Go to content

Troska o włosy to coś więcej niż ich regularne mycie. Poznaj skuteczne sposoby na poprawę ich kondycji

Fot. Materiały prasowe

Nie każda kobieta otrzymała od Matki Natury silne, piękne włosy. Wszystkie jednak powinnyśmy umieć tak o nie zadbać, by cieszyły zarówno dobrą kondycją, jak i dodawały uroku. Zadanie to staje się trudniejsze, gdy mamy do czynienia z włosami słabymi, z tendencją do wypadania.

Nie ma jednak rzeczy niemożliwych, a dzięki zastosowaniu dobrze dobranej dla potrzeb każdej z nas pielęgnacji, na nowo możemy cieszyć się olśniewającymi włosami.

Regularne mycie to zbyt mało, w stosunku do czynników osłabiających włosy

Jeśli dotychczas twoja troska o włosy ograniczała się do regularnego mycia, rzeczywiście mogłaś być niezadowolona z ich wyglądu. Samo zmywanie zabrudzeń ze skóry głowy i włosów to za mało, by wpłynąć pozytywnie na ich kondycję. Szczególnie, jeśli stosujesz trwałą koloryzację, lubisz je prostować każdego dnia lub układać za pomocą lokówki, czy energicznie wycierasz mokre włosy w ręcznik po kąpieli. Stosowanie lakierów do włosów, podobnie jak niedelikatne rozczesywanie i ścisłe okręcanie w jednym miejscu gumką, również źle na nie wpływa.

Dodatkowo włosy osłabia uboga w składniki odżywcze dieta i przewlekły stres, którego wcale nie tak łatwo jest uniknąć. Choroby, takie jak niedoczynność lub nadczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników, anemia lub problemy skórne takie jak np.: liszaj płaski, łupież, łojotokowe zapalenie skóry czy infekcje grzybicze, również zostawiają swój ślad na włosach. Ale w wielu przypadkach, odpowiednia pielęgnacja od wewnątrz i od zewnątrz, może zadziałać cuda.

Fot. iStock /Lubushka

Fot. iStock /Lubushka

Wsparcie od wewnątrz nie do przecenienia

Unikanie powyższych pielęgnacyjnych błędów, to podstawa dla odciążenia włosów. Zbilansowana dieta również ma duże znaczenie dla kondycji włosów, więc warto zwrócić uwagę, by na talerzu nie brakowało ryb, ciemnozielonych warzyw, świeżych owoców, orzechów, produktów pełnoziarnistych, mięsa drobiowego, pestek dyni i nabiału. Jednak nawet takie staranie może nie dostarczać wszystkich kluczowych dla zdrowia i wyglądu włosów składników. Z tego powodu ważne jest dodatkowe przyjmowanie substancji, które wpłyną pozytywnie zarówno na krążenie krwi w skórze głowy, jak i odżywienie cebulek i łodyg włosów.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Cenną pomocą w pielęgnacji i kurowaniu osłabionych lub zniszczonych włosów jest VITAPIL®, profesjonalny preparat, opracowany przez ekspertów na bazie składników odżywczych i naturalnych substancji roślinnych. Sprawdzi się u osób, które chcą cieszyć się mocnymi, gęstymi i zdrowymi włosami. Działa od wewnątrz – nie tylko na łodygę włosa, ale przede wszystkim na cebulkę i gruczoły łojowe. Sprawia, że włosy stają się mocne, elastyczne i bardziej lśniące. 

VITAPIL®  zawiera 16 składników aktywnych, w tym dużą ilość biotyny (300 µg), która poprzez utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego wpływa na procesy zachodzące w cebulce włosów — ich wzrost i  zahamowanie nadmiernego wypadania. Nową formułę preparatu wzbogacono o bambus, który jest najbogatszym w naturze źródłem krzemu. Zawiera go aż 75%, to ponad 5 razy więcej niż popularny skrzyp. 

Składniki nowego preparatu VITAPIL® chronią mieszki włosowe przed szkodliwym wpływem wolnych rodników oraz wpływają na prawidłową pigmentację włosów.

Doskonałe uzupełnienie pielęgnacji od zewnątrz 

Wsparcie kondycji włosów od wewnątrz, dzięki właściwej suplementacji, ma ogromne znaczenie dla sprawy. A jeśli do tego dołożymy pielęgnację stosowaną od zewnątrz, efekt będzie jeszcze lepszy. Samo regularne mycie włosów nie wystarczy, by mówić o pełnym pielęgnacyjnym sukcesie. Usunięcie sebum i zanieczyszczeń to jedno, a drugie odpowiednie odżywienie od zewnątrz. Zastosowanie idealnie dobranego kosmetyku do pielęgnacji może dać niezwykłe efekty.

VITAPIL Profesjonalny Lotion stał się odpowiedzią na potrzeby zapobiegania nadmiernemu wypadaniu włosów oraz stymulowania porostu nowych. Dedykowany jest osobom, które chcą cieszyć się mocnymi, gęstymi, zdrowymi i przyjemnymi w dotyku włosami. Inteligentne połączenie składników pozwala na codzienne stosowanie preparatu bez ryzyka podrażnień. Jego skuteczność opiera się na obecności w składzie m.in.: 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

  • kompleksu 2HGS — Hair Growth Stimulation (Arginina, Witamina B3), który umożliwia dostarczenie substancji odżywczych zawartych w preparacie (panthenol, cysteina, keratyna, krzem z bambusa) do cebulki włosa. Ponadto wpływa na prawidłowe ukrwienie skóry głowy,
  • kompleksu biotyny — zapobiegającemu nadmiernemu wypadaniu i przetłuszczaniu się włosów,
  • panthenolu — zmniejszającego utratę naturalnej wilgoci, co sprzyja prawidłowemu nawilżeniu skóry głowy i włosa,
  • kreatyny — posiadającej unikalną zdolność do dopasowania się w miejscu uszkodzonej struktury włosa, dzięki czemu skutecznie odżywia i regeneruje włosy,
  • nabłyszczających protein jedwabiu,
  • cysteiny i ekstraktu z bambusa, który zawiera ponad 5 razy więcej krzemu, niż popularny skrzyp.

Nie każda kobieta doczeka się włosów jak z reklamy, ale mimo to, warto zadbać o jak najlepszy ich wygląd. Nie da się oszukać genów, czy też przez nieleczoną chorobę wypracować ich promienny wygląd. Jednak, gdy w grę wchodzi odpowiednia pielęgnacja, zbilansowana dieta oraz zdrowy organizm, nic nie stoi na przeszkodzie, by dać włosom jak najwięcej blasku, a sobie uroku i pewności siebie. Nie ma bardziej kobiecego elementu wyglądu, niż piękne, zadbane włosy, o które postarać się może każda z nas.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z marką VITAPIL®