Uroda Włosy

Silne kobiety, te kilka rzeczy robią inaczej

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
3 sierpnia 2020
Silne kobiety, te kilka rzeczy robią inaczej
Fot. iStock / Izf
 

Patrzymy na nie trochę z zazdrością, podziwem i strachem – jak na kolorowe ptaki, którymi chciałybyśmy się stać. A przecież to kobiety takie jak my, każda z nas może nią być.

One po prostu robią kilka rzeczy inaczej, trochę na przekór wyuczonemu poczuciu winy, strachowi, zachowawczości, która zazwyczaj wcale nie jest potrzebna. Walczą o siebie i to co kochają – naprawdę. Bo ich siła nigdy nie jest demonstracją, nigdy nie jest na pokaz. Ich siła, jest schowana bardzo głęboko… w nich samych.

Silne kobiety, te kilka rzeczy robią inaczej

1. Podejmuje decyzje

Nie wstydzą się ich i z nich nie rezygnują. Wiedzą, że nie są nieomylne, że wiele błędów przyjdzie im jeszcze popełnić – nie uciekają przed nimi, to część tego życia.

2. Robi różne rzeczy sama

Nie potrzebuje obecności drugiej osoby, aby utwierdzić się przekonaniu, że:

  • jest wartościowa,
  • dobrze postępuje,

Nie potrzebuje innych, by miło spędzić czas, nie boi się własnego towarzystwa ani odbicia w lustrze.

3.  Nie narzeka

Bo zupełnie nie musi tego robić. Woli działać, niż czekać aż problem zniknie (bo nie zniknie) lub ktoś rozwiąże go za nią (nikt tego za nikogo nie zrobi).

Wie jak jest i…

4. Mówi jak jest

Bo nawet najmniej sprzyjające okoliczności czasem się zdarzają, bo  świat ma tak różne barwy, że nie ma powodu, dla którego miałaby udawać, że jest inaczej lub się go wstydzić.

5. Jest pewna siebie, bo…

Zna swoje mocne i słabe strony. Tak jak wiele innych kobiet zna różne fakty i potrafi ocenić sytuację, ale w przeciwieństwie do innych, nie daje się porwać chwilowej histerii, strachowi. Korzysta mądrze z wiedzy, którą ma, nie pozwala na to by się zagubiła w emocjach i biegu.

6. Nie potrzebuje zewnętrznej motywacji

A jeśli na coś brak jej własnej, autonomicznej motywacji, wie, że być może nie warto w ogóle iść w tę stronę? Jest silna, by potrafić się zmobilizować do działania,bo rozumie, że to zawsze działa na jej korzyść i służy jej rozwojowi.

7. Jest samowystarczalna

Nie potrzebuje innych, by:

  • upewnić się w swoich decyzjach,
  • czuć się wartościową kobietą,
  • czuć się mądrą, piękną lub zmęczoną,
  • wiedzieć dokąd zmierza,
  • nie zagalopować się,
  • kochać siebie,
  • kochać życie.

8. Nie czeka aż „coś” się pojawi, tworzy to

Nie czeka aż pojawi się lider, który uratuje zbłąkane stadko,  jeśli go nie ma – sama się nim staje.

9. Podejmuje ryzyko

Nie boi się ryzyka i wcale nie jest przez to lekkomyślna. W trudnej i ryzykownej sytuacji, nie ucieka – ale waży swoje szanse i szuka dobrej drogi.

10. Nie udaje ofiary

Bo nie musi okłamywać ani innych, ani siebie. Bierze życie z otwartymi ramionami,  gdy coś chce w nim zmienić – zmierza do tego, a gdy chce zmienić coś w sobie – pracuje nad sobą, nie musi nikogo grać.

11. Nie czeka na nikogo

Bo wie doskonale, że nie może mierzyć siebie miarą drugiego człowieka. Że nawet mając u swego boku najwspanialszego kochanka, najwierniejszego przyjaciela i najbardziej oddanych ludzi – nie jest to miarą jej empatii, oddania, miłości i dobra. Ona wie, że nie można chować się za innymi, ani okrutnie dla siebie i innych, czerpać bez końca z tego, co w nich dobre.

