blend-a-Med Oral B.

Technologia Gum Guard, w którą wyposażona jest szczoteczka Genius, w połączeniu z aplikacją Oral-B, pozwala nie tylko na monitorowanie w czasie rzeczywistym naszej techniki szczotkowania, sygnalizując momenty, w których wykonywany jest zbyt silny nacisk na dziąsła, ale także łączy w sobie nowatorską technologię czujnika ruchu w szczoteczce oraz funkcję rozpoznawania obrazu video za pomocą kamery umieszczonej w smartfonie. Pozwala to na kontrolowanie czy wszystkie powierzchnie zostały przez nas dokładnie wyczyszczone, wizualizację obszarów dziąseł wymagających specjalnej pielęgnacji, a także wyrabianie prawidłowych nawyków, poprzez m.in. wbudowany timer umożliwiający odmierzanie przepisowych 2 minut mycia zębów, czy ustawianie przypomnień ułatwiających regularne wykonywanie ocen i porównywanie ich wyników w czasie. To wszystko w połączeniu z technologią oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjną oraz unikalną, okrągłą główką sprawi, że nasze dziąsła i zęby będą odpowiednio zadbane.

Jak się więc odpowiednio zmotywować?

Zamień swoją codzienną pielęgnacje w okazję do chwili relaksu!

Nasze poranne i wieczorne rytuały mają fundamentalny wpływ na jakość naszego dnia oraz snu. Dlatego warto przyjrzeć się im trochę bliżej i sprawić, aby stały się okazją do chwili odpoczynku i refleksji. Ponieważ większość z nas w ciągu dnia żyje w pośpiechu, warto wykorzystać właśnie te 2 minuty rano i wieczorem, które spędzamy na myciu zębów i zamienić naszą codzienną pielęgnację jamy ustnej w prawdziwe domowe spa. Jak to zrobić?

  1. Zadbaj o odpowiednią aurę – zapalenie świeczki zapachowej nie tylko wprowadzi atmosferę relaksu do naszej łazienki, ale również wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie i zmysły. Świece o różnych aromatach mogą pełnić różnorodne funkcje – rano dodadzą nam energii nastawiając pozytywnie na czekające na nas wyzwania, a wieczorem odprężą i pozwolą odpowiednio przygotować się do snu.
  2. Kolory mają znaczenie – nie od dzisiaj wiadomo, że kolory jakimi się otaczamy mają wpływ na nasz nastrój. Dlatego warto przykładać uwagę do kolorów przedmiotów, których używamy na co dzień. W przypadku higieny jamy ustnej takim przedmiotem będzie szczoteczka elektryczna. Najnowsza szczoteczka Genius w kolorze Orchid Purple, ze względu na elementy w kolorze fioletowym, nie tylko wprowadzi element relaksu do naszej codziennej pielęgnacji, ale również rozwinie naszą kreatywność i pozytywnie zadziała na nasz układ nerwowy.
  3. Włącz relaksującą muzykę bądź audiobooka – istnieje wiele badań wskazujących na bezpośredni i wyraźny wpływ muzyki na nasz stan wewnętrzny. Odpowiednio dobrana może pobudzić nas do życia, zmotywować lub odprężyć. 2 minuty, które spędzamy na myciu zębów to idealny czas na włączenie utworu, który albo doda nam porannej energii, albo wręcz przeciwnie, pozwoli się wyciszyć i odpowiednio nastawić do snu. Alternatywą jest również włączenie audiobooka – 2 minuty miną nam jeszcze szybciej, gdy wsłuchamy się w fabułę ciekawej książki, czy ulubiony podcast.

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Oral-B


Lifestyle

Jesienna chandra? Zapomnij! Oto 5 sposobów jak zatrzymać lato na dłużej

Redakcja
Redakcja
28 września 2018
Fot. Materiały prasowe

Wiosną i latem czujemy przypływ energii i motywacji – przechodzimy na diety, stajemy się bardziej aktywni, rozwijamy zainteresowania, odkrywamy nowe smaki, odpoczywamy, remontujemy mieszkanie i odliczamy dni do długo wyczekiwanego urlopu. Gdy przychodzi jesień, a wraz z nią dni stają się coraz krótsze, a pogoda powoli przestaje rozpieszczać, dopada nas zniechęcenie i spadek nastroju. Jak z nimi walczyć i móc jak najdłużej „zatrzymać lato”?

Na pogodę za oknem i zmieniające się pory roku nie mamy żadnego wpływu, ale na pogodę ducha – już tak! Oto 5 sposobów, które pomogą w radzeniu sobie z jesiennym spadkiem nastroju.

