Uroda

Zastanawiasz się, jak długo trzeba stosować kosmetyki, by zadziałały? Znamy odpowiedź

Redakcja
Redakcja
13 kwietnia 2018
Fot. iStock/AndreyCherkasov
 

Kupując nowy krem do pielęgnacji twarzy liczymy na to, że zainwestowane pieniądze zwrócą się w dobrym wyglądzie skóry. Niestety brakuje czasami wytrwałości w ich stosowaniu i przez jakiś czas wklepujemy jeden krem do twarzy, by następnie przerzucić się na inny. Jesteśmy niecierpliwe, oczekujemy szybkich rezultatów i zbyt szybko rezygnujemy.

Poza tym kuszą nas liczne promocje, zachęcają reklamy lub koleżanki, więc niedługo po zakupie chcielibyśmy zobaczyć efekty jak najszybciej. Tymczasem reklama reklamą, a rzeczywistość bywa mniej zachwycająca. Żeby cokolwiek móc sobie obiecywać po danym kremie, należy wytrwać przy nim wiernie przez pewien czas.

Jak długo należy używać kremu, by zauważyć rezultaty jego działania?

Na blogu The Cosmetics anonimowy kosmetolog i farmaceuta wyjaśnia zagadnienie. Według niego, aby zauważyć działanie danego kosmetyku, trzeba stosować go przez 28 dni. Chodzi o to, że ten czas jest konieczny do pełnej regeneracji skóry. A więc te mniej więcej przez 4 tygodnie nasza skóra powinna zasygnalizować, czy krem spełnia swoje zadanie. W tym czasie stare komórki obumierają i łuszczą się, a nowe zajmują ich miejsce.

Kosmetyki, które mają na celu jedynie nawilżyć, a nie zregenerować skórę, działają tylko na powierzchnię, więc im wystarczy dać dwa tygodnie, aby sprawdzić ich faktycznie działanie. Jeżeli po tym czasie nie ma wielkiej różnicy w wyglądzie, nic więcej dobrego się tutaj nie zadzieje. Co ważne kosmetyki, w których składzie obecna jest witamina C i retinoidy, muszą być stosowane dłużej. Dla nich ten miesiąc to minimum tego, co potrzebują, aby zadziałać.

Należy również pamiętać, że dojrzałe kobiety muszą tej pielęgnacji poświęcić trochę więcej czasu, bo im starsza skóra, tym proces jej regeneracji przebiega wolniej. To oczywiście ogólne zasady, których nie można jedną miarą przyłożyć do każdej twarzy. Niektóre kosmetyki uczulają, a w przypadku innych, skóra może inaczej zareagować, niż u znajomej. Taka pielęgnacja jest kwestią indywidualną dla każdego i trudno z góry określić w 100%, kiedy dany kosmetyk zadziała.


 

źródło:  kobieta.gazeta.pl


Uroda

Kiedy powinnaś ostrzec nową partnerkę twojego byłego faceta. Przecież „każda potwora znajdzie swego amatora”

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 kwietnia 2018
Fot. iStock/ViewApart
 

Rozwiodłaś się z mężem, a teraz ON spotyka się z kimś nowym. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie kilka niepokojących rzeczy, które o nim wiesz. Czy powinnaś ją przed nim ostrzec przed nim? Po zbadaniu wszystkich „za i przeciw”, wychodzi nam, że… może tak, a może nie.

Jeśli twój były był tylko „zwykłym dupkiem”, niech nowa dziewczyna sama się o tym przekona. Z resztą, kto wie, może dla niej będzie inny, lepszy niż był dla ciebie. W końcu „każda potwora znajdzie swego amatora”. Nadal jeśli wciąż odczuwasz głęboki emocjonalny ból z powodu waszego rozstania, najlepiej w ogóle przestań interesować się jego nowym życiem, a już na pewno nie staraj się zepsuć jego nowego związku. Ani to mądre, ani fair.

Ale są sytuacje, kiedy naprawdę warto ostrzec nową partnerkę twojego byłego. Postaraj się to zrobić, jeśli on:

Jest uzależniony 

Jeśli jest uzależniony od alkoholu, uzależniony od narkotyków, uzależniony od pornografii, uzależniony od hazardu, może traktować nową osobę w swoim życiu jako kolejne „wybawienie”.  Uzależnieni mogą (przez krótki okres czasu) dobrze ukrywać swoje słabości, gdy wchodzą w nowe relacje. Są niesamowitymi manipulatorami i kłamcami. Nawet jeśli twoje ostrzeżenie zostanie zlekceważone, wykonałaś przynajmniej swój obowiązek. Reszta zależy od niej.

Jest sprawcą przemocy 

Szczególnie, jeśli dopuścił się aktu przemocy wobec kobiet i dzieci, twoim moralnym i etycznym obowiązkiem jest ostrzec jego nową partnerkę. Jest to kwestia bezpieczeństwa.

Przebywał w więzieniu 

Jeśli został skazany za przestępstwo i spędził jakiś czas w więzieniu, możesz ostrzec jego nową partnerkę. Na pewno wolałaby o tym wiedzieć, prawda?