12. Inwestuje w siebie

Bo wie, że trzeba być dobrym dla ludzi, i dla siebie też. A zainwestowany czas czy pieniądze – zawsze wracają.

13. Jest zorientowana na cel

Potrafi lekko stąpać po ziemi jednocześnie nie tracąc z oczu celów i marzeń. Gdy postanawia, że coś osiągnie, zobaczy, nauczy się – jest w tej drodze do celu bardzo konsekwentna.

14. Nie potrzebuje stałego głaskania po głowie i zachwytów

Nie musi być gwiazdą, duszą towarzystwa; nie musi zbierać zachwytów na Facebooku, ani szukać potwierdzenia słuszności swoich myśli i decyzji. Jest pewna swojej wartości i swoich decyzji.

15. Jest sobie wierna

Gdy już podejmie decyzje, nie próbuje od niej uciekać, nie szuka wymówek i usprawiedliwień, tylko po to, by trudne rzeczy od siebie oddalić, przesunąć na bezpieczne „później”.


Źródło: powerofpositivity.com


Uroda Włosy

10 rzeczy, które powinniście mówić sobie w związku, kiedy wszystko się komplikuje

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
3 sierpnia 2020
10 rzeczy, które powinniście mówić sobie w związku, kiedy wszystko się komplikuje
Fot. iStock/teksomolika

Przychodzi ten moment, kiedy miłość zaczyna się „psuć”. Relacje między wami stają się coraz bardziej napięte, coraz trudniej o dobre słowo. Właśnie, słowa. Niekontrolowane, raniące, bezmyślne fruwają jak odbijana z coraz większą energią  piłeczka. Mogłyby wiele naprawić, ale pozwalacie im zniszczyć wszystko jeszcze bardziej. Tak łatwo teraz ze wszystkiego zrezygnować, odejść. Zatrzymaj się. Zanim wykrzykniesz coś o rozstaniu, o tym, jak jesteś nieszczęśliwa, zamknij na chwilę oczy, uspokój emocje. Spróbuj POWIEDZIEĆ coś zupełnie innego. Nie przekreślaj tego związku tak łatwo.

10 rzeczy, które powinniście mówić sobie w związku, kiedy wasze relacje są coraz bardziej napięte

1. Co chciał(a)byś, żebym teraz zrobił(a)?

Zamiast wybuchnąć, zapytaj o oczekiwania tej drugiej strony. Z poziomu emocji, zejdź do poziomu konkretów. Zdarza się, że tylko jedno z was jest akurat w nastroju do walki, drugie chce uniknąć tej sytuacji. Warto pokazać, że potrafimy jeszcze siebie nawzajem słuchać i, że potrzeby naszego partnera są dla nas ciągle ważne.

2. Jak mogę ci pomóc? 

Codzienne obowiązki, zmęczenie, napięcie „przyniesione” do domu z pracy… Dlaczego nie wyjść sobie naprzeciw, zanim rozdrażnienie postawi między nami kolejny mur? Filiżanka herbaty podana z uśmiechem, ciepło jego ramion, troska o nastrój ukochanej osoby rozładują napięcie. To jest właśnie „tworzenie komuś domu”, miejsca, w którym można odpocząć.

Nie pielęgnujemy tych małych gestów, zapominamy o nich, uważając, że przecież „nam też się należy”. Ale związek jest wzajemnym dbaniem o siebie, obietnicą, że nie zostawimy się w potrzebie.

3. Przepraszam

W uniesieniu, gniewie, coraz większej złości, wypowiadamy to słowo coraz rzadziej, albo czekamy, aż ON/ONA powie je najpierw. Tracimy w ten sposób cenny czas. Mówiąc ukochanej osobie „przepraszam”, udowadniasz jej w najprostszy sposób, że ci na niej ciągle zależy, że zależy ci na tej relacji, że  ciągle jeszcze jesteś skłonny do kompromisów. Za tym słowem powinny iść inne, z propozycją rozwiązania problemu, który was dzieli.

