Uroda

Magiczna domowa maseczka, która jak nic innego wygładzi twoją skórę! Pozbądź się zmarszczek, blizn i plam

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
9 grudnia 2017
Fot. iStock / Jacob Ammentorp Lund
 

Jeśli masz problemy ze skórą, walczysz ze zmarszczkami, bliznami potrądzikowymi lub plamami, koniecznie powinnaś wypróbować magiczną domową maseczkę. Jest banalnie prosta w wykonaniu, nie potrzebujesz do niej wymyślnych składników.

Ci, którzy jej użyli potwierdzają skuteczność, my mamy zamiar wypróbować i przekonać się na własnej nomen omen skórze o jej efektach, które podobno są widoczne już po kilku minutach!

Czego potrzebujesz?

Składniki:

1 łyżeczka świeżego soku z cytryny
1/2 łyżeczki cynamonu
1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej

Przygotowanie:

W miseczce dokładnie wymieszaj wszystkie składniki. Nakładaj maseczkę równomiernie na twarz i szyję, starając się unikać okolic oczu i ust. Początkowo możesz poczuć mrowienie, ale to uczucie zniknie w ciągu kilku minut. Maseczkę pozostaw na  15-20 minut, po tym czasie spłucz ją ciepłą wodą. Twarz posmaruj kremem nawilżającym, który zwykle używasz.

Powtarzaj zabieg raz lub dwa razy w tygodniu, a po niedługim czasie zaczniesz zauważać ogromną różnicę w wyglądzie swojej skóry!


 

źródło: styletips101.com


Uroda

O której godzinie powinnaś chodzić spać? To zależy od twojego znaku zodiaku

Redakcja
Redakcja
9 grudnia 2017
Fot. iStock / Liderina
Następny

Jak to się dzieje, że jedni chodzą spać przed 22:00, a inny o tej porze są wyjątkowo aktywni i wydolni zarówno fizycznie, jak i umysłowo? Czy znaczenie ma wyłącznie to, o której się obudzili i czy mieli intensywny dzień? Powszechnie wiadomo, że pewne rzeczy mamy zapisane w genach i dlatego jedni są rannymi ptaszkami, a drudzy mogą pracować do późnych godzin nocnych. Okazuje się, że na nasz rytm dobowy ma także wpływ znak zodiaku.Jeżeli ty i twój partner lubicie chodzić spać o różnych porach i waszym domu wciąż toczą się z tego powodu awantury, czas z tym skończyć. To naprawdę nie jest jego zła wola, że ogląda filmy do 2 w nocy, zamiast zasnąć przy tobie w łóżku chwilę po 22:00. Czas przestać kręcić głową i mówić: „Ja nie wiem, jak ty możesz tak funkcjonować”. Skoro jemu z tym dobrze, to o co ta afera? Sprawdź, jaki ma znak zodiaku, a wszystko będzie dla ciebie jasne. Co więcej, dowiesz się, o której sama powinnaś chodzić spać.


 

Źródło: Bustle

Uroda

„Wybaczam – sobie , bo dzięki temu będę mogła wybaczyć też i innym”. List do M., byłego M.

Listy do redakcji
Listy do redakcji
8 grudnia 2017
Fot. Unsplash / CC0 Public Domain

Drogi Mężu a może raczej powinnam zacząć od Drogi Były Mężu…? Tak naprawdę nie ma to znaczenia, bo ten list jest do Ciebie.

Tak naprawdę zapomniałam już jak to jest pisać listy (kiedyś pisałam ci ich mnóstwo) ale od jakiegoś czasu czuje ogromna potrzebę napisania choć kilka słów.…

Nie jest to dla nikogo żadna tajemnica, a tym bardziej dla nas, że nasze drogi rozeszły się juz dawno temu, mimo iż od czasu do czasu wciąż się jeszcze przecinają, bo mamy wspólne, fantastyczne dzieci.  Wkrótce i one pójdą drogami, które same dla siebie wybiorą tak, jak Ty wybrałeś tą, którą właśnie idziesz, a ja tą na której właśnie jestem.

