Lifestyle

Warszawski Dzień Kapelusza – już za tydzień. Kapelusze są trendy!

Redakcja
Redakcja
28 września 2017
 

W sobotę, 7 października 2017 roku, w godz.12.00 – 16.00 zapraszamy ponownie do Domu Handlowego Mysia 3 (III piętro) w Warszawie na WARSZAWSKI DZIEŃ KAPELUSZA.

WARSZAWSKI DZIEŃ KAPELUSZA to selektywna impreza modowo – kulturalna, do współpracy, w której zaprosiliśmy jedynie ekskluzywne marki modowe, kapelusznicze, projektantów niepowtarzalnej biżuterii oraz uznane marki kosmetyczne.

Zapraszamy Panie i Panów, którzy kochają nakrycia głowy oraz tych, którzy mają je ukryte w szafach, ale brakuje im na co dzień odwagi, aby je założyć, a także wszystkich, którzy jeszcze ich nie mają!

Prestiżowe i eleganckie wnętrza Domu Handlowego Mysia 3,  zlokalizowanego w samym centrum miasta, zapewnią idealną przestrzeń dla zapoznania się z najnowszymi trendami i jesienno – zimowymi kolekcjami ubrań, biżuterii i akcesoriów.

W ramach III Warszawskiego Dnia Kapelusza odbędzie się także KONKURS na Najlepszą Stylizacje w Kapeluszu a dla pozostałych uczestników ufundujemy atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy wszystkie Damy i Gentelmentów do założenia tych fantastycznych nakryć głowy, mniejszych i większych, odwiedzenia nas na Mysiej 3.

Noszenie kapeluszy jest trendy!

HARMONOGRAM

12.00 Oficjalne powitanie i rozpoczęcie imprezy
– czas na rozmowy z wystawcami, przymiarki i zakupy
– Spotkanie z autorką Agnieszką L. Janas. Możliwość indywidualnych rozmów i uzyskania autografów na książkach.

13.00 – 13.30  Pokaz mody retro i współczesnej

14.00 Rozpoczęcie KONKURSU na Najpiękniejszy Kapelusz
– pokaz stylizacji z kapeluszami biorących udział w konkursie

15.00  Rozstrzygnięcie KONKURSU na Najpiękniejszy Kapelusz
– ogłoszenie wyników przez Jury i przekazanie nagród

15.40 Wręczenie upominków dla wybranych gości.

16.00 Zakończenie części głównej imprezy.

16.15 Parada w kapeluszach ulicą Nowy Świat, utrwalona obiektywem kamery.

Impreza odbywa się w godzinach 10.00 – 16.00,

DH Mysia, 3 piętro, ul. Mysia 3 w Warszawie

Wstęp wolny.

Rejestracja do KONKURSU na Najpiękniejszy Kapelusz odbywa się w dniu imprezy, od godziny 12.00 do 13.00 w recepcji Damosfery, ul. Mysia 3, 3 piętro


Lifestyle

5 zwykłych, niedocenianych ćwiczeń, które powinnaś wykonywać

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
28 września 2017
Fot. iStock/mihailomilovanovic
 

Ok, podjęłaś decyzję, że czas najwyższy wziąć się za siebie. Trzeba zacząć ćwiczyć, zgubić zbędne kilogramy, wysmuklić sylwetkę i wzmocnić mięśnie. Po tym, jak już zakupisz niezbędny strój sportowy, zaczynasz się zastanawiać – siłownia czy sport na świeżym powietrzu? A może ćwiczenia w domu? Tak, to ostatnie będzie najłatwiejsze. Wystarczy przecież odpalić komputer.

Przeglądasz dostępne w sieci programy treningowe, natrafiając przy okazji na te wszystkie zdjęcia blogerek fitnessowych i łapiesz się za głowę. Ale nic to, trzeba działać. Zaczynasz pierwszy program – dość trudny. Wybierasz kolejny – i ten dość skomplikowany. Po 20 minutach wygibasów nie wiesz jak się nazywasz i masz dość. Brzmi znajomo?