4. Dziękuję

To zbyt oczywiste? Może, ale jak często dziękujesz swojemu partnerowi za to, co dla ciebie robi, za to, że jest? Wydaje ci się, że okazywanie wdzięczności w związku, który ma już jakiś większy staż jest niepotrzebne? Bardzo się mylisz. Wiele nieporozumień, konfliktów, poczucie samotności w relacji z drugim człowiekiem wynika z faktu, że czujemy się w naszych związkach niedoceniani.

5. Jestem z ciebie dumny/a

Nie potrafisz powiedzieć tego swojemu partnerowi wprost, ale przed znajomymi chwalisz się jego osiągnięciami. Dlaczego najtrudniej nam wyrazić dumę i radość z sukcesu ukochanej osoby przed nią samą? Takie słowa sprawiają, że twój partner odczuwa jeszcze większą satysfakcję, że jeszcze bardziej cieszy się z tego, co udało mu się zrealizować. A to oznacza lepszą atmosferę między wami.

6. Jesteś najlepszą mamą/ojcem dla naszych dzieci

Może jedno z was pracuje obecnie w domu, opiekuje się małymi dziećmi, a drugie wychodzi codziennie do biura. Oboje dbacie najlepiej jak można o szczęście i komfort waszej rodziny. Warto mówić o tym głośno, stawiać swojego partnera za przykład waszym dzieciom. Oboje zasługujecie na te słowa.

7. Wybacz mi

Przyznać się do błędu i poprosić o przebaczenie – to bywa trudne, gdy wasze relacje są coraz bardziej napięte. Nie oczekuj, nie żądaj, że partner przebaczy od razu, że zapomni, zwłaszcza jeśli naprawdę skrzywdziłeś. Ale nie rezygnuj z naprawiania szkód, nawet jeśli wydaje ci się, że sprawa jest beznadziejna, że nic już nie da się uratować. Uczucie, emocje, które ciągle jeszcze w was się tlą, pozytywne, dobre wspomnienia… Ciągle wiele was łączy.

8. Kocham cię

Bo przecież to wciąż prawda. Mimo tego całego napięcia, mimo złości, smutku, poczucia krzywdy, zniecierpliwienia, ciągle kochasz. Wydaje ci się, że to nie czas i miejsce, żeby o tym mówić? To duży błąd. Warto przypominać sobie o tym, jak jesteśmy dla siebie ważni, jak najczęściej.

9. Chcę, żebyś był/a szczęśliwy/a

Kiedy kogoś kochasz, chcesz dla niego jak najlepiej. Taka deklaracja zobowiązuje cię do pracy nad związkiem. Skoro naprawdę chcesz, by ukochana osoba była szczęśliwa, zrób wszystko by ją uszczęśliwić.

10. Szanuję cię

Miłość karmi się wzajemnym szacunkiem. Kiedy go brak, uczucia umierają, relacje stają się coraz bardziej skomplikowane, bo coraz mniej zależy nam na tym, by dojść do porozumienia. Słowa świadczące o wzajemnym szacunku pozwalają uspokoić emocje, spojrzeć na wszystko z innej perspektywy, docenić  swojego partnera, zastanowić nad tym, co naprawdę się liczy, jeśli chodzi o wasz związek.


Źródło: themindsjournal.com


Zobacz także

urodę

Te produkty pomogą zadbać o urodę i kondycję włosów, paznokci oraz skóry

Spierzchnięte usta - przyczyny, hormony, domowe sposoby

Spierzchnięte usta – przyczyny problemów i domowe sposoby na poprawę kondycji skóry ust

Manicure tytanowy - zestaw, cena, zalety, jak usunąć

Manicure tytanowy – nie niszczy paznokci i jest bardzo trwały. Możesz wykonać go sama w domu