Go to content

Jakie działanie mają suplementy na poprawę stanu włosów? Chcesz wiedzieć, zapytaj kobietę

Fot. Flickr / Tenderness / CC BY

Jeśli zależy Ci na uczciwej opinii zawsze warto spróbować z najlepszej rekomendacji. I wcale nie chodzi mi o dziesiątki certyfikatów czy sloganów stworzonych z przeprowadzonych badań. Zapytaj ludzi, jeśli chcesz wiedzieć, czy cos działa naprawdę.

Dlatego dziś bierzemy pod lupę suplement Vitapil  i sprawdzamy, co mówią Polki.

Doskonale wiemy już co jest potrzebne, aby mieć piękne włosy. Wiemy też wiele o samym Vitapilu, jego składzie i działaniu (przeczytajcie koniecznie artykuł Moniki Głuskiej-Bagan – „5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o włosach. Teraz pora sprawdzić na żywym organizmie, jak poradził sobie w terenie.

Podczas przeprowadzonych badań „Polki o włosach”, 247 pań, przetestowało produkt Vitapil. Ale zanim przejdziemy jego oceny, zobaczymy jakie problemy nękają najczęściej nasze głowy.

Hmm, zdecydowanie w naszych włosach zawsze jest coś, co chciałybyśmy poprawić. Ale nie trzeba daleko szukać skutków przemęczenia, pośpiechu i złego odżywiania. Do tego ciąża, karmienie piersią i efekty gotowe. Największym problemem Polek jest wypadanie włosów i ich łamliwość (rozdwajanie końcówek). Większość z nas przypomina sobie o tym, przy każdym szczotkowaniu i myciu.

Kosmetyki stosowane „na włosy” nie rozwiązują jednak w pełni naszych problemów, bo aby było skutecznie i na dłużej należy zlikwidować nie tylko „efekt”, ale przyczynę. Polki bardzo często bagatelizują swoje urodowe problemy, zaledwie połowa kobiet uważa dermatologa za autorytet w tej dziedzinie, a na wizytę wybiera się tylko 12% badanych.

„ W momencie, gdy badane osoby zauważają u siebie problem z włosami, najczęściej pytają się o poradę fryzjera (34,2%), chętnie rozmawiają o włosach z koleżankami (18,3%) oraz przeszukują fora internetowe (17,5%). Część kobiet (12,5%) wybiera się na konsultację do lekarza dermatologa, którego aż 52,5% badanych uznało za największy autorytet w dziedzinie nadmiernego wypadania włosów. Jednak 35% woli zastosować się do wskazówek przekazanych przez fryzjera lub znajomych.”

Ale kiedy już nie da się nie widzieć problemu, trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Tylko na ile to pomoże? Z pomocą przychodzi VITAPIL®  – i tu dobra wiadomość dla mam, zazwyczaj ciężko o suplementy dla kobiet, które nie miałyby wielkiego napisu „nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią”, VITAPIL®   posiada oddzielny produkt specjalnie przygotowany właśnie dla pań w tym okresie życia.

„Tworząc markę VITAPIL® założyliśmy sobie za cel, aby oferowane produkty były najlepszym remedium na problemy z włosami, które dotykają Polek.  VITAPIL® jest marką ponadczasową, która nieustannie podąża za oczekiwaniami pacjentów.”

VITAPIL®  zawiera 16 składników aktywnych, w tym dużą ilość biotyny ( 300 µg), która poprzez poprzez utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego wpływa na procesy zachodzące w cebulce włosów – ich wzrost i zahamowanie nadmiernego wypadania.  A jak sprawdził się u badanych pań? Zobaczcie sami.

        „91,9% badanych kobiet zauważyło korzystne zmiany w kondycji skóry głowy i włosów. Natomiast 94,7% osób po zastosowaniu preparatów VITAPIL® tabletki oraz VITAPIL Profesjonalny Lotion zaobserwowało, że włosy: wypadają w mniejszym stopniu lub przestały wypadać, wyraźnie wzmocniły się, zwiększyła się ich grubość, szybciej rosną oraz pojawiły się nowe włosy tzw. „baby hair”. Ponadto 76,2% kobiet zaobserwowało, że włosy przestały się kruszyć i rozdwajać, a także zmniejszyło się przetłuszczanie skóry głowy. Testerki zaraportowały również, że pierwsze efekty kuracji pojawiły się już po tygodniu od rozpoczęcia stosowania produktów  (7,7% badanych), po dwóch tygodniach u 42,5%, po miesiącu u 41,3% osób, natomiast po dwóch miesiącach u 2,4% badanych kobiet. Na zakończenie badania 97,5% osób zadeklarowało, że poleci produkty VITAPIL® innym osobom, które mają problemy ze zdrowiem i kondycją włosów”

Najwięcej kobiet zauważyło efekty po 2 tygodniach stosowanie preparatu. Brzmi cudownie, bo to naprawdę bardzo krótki okres (szczególnie, gdy na złą kondycję włosów pracujemy czasem intensywnie całymi latami).