Żadna z nich nie jest i nie będzie ani lepsza ani gorsza… są i będą po prostu inne. Jedyną nasza rolą jest i będzie wspierać nasze dzieci, we wszystkich ich decyzjach,  mimo iż nam mogą się wydawać czasami absurdalne. Ale one tego chcą i tego potrzebują.

Ale nie o tym tak do końca  chciałam też  pisać choć jest to istotna kwestia…

Piszę, bo chciałabym Ci podziękować za to, co dla mnie zrobiłeś i naprawdę nie ma znaczenia czy to było coś dobrego czy złego, po prostu było to coś, co sprawiło, że dziś Ja  jestem tym, kim jestem.

Zrozumiałam, że gdyby nie Twoje (czasami negatywne) zachowania względem mnie, nie zauważyłabym jak ogromną szczęściarą byłam/jestem w swoim własnym życiu, a dowody na to mam na każdym kroku.

Tym pierwszym i niepowtarzalnym, jak już wspomniałam, są nasze dzieci, które tym samym są dowodem na to, że Bóg istnieje, (pamiętasz? miałam ogromny problem, żeby w niego uwierzyć), ale dzięki tym moim nie zawsze pięknym doświadczeniom, mogłam go odnaleźć i wiem, że w tym momencie mnie ogromnie wspiera.

Rozumiem  Twoją złość i frustrację na mnie, jak i przy wychowywaniu naszych dzieci, bo samo wychowanie nie jest łatwą sprawą, na to nie ma instrukcji, ale wiem, że łatwą można ją uczynić, jeśli się potrafi zakopać wszelki żal.

Masz też życie, o którym niejedna osoba mogłaby pomarzyć, masz blisko siebie najpiękniejsze stworzenia tego świata – nasze dzieci,  gdzie ja kiedyś myślałam, że to jest „tylko”. Dziś stwierdzam że aż duchem mogę też przy nich być…

Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli od początku znalibyśmy dzisiejsze zakończenie naszej historii, nie pozwolilibyśmy sobie na doświadczanie tego „złego?”, ale też i dobrego – tego, czego aktualnie doświadczamy.

Przyznam szczerze, poszłabym tą drogą raz jeszcze, bo to pozwoliło mi również wrócić do mnie samej.

Życie to ciągle upadki i wzloty, jak pokazuje linia życia (ktoś ją mądrze wymyślił), bez tego nie dane by nam było poczuć, że żyjemy i zobaczyć ile jest piękna wokół.

Jestem Ci naprawdę wdzięczna za wszystkie doświadczenia. Dlatego też w tym momencie pozbywam się całego żalu do Ciebie. Wiem, że wychowujesz nasze dzieci najlepiej, jak tylko potrafisz na ten moment, ale zapewniam, że to samo jest również i z mojej strony. Czuje też, że doskonale wiesz, że nasze dzieci są moim całym życiem i że jest to prawda, bo w innej sytuacji Twoje zachowania względem mnie miały by zupełnie inny przebieg.

Z tego miejsca pragnę również napisać wybaczam – wybaczam sobie , bo dzięki temu będę mogła wybaczyć też i innym. Tym wszystkim, którzy myślałam, że mnie całe życie krzywdzili, a tak naprawdę pokazali mi drogę do miłości… Drogę do mojego własnego ja. Bo tutaj wszystko ma swój początek. Dlatego w pewnym sensie musiałam umrzeć, żeby móc urodzić się na nowo. Nie udałoby mi się to szczególnie, gdyby nie Ty.

Dziękuję i całym sercem wysyłam  do ciebie radość, być może wyrazisz zgodę i zaprosisz ją w końcu do swojego życia, a także światło dzięki któremu wierzę, że zobaczysz w sobie anioła, tego którego ja właśnie w Tobie widzę.

Z wyrazami wdzięczności i miłości

Twoja była żona, ale nowa Ja

Fot. Archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne

 


Zobacz także

Jak dbać o włosy zimą? Skuteczne i sprawdzone porady

Zadbaj o swoje dłonie zimą, kosmetykami z masłem shea i naturalnymi olejkami

Pielęgnacja nowej generacji dla cery dojrzałej. Natura i technologia – duet idealny