Super, że mamy w czym wybierać. Szkoda tylko, że zapominamy o zwykłych, „starych” ćwiczeniach, które również przynoszą niesamowite efekty. Pod warunkiem jednak, że wykonujemy je poprawnie. Gdy następnym razem poczujesz silną potrzebę „zrobienia czegoś ze sobą”, postaw na tych pięć, podstawowych ćwiczeń.

Squats (odmiana przysiadów)

Fot. iStock/AzmanJaka

Fot. iStock/AzmanJaka

To ćwiczenie angażuje jednocześnie wiele partii mięśni. Pracują nie tylko nogi i pośladki, ale także plecy i brzuch.

Jak poprawnie wykonać to ćwiczenie? Stań prosto, a stopy rozstaw na szerokość barków. Ręce trzymaj luźno wzdłuż tułowia. Następnie wypchnij biodra w tył i ugnij kolana, aż uda znajdą się w pozycji co najmniej równoległej do podłoża. Pozostań przez chwilę w tej pozycji i wyprostuj się. W trakcie wykonywania ćwiczenia pamiętaj, by kolana nie przekraczały linii palców stóp. Dzięki tego nie nabawisz się kontuzji.

Pompki

Fot. iStock/jacoblund

Fot. iStock/jacoblund

Można je robić właściwie wszędzie i nieustannie je modyfikować – dzięki temu trening może być prosty lub bardziej zaawansowany. Kluczem do sukcesu jest jednak nie ilość wykonywanych pompek, a właściwa kontrola ruchu. Większość z nas ma tendencję do korzystania z grawitacji. Jeśli jednak skoncentrujesz się na tym, co robisz, zauważysz, jak wiele mięśni można zaangażować do tego ćwiczenia.

Jak poprawnie wykonać podstawowe pompki? Połóż się płasko na brzuchu, a dłonie umieść na wysokości barków. Unieś ciało poprzez rozprostowywanie ramion. Pamiętaj, by całe ciało było wciąż wyprostowane – unikaj wyginania tułowia i zginania kolan. Pomiędzy poszczególnymi pompkami nie należy kłaść się na podłodze. Podłoża powinny dotykać jedynie dłonie i palce stóp.

Uniesienia bioder

Fot. iStock/fizkes

Fot. iStock/fizkes

To ćwiczenie pozwala wzmocnić mięśnie ud, pośladków i pleców. Aby jednak przynosiło efekty, należy dokładnie skoncentrować się na grupach mięśni i ich odpowiednim napięciu. Samo machanie biodrami w górę i w dół niewiele da.

Jak poprawnie wykonać to ćwiczenie? Przede wszystkim zadbaj o matę i sportowe buty, dzięki czemu nogi nie będą się ślizgały. Połóż się płasko na plecach (najlepiej na macie). Następnie ugnij nogi w kolanach i postaw stopy płasko na ziemi. Zaciśnij mięśnie pośladków i podnieś pupę do góry tak, by utrzymać tułowie w linii prostej. Nie wypinaj bioder zbyt wysoko.

Crunch (odmiana brzuszków)

Fot. iStock/wundervisuals

Fot. iStock/wundervisuals

To jedno z najlepszych ćwiczeń na mięśnie brzucha. Naukowcy z American Council on Exercise dowiedli tego podczas swoich testów. Badacze umieścili elektrody na brzuchach trzydziestu osób i poprosili o wykonywanie różnych ćwiczeń. Brzuszki, wykonywane metodą crunch, były jednymi z pięciu ćwiczeń, które najlepiej aktywowały mięśnie brzucha.

Jak poprawnie wykonać podstawową wersję tego ćwiczenia? Połóż się płasko na plecach, ugnij nogi w kolanach i postaw stopy na ziemi. Ani nogi, ani stopy nie powinny się dotykać. Ręce umieść za głową, na wysokości uszu, ale nie trzymaj się za kark. Wykonuj proste skłony, unosząc się jedynie kilka centymetrów nad ziemię na wysokości łopatek. Lędźwie powinny cały czas dotykać podłoża.

