Kosmetyki Lifestyle Uroda

To najprawdopodobniej najsłodsze kosmetyki do kąpieli!

Redakcja
Redakcja
3 grudnia 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Kiedy jesienna aura pojawia się za oknem, a szybko kończący się dzień wprawia w melancholijny nastrój, warto wpleść w codzienny rytuał pielęgnacyjny odrobinę humoru.  Z pomocą przychodzi marka Luksja, która wprowadziła nową linię produktów, które z pewnością wywołają uśmiech na nie jednej twarzy. Miłośnicy słodyczy odnajdą w niej zapachy pianek marshmallow, truskawkowego smoothie, lodów kokosowych oraz waty cukrowej. Poznaj nowych bohaterów marki Luksja i zdecyduj, który z nich zagości w Twojej łazience.

Uczta dla zmysłów, bez kalorii !

Marka Luksja prezentuje nowe warianty żeli pod prysznic i mydeł w płynie, które zaskakują, bawią  i rozpieszczają zmysły. Kosmetyki idealnie wpisują się  w aktualną porę roku i mają za zadanie umilać pochmurne dni wszystkim miłośnikom łakoci. Nowa linia zawiera 4 żele pod prysznic oraz 3 mydła do rąk z pompką. Zadbają one o czystość i pielęgnację skóry oraz urzekną kremową, pianą, zostawiając przy tym piękny zapach przywodzący na myśl najpyszniejsze desery. Nie musząc martwić się o nadprogramowe kalorie każdy wielbiciel deserów z pewnością rozpozna nowości Luksji.

Fot. Materiały prasowe

Na przeuroczych i kolorowych opakowaniach, prezentują się rozkoszne i wesołe: lody kokosowe, pianki marshmallow, wata cukrowa oraz truskawkowe smoothie!

Fot. Materiały prasowe

Kosmetyków szukaj w dobrych drogeriach kosmetycznych!


Artykuł powstał we współpracy z marką Luksja


Kosmetyki Lifestyle Uroda

Siedem błędów, które najczęściej popełniamy niszcząc nasz związek

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
3 grudnia 2019
Fot. iStock/iTref

Nasze szczęście nie powinno zależeć wyłącznie od tego, czy jesteśmy w związku. Prawda jest jednak taka, że jesteśmy z pewnością szczęśliwsi mając z kimś bliską i bezpieczną więź. Nie zawsze się jednak udaje zbudować zdrową relację. Dlaczego? Bo bywa, że popełniamy kilka podstawowych błędów. Mamy jednak dla was dobrą wiadomość – błędy są po to, żeby je naprawiać, uczyć się na nich, by już nigdy ich nie popełniać.

Siedem błędów, które najczęściej popełniamy w związku

Nie bój się myśleć, co będzie, gdy go zabraknie

W miarę dojrzewania związków rutyna wkrada się w codzienność. Bywa, że czasami zaczynasz się zastanawiać, jakby twoje życie wyglądało bez niego. Nie ma w tym nic złego. Zacznij myśleć o tym, jak wyglądałby twój dzień, weekend, co byś robiła, gdyby go nie było. Często takie myśli pozwalają zrobić krok do przodu, uzmysłowić swoje uczucia, kto wie, może troskę o partnera, potrzebę bycia blisko niego. Warto sobie uświadomić, że ktoś, kto jest przy nas na co dzień, wcale nie musi być na zawsze…

Nie bój się, że on odejdzie

Ciągłe wątpliwości, upewnianie się, czy on na pewno nie odejdzie, czy na pewno mu na nas zależy, nie jest niczym dobrym dla związku. Ci, którzy są niespokojni w swojej relacji, mogą stać się tak przywiązani i zależni, że tylko odstraszą od siebie partnera. Powiedz wyraźnie o swoich obawach, ale też pracuj nad tym, by one nie wzięły góry nad twoimi dobrymi uczuciami. Zastanów się, czy on dzwoni, pyta, co u ciebie, troszczy się. Bądź uczciwa wobec siebie i wobec niego. Zastanów się, czy twoje oczekiwania nie są zbyt odrealnione i czy nie potrzebujesz pomocy, by zrozumieć swój lęk przed odrzuceniem i móc nad nim zapanować.

