Go to content

Więcej czasu na rzeczy, które kochasz…

Fot. iStock / Milkos

W pogodni za karierą nieraz tracimy z oczu to, co w życiu najważniejsze – własne szczęście. Okazuje się, że kluczem do samospełnienia jest zachowanie balansu pomiędzy pracą, życiem prywatnym i realizacją swoich pasji. W natłoku codziennych obowiązków trudno jest jednak znaleźć choćby chwilę na przyjemności. Na szczęście istnieją proste rozwiązania, które pomogą wygospodarować więcej czasu na rzeczy, które kochasz.

Zmorą dzisiejszych czasów jest pośpiech. Wciąż gdzieś pędzimy: z pracy, do pracy, na zakupy, spotkanie służbowe. W domu czekają na nas kolejne obowiązki: pranie, gotowanie,  opieka nad dziećmi. W tym szaleństwie trudno znaleźć chwilę  dla siebie i swoich pasji. Nie jest to jednak niemożliwe!

Więcej czasu dla siebie

Postaraj się zmienić swój harmonogram dnia. Zastanów się, co jest dla ciebie priorytetem i jak chciałbyś, by wyglądało Twoje życie za kilka, kilkanaście lat. Postaw na samorozwój. Marzysz o kursie tańca?  Lubisz malować? Nie wahaj się!  Jednym słowem: zmień swoje życie już teraz.

Taktyka małych kroków

By zyskać więcej czasu dla siebie, wstań nawet 20 minut przed budzikiem. To wystarczy by odbyć sesję porannego joggingu czy medytacji. W ciągu dnia wykorzystaj zaś każdą wolną chwilę. Połącz także przyjemne z pożytecznym. Jeżeli dużą część dnia spędzasz w samochodzie lub komunikacji miejskiej możesz w tym czasie słuchać audiobooków, czytać, rysować lub słuchać ulubionej muzyki. Lubisz aktywny tryb życia? Zamień autobus na rower, rolki czy choćby hulajnogę. Droga do pracy może być również okazją do odbycia codziennego treningu.

Sprytne rozwiązania to więcej czasu dla Ciebie!

Niektórych obowiązków nie sposób uniknąć. Należą do nich m.in. sprzątanie czy gotowanie. Jak ułatwić sobie te zadania? Wystarczy kilka pomysłowych rozwiązań, które sprawią, że staną się one szybkie, łatwe i przyjemne. Zamiast ciężkich, nieporęcznych odkurzaczy, za którymi ciągną się kable, które wciąż trzeba przepinać, do sprzątania można użyć odkurzacza akumulatorowego Regulus PowerVac 2 w 1. Bez wysiłku wyczyścisz nim wszystkie podłogi, narożniki, a także inne domowe zakamarki. W razie potrzeby odkurzacz ten w kilka chwil zamienisz w wygodne urządzenie ręczne, które świetnie sprawdzi się w przypadku prac na zewnątrz. Nie ma potrzeby szukania i wyciągania innych sprzętów, które pozwolą na posprzątanie miejsc niedostępnych dla tradycyjnych odkurzaczy. Duża moc ssania, bezworkowa technologia cyklonowa eliminuje dodatkowo problem szukania po sklepach odpowiednich worków wymiennych, dzięki czemu nie marnujemy wciąż brakującego czasu,.

Każdej osobie zwracającej uwagę na rozwiązania eko z pewnością przyda się mop parowy Clean Tenso marki Leifheit. Ten ultranowoczesny sprzęt usuwa nawet 99,99% bakterii i zarazków, zapewniając tym samym higieniczną czystość bez użycia środków chemicznych, których zwykle używamy do sprzątania. Mycie podłogi nie wymaga zatem dodatkowego przemywania czystą wodą, by pozbyć się użytej „chemii”. Dzięki skoncentrowanemu strumieniowi pary, Clean Tenso z łatwością radzi sobie zarówno z uporczywymi zabrudzeniami na parkietach czy panelach, jak i płytkach. Szybko, zdrowo i bez wysiłku. Dzięki takim sprytnym sprzętom twoje domowe porządki mogą trwać  dwa razy krócej, a Ty zyskasz dużo więcej czasu na rzeczy, które kochasz. Bo życie jest po to, by czerpać z niego garściami !


Artykuł powstał we współpracy z marką Leifheit