Pajacyki

Fot. iStock/dolgachov

Fot. iStock/dolgachov

Pamiętasz lekcje WF-u? Pajacyki zawsze wykonywało się w ramach rozgrzewki, ponieważ dotleniały organizm i pobudzały wszystkie mięśnie. To ćwiczenie doskonale rzeźbi pośladki oraz wewnętrzne partie ud. Jeśli dodatkowo napniesz mięśnie brzucha i one skorzystają na tym ćwiczeniu.

Jak je wykonać? Stań prosto ze złączonymi stopami, ramiona trzymaj wzdłuż ciała. Wykonaj wyskok z jednoczesnym rozszerzeniem nóg i uniesieniem ramion do momentu zetknięcia dłoni nad głową. Wróć do pozycji startowej. Pamiętaj, by ramiona cały czas były wyprostowane.


 

Źródło: 100popmek/Women’sHealth/myfitnesspal/potrafiszschudnac.pl/domyos.pl

 

 


Lifestyle

Czy potrafisz postawić granice w twoim związku? Zrób szybki test dziewięciu kroków

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
28 września 2017
Fot. iStock / Gazometr

Choć kochając, chcemy dać drugiej osobie z siebie jak najwięcej dobra, choć ufamy ślepo naszej miłości, są takie kwestie, w których nawet najbardziej zgodni partnerzy powinni sobie postawić jasne granice. Jeśli nigdy o tym nie myślałaś, warto zastanowić się dziś, czy w twoim związku pozwalasz ukochanej osobie na wszystko, czy potrafisz zaznaczyć wyraźnie, że dalej posunąć się nie wolno.  

Test 9 kroków – ustalanie granic w związku

Odpowiedz „tak” lub „nie” na każde z dziewięciu pytań, następnie podlicz odpowiedzi twierdzące:

  1. Czy twojemu partnerowi zdarza się używać w stosunku do ciebie wulgaryzmów i poniżających porównań?
  2. Czy, kiedy się sprzeczacie, twój partner używa argumentów „poniżej pasa”, np. wypomina ci błędy z przeszłości, o których mieliście już dawno zapomnieć, albo obraża twoją rodzinę?
  3. Czy twój partner szanuje twoje prawo do spędzenia czasu w pojedynkę, czy nie robi ci wyrzutów, gdy chcesz zadbać o swój relaks, odpoczynek, samorozwój?
  4. Czy uważasz, że w tym związku masz prawo do prywatności, czy też czujesz, że twoje relacje z innymi są przez partnera nieustannie kontrolowane?
  5. Czy twój partner ma dostęp do twoich profili w mediach społecznościowych i zdarza mu się czytać twoje rozmowy ze znajomymi, bez twojej wiedzy i zgody?
  6. Czy twój partner „sprawdza cię” np. prosząc o wysłanie zdjęcia z miejsca, w którym jesteś, na potwierdzenie tego, że mówisz prawdę?
  7. Czy zdarzyło ci się, że partner prosił byś złamała dla niego swoje zasady, zrezygnowała z prawd i wartości, które wyznajesz i które są dla ciebie najważniejsze?
  8. Czy seks uprawiasz tylko wtedy, gdy oboje macie na niego ochotę, czy też zdarza się, że czujesz się do niego przymuszona?
  9. Czy uważasz, że twój partner utrzymuje zbyt bliskie relacje z innymi kobietami, takie, które wykraczają za to, co można nazwać „koleżeństwem”?

Jeśli na więcej niż 3 pytania odpowiedziałaś twierdząco, najwyższa pora jak najszybciej postawić granice. To może być trudniejsze niż myślisz, ale alternatywą jest zazwyczaj jedynie rozstanie. Twoja relacja nosi znamiona toksycznej, a twój partner jest osobą mocno dominującą w tym związku.


Zobacz także

Przyroda w granicach wielkiego miasta? Oczywiście, jeśli zamieszkasz tam, gdzie cywilizacja łączy się z naturą

9 różnic pomiędzy toksycznym a dobrym przyjacielem

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi, a będziesz żyć dobrze i szczęśliwie. Z kim tworzysz swoje własne moai?

Do której godziny są czynne sklepy w Sylwestra

Markowe perfumy w Lidlu. Calvin Klein 100 ml za jedyne 99 zł!