Testerki przede wszystkim zauważyły poprawę wyglądu włosów i ich mniejsze wypadanie.

Opinie testerek

Magdalena, 31l. Krosno: 
Moje włosy stały się mocniejsze, zdecydowanie mniej ich wypada, wyglądają na zdrowsze i bardziej zadbane, a skóra głowy przestała mnie swędzieć.

Małgorzata 34l. Gliwice: 
Moim zdaniem włosy nabrały większej witalności , świeżości (również dzięki zapachowi lotionu, przestały wypadać na potęgę, są widocznie zdrowsze, bardziej lśniące, no i ku mojemu zaskoczeniu pojawiło się sporo „baby hair” na, które tak długo czekałam, więc myślę, że będę kontynuować kurację, aby utrzymać ten efekt 🙂 Pięknie dziękuję za możliwość przetestowania obu produktów.

Monika, 29l, Gdynia: 
Włosy szybciej rosną (łatwo to zaobserwować przy krótkiej fryzurze), pojawiły się tzw. „baby hair” – póki co głownie przy linii grzywki, ale bardzo mnie to cieszy i zamierzam kontynuować kurację produktami Vitapil). Ponadto znajomi i rodzina widzą poprawę stanu moich włosów.

Bożena, 35l, Stupsk: 
Wiem, że cudów nie ma i z takim nastawieniem poddałam się temu testowaniu. Zostałam bardzo mile zaskoczona, bo moje włosy, które sypały się z głowy jak jesienne liście z drzew, teraz wypadają znacznie rzadziej. Wiem, że to dopiero początek, bo nie wystarczy próbka lotionu, nie wystarczy 60 tabletek preparatu na wzmocnienie – należy regularnie dbać o piękne włosy każdego dnia. Dlatego w domu mam już zakupione drugie opakowanie Vitapilu i będę je łykała każdego dnia, bo widzę, że ta kuracja przynosi pozytywne efekty. Dzięki za możliwość poznania Vitapilu – będę polecała wszystkim znajomym!

 Martyna, 26l, Kraków:
 Włosy po zastosowaniu dwu miesięcznej kuracji stały się grubsze i bardziej lśniące, przy czesaniu zdecydowanie mniej ich pozostaje na szczotce. Są zdrowsze i ładniejsze.

 Judyta, 27l, Biała Podlaska: 
Oba produkty wpłynęły pozytywnie na kondycję włosów. W ostatnim czasie miałam problemy z wypadaniem i ogólnym stanem włosów. Po stosowaniu preparatów pojawiło się mnóstwo „baby hair” co u mnie równa się z ogromnym uśmiechem na twarzy, ponieważ mam bardzo cienkie, delikatne włosy i brak im objętości. Lotion przy okazji fajnie utwardzał mi włosy sprawiając, że łatwiej mi się układały, były bardziej lśniące i trzymały objętość.

Piękne włosy (obojętnie czy krótkie czy długie, jasne czy ciemne, proste czy kręcone), to niesamowity atut kobiet. Warto o nie zadbać, tak na poważnie. Potrafimy bardzo skoncentrować się na ich wyglądzie podczas stylizacji i pielęgnacji – lekceważymy jednak źródło ich prawdziwego piękna i mocy – czyli zdrowie. A tymczasem rozwiązanie może okazać prostsze, niż myślimy.


*„Polki o włosach” – ogólnopolskie badanie konsumenckie przeprowadzone w dniach 23.07-16.09.2014. Selekcja kandydatek do testowania produktów, odbyła się w oparciu o wybrane kryteria demograficzne oraz pytania z kwestionariusza rekrutacyjnego. Z 2817 Testerek, które zgłosiły chęć uczestnictwa w badaniu, wybrano 300 z najlepszym wynikiem. Do wybranej grupy, zostały przesłane zestawy pełnowartościowych produktów: VITAPIL lotion oraz VITAPIL® tabletki. Testerki były w tym czasie na bieżąco informowane o zasadach testów. Badane osoby miały pełną niezależność w wyrażaniu swoich opinii, ich udział w testach nie wiązał się z honorarium. Zwrot ankiet otrzymaliśmy na poziomie 82%. Rzetelność i obiektywizm wyników można zweryfikować w pliku źródłowym, dostępnym na życzenie w Spółce Holbex. 


Artykuł powstał we współpracy z firmą Holbex