Jest notorycznym oszustem

Nigdy nie broń człowieka, który notorycznie zdradza, kłamie i oszukuje. Dobrze jest ostrzec przed nim inne kobiety. Nie wszyscy muszą uczyć się na takich kosztownych błędach.

Ma zaburzenie osobowości 

Jeśli twój były jest prawdziwym narcyzem, patologicznym kłamcą lub ma zdiagnozowaną chorobę psychiczną, być może powinnaś ostrzec jego nową partnerkę. Tak, czy inaczej wkrótce sama zobaczy znaki ostrzegawcze, nawet jeśli tego nie zrobisz.

A skoro już się zdecydujesz, na pewno zastanawiasz się jak to zrobić. Cóż, najlepiej wprost i bez olbrzymich emocji.  Otwarcie i szczerze. Nie próbuj  skontaktować się z nią anonimowo, chyba że czujesz, że twoje fizyczne bezpieczeństwo jest zagrożone. W przeciwnym razie zadzwoń do niej, wyślij do niej SMS-a lub prześlij mailem swoje uwagi. Przygotuj się na to, że prawdopodobnie uzna cię za zazdrosną wariatkę i nie uwierzy. I na to, że twój były będzie wściekły. Trudno, ty możesz mieć czyste sumienie.


Na podstawie: divorcedmoms.com

 


Uroda

10 najbardziej destrukcyjnych zachowań

Redakcja
Redakcja
13 kwietnia 2018
Następny

Przebywanie z różnymi osobami naraża nas na styczność z zachowaniami, które nie zawsze nam się podobają i czasem działają na naszą niekorzyść. My sami angażujemy się w działania, które bywają krzywdzące, niesprawiedliwe względem innych. Każdy z nas popełnia błędy i każdy z nas otrzymuje swoje lekcje od życia. Nie zawsze jednak to, co dostajemy od innych, równa się temu, co im dajemy.

Niektórzy, mając wokół siebie toksyczne osobowości, narażeni są na zachowania bardzo destrukcyjne, których mogą doświadczać zarówno w domu, w pracy, a nawet ze strony przyjaciół. Tak jak zakładamy, że osoby nam nieprzychylne mogą działać na naszą niekorzyść, tak często nie mamy świadomości, że w sposób niszczycielski oddziałują na nas bliskie osoby.

Istnieje wiele destrukcyjnych zachowań, które otrzymujemy od innych, jak również sami stosujemy. W momencie, gdy zostaną one rozpoznane, można starać się ich unikać.

10 najbardziej destrukcyjnych zachowań

1. Kłamstwa

Kłamstwa towarzyszą nam od zawsze. Już małe dzieci potrafią przekręcić prawdę, aby uniknąć konsekwencji lub dostać to, na czym im zależy. Dorośli częściej wykorzystują kłamstwo z premedytacją — kłamiemy aby coś zyskać, a by zwiększyć samoocenę lub komuś zaszkodzić. Jeśli sami mamy z tym problem, warto się zastanowić, co na tym zyskamy i czy konsekwencje objawienia prawdy są warte ryzyka.

2. Przemoc

Jedno z najgorszych, najbardziej krzywdzących fizycznie i psychicznie zachowań. Niegdyś przemoc można było uzasadnić chęcią przetrwania w świecie zwierząt, jednak teraz powinniśmy budować umiejętności walki o swoje na zasadzie rozmów, komunikacji. Tymczasem przemoc towarzyszy nam na co dzień, w wielu postaciach. „Niewinny” krzyk, szturchnięcie, szarpanie jest angażowaniem się w przemoc. Czerpanie z niej przyjemności jest jeszcze gorsze — niszczy zaufanie, podkopuje pewność siebie i zostawia trwały ślad w psychice ofiary.

3. Kradzież

Kradzież może wynikać zarówno z próby przetrwania, jak i przejawu egoizmu i zepsucia. Jedni kradną dla emocji i adrenaliny, drudzy kradną, bo chcą się wzbogacić na czyimś nieszczęściu. To zachowanie, przynosi zarówno ryzyko złodziejowi, jak i krzywdę ofierze.

4. Brak lojalności

W związku z czasem jesteśmy mniej, a czasem bardziej szczęśliwi, nie ma na to żadnej reguły. W przypadku braku satysfakcji po głowie mogą chodzić różne myśli skłaniające albo do opuszczenia partnera, albo do nawiązania przygody na boku. Być może wydawać się to uzasadnione, jednak flirt w przypadku związku który nadal trwa i ma szansę naprawy jest zły. Najpewniej zniszczy on wszystko, co dotychczas było budowane wspólnie. Jedynie otwarta komunikacja może pomóc załagodzić wszystkie rozdźwięki, które w związku powstały.

5. Złe nawyki

Każdy z nas ma złe lub wstydliwe nawyki do których nie chciałby się przyznać. Papierosy, narkotyki, alkohol, hazard, często są traktowane jako usprawiedliwienie lub uzasadnienie jakiegoś postępowania.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

Klinika Miracki – Piękno, ludzie, technologia

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie? Przede wszystkim zrezygnuj z niej na chwilę

Jakie działanie mają suplementy na poprawę stanu włosów? Chcesz wiedzieć, zapytaj kobietę