Nie wyjawiaj waszych tajemnic

Jeśli partner mówi ci coś w zaufaniu, to nie powtarzaj tego znajomym, przyjaciołom, komuś z rodziny, bo nigdy nie wiesz, czy przypadkiem ktoś się nie wygada. Nie przekaże czegoś dalej, a kiedy wróci to do twojego partnera, może zachwiać w posadach jego zaufanie do ciebie. Nie ma nic gorszego, niż utrata zaufania, a nawet uszczerbek na nim. On mówi coś ważnego tylko tobie, bo ci ufa, bo wierzy, że z nikim nie będziesz o tym rozmawiać. Nie zawiedź go.

Nie narzekaj na niego w obecności znajomych

Wyobrażasz sobie, że on ze swoimi kolegami z pracy rozmawia na twój temat mówiąc, że bałaganisz, że za dużo gadasz, że kiepsko gotujesz? To teraz pomyśl, jak on by się poczuł, gdyby usłyszał, jak na niego narzekasz w towarzystwie. Umiesz powiedzieć mu to, co cię w nim denerwuje, co się irytuje coraz bardziej? To jedno. A drugie – jeśli tylko na niego narzekasz, nie potrafisz w końcu dostrzec się na jego dobrych cechach, a może właśnie na nich warto by było się skupić.

Nie bądź pasywno-agresywna

Istnieją niezliczone sposoby na pasywną agresję w związku. Od rzekomego „zapominania” o zrobieniu czegoś, o co partner cię prosił, po… cóż lista jest nieograniczona. Wydaje nam się, że jak coś przemilczymy, udamy, że nic się nie stało, to samo się rozmyje. Nic bardziej błędnego, tłumione emocje są źródłem pasywnej agresji, bardzo często nieuświadomionej. Celowe wyłączanie budzika, niezrobienie mu kawy (ups, zapomniałam), nieodebranie telefonu i inne „złośliwości” mogą być reakcją na pewne sytuacje, z którymi boisz się skonfrontować. Uwierz, rozmowa jest lepsza od unikania konfliktu. Wcześniej czy później taktyka unikania odbije się źle na twoim związku.

Nie spychaj go na dalszy plan

Kiedy myślisz o ważnych osobach w twoim życiu, na którym miejscu jest twój partner? Często, gdy w związku pojawiają się dzieci, to one stają się naszym numerem jeden. I jest to zrozumiałe. Podobnie, gdy na pierwsze miejsce wysuwają się przyjaciele, rodzina. Przechodzimy różne etapy w naszym życiu, ale uświadomienie sobie, gdzie umieszczamy na tej liście naszego partnera może otworzyć nam oczy, jak go postrzegamy i jak on może czuć się w związku z nami. Pomyśl, czy wychodząc razem, by spotkać się ze znajomymi, poświęcasz mu swoją uwagę, czy rozmawiacie nie tylko o domowych obowiązkach, dzieciach. Jeśli traktujesz go jak stały mebel w twoim życiu, on może czuć się niedoceniany, lekceważony, a na tym trudno nadal budować zdrowy związek.

Nie daj się przytłoczyć poczuciu beznadziejności

Związek przechodzi kryzysy, nie ma takiego, który od początku do końca jest idealny. My się zmieniamy, zmienia partner, dynamika wspólnej relacji. Lista powodów, przez które czujemy się beznadziejnie w związku może być różna i na przykład zawierać zdradę, oszustwo, różnice osobowości, różnice w oczekiwaniach i wyznaczanych sobie celach albo po prostu nieporozumienia, które z czasem przeradzają się w otwartą wojnę. Jeśli pozwolisz się pochłonąć uczuciu beznadziejności, nic was nie uratuje, ale możesz spróbować naprawić swój związek. Często jego obraz fałszują nam zniekształcenia poznawcze, jak choćby przekonanie, że to jak źle jest teraz, zawsze już będzie, że życie powinno być wolne od zmartwień, a drobne nieporozumienia odzwierciedlają podstawowe wady w perspektywie prawdziwej intymności par. Złap je, dostrzeż i odrzuć, by móc się skupić na pozytywnych aspektach swojego związku.


Zobacz także

Węgiel aktywny (aktywowany) - działanie, domowe kosmetyki

Węgiel aktywny (aktywowany) w apteczce i kosmetykach. Jakie zalety ma węgiel aktywny, kiedy go stosować i jak przygotować z niego domowe kosmetyki?

Depilacja świetlna IPL w domu? Wszystko, co musisz wiedzieć

Jak dbać o biżuterię? Wszystko co musisz wiedzieć