Go to content

SPA (Sanus Per Aquam) – zdrowy przez wodę. Poznaj cenne dla zdrowia właściwości wody siarczkowej okrzykniętej „wodą życia”

Fot. Materiały prasowe

Specjaliści powtarzają, że należy dostarczać do organizmu znaczne ilości wody, a najlepiej każdego dnia wypijać małymi porcjami 1,5 litra wody. 

Woda pełni niezwykle ważne funkcje w naszym organizmie. Od jej stałej podaży uzależniony jest nasz nastrój, stan skóry i poziom energii. Przede wszystkim ma ona za zadanie utrzymać stałą temperaturę ciała, na optymalnym poziomie. Usuwa również toksyny i szkodliwe substancje z organizmu, wpływa na pracę jelit. Niestety, nie mamy zdolności do magazynowania wody, musimy więc jej straty na bieżąco uzupełniać.

Woda nie tylko w butelce

Mało kto lubi pić wodę prosto z kranu, o wiele częściej zaopatrujemy się w wodę butelkowaną lub korzystamy z filtra. Na rynku dostępny jest szeroki wybór między różnymi jej rodzajami, ale najchętniej sięgamy po wodę mineralną. Zawarte w niej składniki mineralne powodują, że oprócz nawodnienia dostarczamy do organizmu cenne mikroelementy, których może nam brakować w pożywieniu. Popularność zyskały także wysokozmineralizowane wody, z zawartością wapnia i magnezu,  oraz kąpiele w specjalnych wodach, z zawartością naturalnych substancji. 

Siarka jest istotnym czynnikiem dla urody i zdrowia

Siarka jest pierwiastkiem bardzo potrzebnym w organizmie, dzięki działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, oraz regeneracyjnym dla chrząstek stawowych, co jest bezcenne przy leczeniu schorzeń reumatycznych. Dzięki wspomaganiu produkcji immunoglobulin, wzmacnia ona procesy odpornościowe organizmu. Wspomaga także procesy trawienne, wzmagając metabolizm węglowodanów, białek i tłuszczy, detoksykuje organizm. Wspólnie z fosforem i manganem ma zbawienny wpływ na pracę mózgu i układu nerwowego. Potocznie nazywa się ją  „pierwiastkiem piękności”, ponieważ pełni dużą rolę w procesie regeneracji naskórka, przez co hamuje proces starzenia się skóry.  Dzięki niej skóra wygląda zdrowo, włosy są lśniące i mocne, podobnie jak paznokcie. Siarka znajduje zastosowanie w leczeniu chorób skóry, typu trądzik, AZS, łuszczyca, egzema, twardzina, dlatego znalazła zastosowanie w balneoloterapii czyli leczniczych kąpielach. Podczas takiej kąpieli siarka zmiękcza i złuszcza naskórek, co sprawia że skóra  staje się miękka i sprężysta. Siarka pomocna bywa także w walce z zakażeniami bakteryjnym, pasożytniczymi i grzybiczymi skóry.

Odkryj moc kąpieli siarczkowych

Jak widać, siarka ma wiele zbawiennych właściwości, po które należy sięgnąć szczególnie gdy zauważalne są pierwsze objawy jej niedoboru w organizmie. Objawy są charakterystyczne –  twardnienie i wypadanie włosów, utrata jędrności skóry i jej blednięcie, łuszczyca i łamliwość paznokci. Przy niedoborze tego pierwiastka mogą pojawić się odczucie niepokoju, zmęczenie, kłopoty ze wzrokiem i dolegliwości stawowe.

Braki można uzupełniać na dwa sposoby – poprzez dostarczenie z pożywieniem (np. mięso, podroby, drób, ryby, jaja, mleko i nabiał, chrzan, kapusta, kalafior, rzeżucha, szparagi, awokado, brokuły, selera, czarne i czerwone porzeczki, dynia, kukurydza, figi, groch, fasola, sałata, majeranek, cebula, owies, pasternak, gruszki, ziemniaki, rzodkiewka, rzepa, soja i pomidory) lub skuteczniej, poprzez kąpiele w wodzie siarczkowej. 

Kąpiele siarczkowe w Malinowym Raju 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Kuracje siarczkowymi wodami leczniczymi są od wieków wykorzystywane w uzdrowiskach, podczas m.in. w leczeniu schorzeń reumatologicznych i pourazowych narządów ruchu,  przewodu pokarmowego i dróg oddechowych, przemiany materii, zatruć przemysłowych oraz systemu nerwowego. Mineralna woda lecznicza  jest najlepszym rodzajem wody, której  działanie terapeutyczne i lecznicze związane jest z pozytywnym oddziaływaniem na organizm mikro, makro elementów i związków chemicznych zawartych w wodach siarczkowo-siarkowodorowych.

Warto skorzystać z dobrodziejstw kąpieli siarczkowych, dostępnych w Malinowych Hotelach Medical SPA, o których sukcesie stanowi czerpana z własnego źródła najlepsza i najsilniejsza na świecie woda siarczkowa, niespotykana nigdzie indziej. Najwyższa zawartość aktywnych związków siarki (ok. 900mg  na litr) sprawia, iż ta „woda życia”, zgodnie z łacińską sentencją SPA – Sanus Per Aquam- zdrowy przez wodę, jest naturalnym źródłem zdrowia i długowieczności.

Z dobrodziejstw kąpieli można korzystać przez cały rok w Mineral Hotel****Malinowy Raj 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Mineral Hotel****Malinowy Raj zlokalizowany w Solcu-Zdroju jest najnowocześniejszym w regionie hotelem posiadającym 111 przestronnych i stylowo wykończonych pokoi i apartamentów. Oferuje bogatą gamę skutecznych zabiegów leczniczych wykonywanych w profesjonalnym Centrum Medycznym. Hotel połączony jest z jedynymi w Polsce Basenami Mineralnymi, które oferują kąpiele w wysoko-zmineralizowanej wodzie leczniczej, strefę Saun&Wellness i szereg innych atrakcji dla całej rodziny.

Więcej informacji, oraz ofertę Mineral Hotel****Malinowy Raj znajdziecie na stronie www.malinowyraj.com


Wpis powstał we współpracy z firmą Malinowe Hotele Sp. z o.o.