Go to content

Zostały ci resztki czerwonego wina? Nie wylewaj, zrób złuszczającą maskę na twarz

Fot. iStock/gilaxia

Czy znajdzie się ktoś, kto nie lubi czerwonego wina? Jeśli tak, to są to zdecydowanie wyjątki od reguły. Czerwone wino to jeden z ulubionych kobiecych trunków, po który sięgamy zarówno do romantycznej kolacji, jak i do chwil z książką, dla relaksu w przyjaciółkami. Kochamy ten smak, kochamy uczucie błogości, które mu towarzyszy.

Oczywiście wino, jak każdy alkohol, powinno być spożywane rozsądnie, żeby nie szkodzić zdrowiu.

Zalety czerwonego wina

Niewielkie ilości czerwonego wina mają znakomity wpływ na zdrowie. Od dawna wiadomo, że wino chroni serce, przedłuża młodość, dobrze wpływa na zęby, poprawia pamięć, trawienie, zapobiega nowotworom, chroni przed cukrzycą typu 2, pomaga wzrokowi, a także wzmaga libido. To jedne z wielu zalet wina dla zdrowia, ale trzeba wiedzieć, że można je wykorzystać również do pielęgnacji urody.

Wino na twarz

Gdy po imprezie zostanie niewielka ilość wina, na którą już nie ma ochoty, a zostawić też szkoda, żeby się nie marnowało, można zrobić z niego naprawdę skuteczną maseczkę. Wino obfituje w polifenole oraz flawonoidy, dzięki czemu odsuwa ryzyko starzenia organizmu. To doskonale sprawdza się w maseczce złuszczającej, która odświeży skórę twarzy.

Taką maseczkę można wykonać z łyżki wina i trzech łyżek cukru pudru. Wystarczy wymieszać składniki i nałożyć na twarz na około 10 minut. Wino w takiej postaci nie powinno spływać ze skóry. Po 10 minutach należy zmyć delikatnie maseczkę z twarzy, przy okazji wykonując peeling. Po zabiegu należy nałożyć odżywczy, nawilżający krem, którego używamy na co dzień.

Wino doskonale działa również w połączeniu z kakao lub gorzką czekoladą. Wystarczy zmieszać łyżeczkę czerwonego wina z łyżką kakao oraz łyżką miodu, i na 15 minut nałożyć na twarz.  Po tym czasie wystarczy zmyć skórę ciepłą wodą, by cieszyć się jego odmładzającym i nawilżającym działaniem.

źródło: wizaz.pl