Go to content

Marzysz o ustach idealnych? Te 5 kroków ci w tym pomoże!

usta
Fot. iStock / Coffee&Milk

Zadbane włosy, delikatny makijaż, błysk w oku i usta skore do uśmiechu, powodują, że trudno oderwać od nas wzrok. Jednak wiele czynników, także tych pogodowych działa na szkodę nasze urody, choćby nadmiernie przesuszając nadmierne skórę. Szczególnie skóra warg, bardzo cienka i delikatna, wymaga specjalnej uwagi, by zapobiec kłopotom. 

Aby bez względu na porę roku cieszyć się jędrnymi wargami i zadbaną, nawilżoną skórą, warto skorzystać z tych kroków:

1. Nawilżaj skórę od wewnątrz

Regularne picie, szczególnie wody mineralnej, jest potrzebne nie tylko dla umożliwienia poprawnego funkcjonowania organizmu, ale utrzymania skóry w dobrej kondycji. Sięgaj także po naturalne soki owocowe lub warzywne, pij zieloną herbatę, jednocześnie zrezygnuj z alkoholu i papierosów. Szczególnie papierosy zaszkodzą jej kondycji, nie tylko wysuszając skórę, ale przyczyniając się do powstawania wokół ust zmarszczek.

2. Pamiętaj o peelingach 

Czasem może się zdarzyć, że nadmiernie wysuszona skóra ust łuszczy się i tworzą się zadziorki. Zamiast je obrywać i narażać się na infekcję oraz dłuższy czas gojenia ranek, zadbaj o usta w inny sposób. Regularnie stosuj peeling, który nie podrażni, ale usunie w delikatny sposób martwy naskórek. Dzięki temu złuszczysz i odżywisz skórę, a stosowanie tego zabiegu pozwoli ci zapomnieć o szorstkich ustach. Jeśli chcesz ułatwić sobie zadanie, zaopatrz się w peelingi zamknięte w wygodnych opakowaniach.

3. Nawilżaj i odżywiaj skórę warg od zewnątrz

Samo picie wody nie zaspokoi wszystkich potrzeb skóry, szczególnie gdy lubimy przygryzać wargi. Należy regularnie dostarczać odżywcze składniki od zewnątrz, ale nie musisz pamiętać, by stale nosić ze sobą nieporęczny uniwersalny balsam. Wygodniej będzie skorzystać z kosmetyku, który nie zajmie dużo miejsca i dyskretnie pozwoli „dokarmić” skórę ust.

4. Masuj dla poprawy ukrwienia

Masowanie ust jest dla nich cennym wsparciem, ponieważ delikatny, codzienny masaż pobudzi krążenie krwi oraz ujędrni i odżywi skórę. Wystarczy kupić zwykłą szczoteczkę do zębów z miękkim włosiem, która będzie wykorzystywana tylko w tym celu, oraz wykorzystać oliwę z oliwek, miód lub wazelinę, które dodatkowo odżywią i natłuszczą delikatną skórę. Możesz wykonać masaż kolistymi ruchami tylko za pomocą zwilżonej wodą szczoteczki. Po tym zabiegu należy natłuścić usta odpowiednim balsamem lub olejkiem do ust.

5. Wybieraj sprawdzone kolorowe kosmetyki do ust

Podkreślone delikatnym lub soczystym kolorem wypielęgnowane wargi, wyglądają niezwykle kusząco. Jeśli lubisz nosić na co dzień makijaż, zainwestuj w kosmetyki łagodne, które nie uczulą i nie podrażnią ust. Zwróć uwagę na to, czy wybrana przez ciebie pomadka zawiera substancje odżywcze.