Po pierwsze, przełam rutynę i zaskocz bliskich

Ostatnie długoterminowe prognozy pogody sugerowały letnie temperatury nawet do… listopada. Bez względu na to, co będą pokazywały słupki termometra, warto zaskoczyć bliskich pomysłem na kilka niespodziewanych weekendowych wyjazdów. Zwiedzanie malowniczego zamku lub zabytkowych sztolni, wizyta w „domu do góry nogami” a może w muzeum miniatur? Często sami nie zdajemy sobie sprawy jak wiele ciekawych miejsc można znaleźć do kilku godzin jazdy samochodem i pociągiem. A w upalne lato najczęściej wolimy korzystać z pięknej pogody niż przebywać w muzealnych pomieszczeniach, więc właśnie jesienią jest najlepsza pora, aby odkryć nieznane.

Po drugie, sięgnij po witaminę D

W naszej strefie geograficznej od września do kwietnia jest zbyt mało promieniowania słonecznego, aby witamina D mogła zostać wyprodukowana w skórze, nawet w słoneczne dni. Jej niedobór uchodzi za jednego z głównych sprawców obniżonego nastroju i innych zaburzeń emocjonalnych. Warto zatem sprawdzić poziom witaminy D i na tej podstawie ustalić z lekarzem właściwą dawkę do suplementacji. Tym bardziej, że jej niedobór może zwiększać ryzyko poważnych chorób np. osteoporozy, cukrzycy, otyłości, nadciśnienia czy niektórych nowotworów m.in. jelita grubego czy piersi. Zbyt mała dawka witaminy D powoduje również, że szybciej się starzejemy.

Po trzecie, zadbaj o ruch na powietrzu, tak długo jak tylko możesz

Słoneczny jesienny dzień? Nie zmarnujmy go i wyjdźmy z domu – inne rzeczy spokojnie będzie można zrealizować później, a ostatnie promienie słońca i ciepła są na wagę złota. Długi popołudniowy spacer czy przejażdżka na rowerze to idealny sposób na wyzwolenie endorfin czyli „hormonów szczęścia” i zadbanie o właściwą dawkę codziennego ruchu. Jazda na rowerze np. stylowym miejskim Le Grand, ma szczególnie wiele korzyści, które docenimy jesienią – zyskamy większą odporność na zmęczenie, stres i rozmaite infekcje, a do tego rower pozwoli się w pełni odprężyć i wyciszyć.

Fot. Materiały prasowe

Po czwarte, posmakuj egzotyki… a przynajmniej na talerzu

Nie każdy może sobie pozwolić na drugi jesienno-zimowy urlop, najlepiej w jakimś ciepłym i egzotycznym miejscu. Nie oznacza to jednak, że nie możemy przenieść się do egzotycznego miejsca, a to za sprawą smaku! Kulinarną podróż możemy rozpocząć w nieznanej dotąd restauracji serwującej dania z danego regionu świata, ale spróbować podjąć ją samodzielnie w zaciszu domowym, korzystając z tysięcy przepisów znalezionych w sieci. Gdy pogoda za oknem nie będzie już zachęcać do wychodzenia, możemy zaproponować znajomym domówkę w stylu danego kraju – przygotować same tematyczne potrawy, zadbać o muzykę i wystrój mieszkania stosowny do wybranego regionu, aby na jeden wieczór znów poczuć się jak na wakacjach!

Po piąte, postaw na kolor

Obserwując jesienny ubiór na polskich ulicach, można by pomyśleć, że wielu z nas przechodzi „żałobę po lecie”. Latem bowiem królowały jasne stroje, śmiałe kolorowe fasony i kwiatowe motywy. Z chwilą nadejścia jesieni, wielu ludzi diametralnie zmienia styl i zaczyna nosić smutne ciemne i szare kolory. Warto się tej zależności przeciwstawić, a terapia kolorami działa! Piękny płaszczyk w żywym odcieniu, wściekle żółty parasol na tle ciemnego, szarego nieba, rower z miętową ramą  i uśmiech na twarzy – to wszystko robi różnicę. Dobrze o tym pamiętać zanim kupimy kolejne ubrania i akcesoria w posępnych, ciemnych kolorach.

I wreszcie – nawet, gdy pogoda się zepsuje i nadejdą długie, zimne wieczory, pamiętajmy, że każda pora roku ma swoje plusy. W końcu możemy bez wyrzutów sumienia zorganizować serialowy maraton, siedzieć bezkarnie pół dnia pod kocem z ulubioną filiżanką kawy czy herbaty, wrócić na klimatyzowaną siłownię czy po prostu spędzać czas z bliskimi w zaciszu przytulnego domu. A za kilka miesięcy znów wróci lato.


Artykuł powstał we współpracy z marką Le Grand


Zobacz także

Ludzie czasem mówią: „będę mieć życie piękne”. Najczęściej, gdy są młodzi. 7 wskazówek jak być sobą

John Thackwray

Fotografował ludzi na całym świecie… w ich pokojach! Pokazałabyś swój?

10 fundamentalnych prawd, które zmienią twoje życie. Zmiana jest nieunikniona, przyjmij ją