Go to content

Siniaki, obrzęki, krwiaki – zrób wszystko, aby jak najszybciej pozbyć się tych niechcianych „ozdób” na ciele

fot. istock /. Photoboyko

Sport oprócz wielu zalet może też być przyczyną problemów zdrowotnych. Jeśli kończą się one na stłuczeniach i siniakach, to szybko możesz się z tym uporać. Pomogą Ci w tym nowoczesne preparaty w postaci maści i żeli.

Zapewne pamiętasz z dzieciństwa podwórkowe zabawy, które często kończyły się zdartą skórą na łokciach i siniakami na kolanach. Pierwszej pomocy zawsze udzielała mama lub babcia, które zawsze wiedziały, jak domowymi sposobami zaradzić urazom. Dawne metody takie jak: kompres z octu lub okład z lodu nadal są powszechnie stosowane, ale Ty możesz skorzystać z nowoczesnych preparatów, skutecznie i szybko wspomagających leczenie drobnych urazów.

Szybka zmiana barw

Zacznijmy jednak od początku, czyli skąd biorą się przebarwienia skóry i tkanek podskórnych, które powstają miejscowo w wyniku urazów np. upadku lub po uderzeniu?

Siniakiem potocznie nazywamy krwiak, który powstaje po niewielkim wylewie krwi bezpośrednio w miejscu urazu, w tym np. podczas wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych. Krwiaki zazwyczaj samoistnie się wchłaniają, w ciągu 7-10 dni. W tym czasie obserwujemy zmianę barw z ciemnoczerwonej na siną, a następnie zielonkawą i żółtą. Związane to jest z rozkładem składników krwi, głównie hemoglobiny – barwnika czerwonych krwinek. Proces gojenia, w tym resorpcji wewnątrztkankowych wybroczyn krwi, zmniejszenia opuchlizny można przyspieszyć, sięgając po preparaty dostępne w aptekach pod postacią maści lub żelu.

Wypróbuj Hirudoid®

To preparat do stosowania miejscowego o potrójnym mechanizmie działania:

– przeciwzakrzepowym

– przeciwzapalnym

– regeneracyjnym

Polecany jest jako środek wspomagający miejscowe leczenie urazów z towarzyszącymi krwiakami i opuchlizną.  Hirudoid® w swoim składzie zawiera heparynoid (polisiarczan mukopolisacharydowy) – substancję czynną o działaniu przeciwzakrzepowym. Heparynoid, stosowany miejscowo, wpływa korzystnie na miejscowy przepływ krwi, działając przeciwzapalnie, przeciwwysiękowo i przeciwobrzękowo. Heparynoid hamuje tworzenie się skrzepów oraz przyspiesza wchłanianie krwiaków podskórnych. Zalecany jest w przypadku występowania obrzęków, stłuczeń i krwiaków po urazach.

Wystarczy, że na miejsca zmienione chorobowo nałożysz pasek maści lub żelu o długości 3–5 cm i delikatnie wmasujesz. Preparat możesz stosować 2–3 razy na dobę, a w razie potrzeby częściej.

Okres wiosenno-letni zachęca do spędzania czasu poza domem w sposób aktywny np. na rowerze, rolkach. Ruch na świeżym powietrzu sprzyja ryzyku pojawienia się różnego rodzaju kontuzji i urazów. Warto więc zawsze mieć pod ręką skuteczny preparat na wszelkiego rodzaju nagłe zdarzania. Zadbaj o obecność preparatu Hirudoid® w Twojej domowej apteczce.


Artykuł powstał we współpracy z marką Hirudoid®