Go to content

„Na Zdrowie” – błyskotliwa pełna napięć i emocji tragikomedia z klasą

Przewrotna, błyskotliwa, pełna napięć i skrajnych emocji tragikomedia z wielką klasą i typowym angielskim humorem obnaża hipokryzję, słabość i powierzchowność postaw uważających się za intelektualną elitę bohaterów. Czy można być uczciwym w polityce, jeśli nie potrafi się dotrzymać obietnic w życiu prywatnym? Co kryje się pod fasadą światopoglądowych frazesów? Pięknie brzmiące polityczne deklaracje schodzą na drugi plan, gdy w grę wchodzą wielkie namiętności, miłość, zazdrość, nienawiść i strach. Z tej katastrofy nikt nie wyjdzie cały.

Aby uczcić długo oczekiwaną nominację na prestiżowe stanowisko Ministra Zdrowia, nowo mianowana brytyjska polityk opozycyjna Janet urządza przyjęcie dla przyjaciół w swoim londyńskim mieszkaniu. Oczywiście na ten wykwintny wieczór, oprócz Billa, męża Janet, elegancka gospodyni zaprosiła również grupę elitarnych, starannie dobranych gości: jest April, cyniczna najlepsza przyjaciółka Ameryki; jej ekscentryczny niemiecki mąż Gottfried; jest też Jinny i Martha; i wreszcie Tom, młody i bogaty bankier w nienagannym garniturze.

Ale nieuchronnie, przed podaniem obiadu, radosna atmosfera rozpadnie się na kawałki, gdy  skrzętnie skrywane tajemnice zaczną wychodzić na jaw, zamieniając skądinąd szczęśliwe wydarzenie w strefę wojny domowej.

„Na Zdrowie”

The Party by Sally Potter

Na podstawie filmu fabularnego wyprodukowanego przez Adventure Pictures według scenariusza Sally Potter

tłumacz: Bartosz Wierzbięta
reżyser: Marcin Hycnar
scenograf: Wojciech Stefaniak
kostiumograf: Mateusz Karolczuk
reżyserka światła: Karolina Gębska
producenci: Katarzyna Fukacz, Damian Słonina
produkcja: Tito Productions, Spektaklove

Obsada: Monika Krzywkowska, Agnieszka Wosińska, Małgorzata Zajączkowska, Zofia Zborowska-Wrona/Katarzyna Polewany, Filip Gurłacz, Sławomir Pacek/Jarosław Boberek, Zbigniew Waleryś

***

Premiera: 15 grudnia 2022
Spektaklove Scena Mała Warszawa
ul. Otwocka 14, Warszawa
www.spektaklove.pl