Go to content

Bez skalpela – czyli wszystko, co musisz wiedzieć o nowoczesnych metodach modelowania sylwetki

Fot. iStock / Vizerskaya

Medycyna estetyczna kusi i kusi. Ceny są coraz bardziej przystępne, dostęp i akceptacja innych  w kwestii zabiegów poprawiających to i owo – coraz większe. Nic dziwnego, że chcemy skorzystać z możliwości, ale… Właśnie tutaj zazwyczaj pojawia się bardzo duże ALE. Bo nie dla każdego inwazyjne zabiegi na stole operacyjnym są akceptowalne, więc zapominamy o pomyśle, a marzenie chowamy do szuflady. I szkoda – bo przecież wachlarz zabiegów – tych nieinwazyjnych i bardziej przypominających wizytę u kosmetyczki czy zabieg u fizjoterapeuty jest całe mnóstwo.

Poznajcie dwie wyróżniające się metody modelowania sylwetki, czyli bezkrwawą walkę z niedoskonałościami.

Therapy Cool

cytat kolkaTo innowacyjny system medyczny do kriolipolizy i kompleksowej terapii kontrastami (spokojnie, szczegóły poznacie już za chwilę), które efektywnie oddziałują na wszystkie funkcje organizmu. To innowacyjna metoda, ponieważ jej działanie jest globalne, a nie punktowe.

Na czym polega metoda?

Specjalne urządzenie i swego rodzaju „kokon”, w którym miło i wygodnie spoczywa nasze jeszcze niedoskonałe ciało i odrobina relaksu (podczas zabiegu kontrastami). Zabieg polega na naprzemiennym poddawaniu się działaniu temperatury niskiej i wysokiej. Wyróżnia się sposobem działania, bo oprócz przykrych skutków niewłaściwego stanu naszego ciała oddziałuje również na ich przyczyny. Jednak tzw. kontrasty, to nie wszystko, co ta sprytna maszynka może paniom zaoferować.

Zabiegi Therapy cool:

  • kriolipoliza na ciało i twarz
  • zniszczenie komórek tłuszczowych
  • skuteczne wyszczuplanie
  • redukcja cellulitu
  • najskuteczniejsze i globalne zabiegi odmładzające na ciało i twarz

Bezpieczne niszczenie komórek tłuszczowych – Kriopoliza

Oddziaływanie zimnem na tkankę tłuszczową powoduje tzw. apoptozę (śmierć komórek tłuszczowych) – i jest całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne. Zniszczone komórki tłuszczowe „opuszczą” nasze ciało w wyniku fagocytozy (nie powodując podwyższenia poziomu lipidów we krwi). Najlepsze efekty są widoczne po około 2-3 miesiącach – tyle czasu potrzebuje nasze ciało, aby pozbyć się zniszczonych komórek tłuszczowych. Po zabiegu należy wykonać drenaż limfatyczny.

Zabieg polega na poddawaniu wybranej partii ciała działaniu niskiej temperatury.

Zalety?

Przede wszystkim nie wymaga hospitalizacji, jak w przypadku liposukcji, a efekty są nam gwarantowane przy dużo mniejszym ryzyku. Również wachlarz przeciwwskazań do zabiegu jest dużo skromniejszy niż w przypadku zdecydowanej chirurgicznej interwencji. Nie obserwuje się również efektów ubocznych.

Terapia kontrastami

Czyli terapia poddawania ciału działaniu naprzemiennym (kontrastowym) temperaturom. Cóż takiego niezwykłego kryje się za zimnem i ciepłem?

– poprawa cyrkulacji krwi
– dotlenienie
– odżywienie tkanek

Krew dostarczana do komórek w fazie zimnej zabiegu pobiera ciepło. Ten mechanizm powoduje, że urządzenie oprócz ujędrnienia i odżywienia tkanek uruchamia proces spalania tłuszczu, a to prowadzi do utracenia zbędnych centymetrów. Całość opiera się na precyzyjnym kontrolowaniu parametrów temperatury, aby osiągnąć jak najbardziej efektywną formę zabiegu. Dzięki najnowszym osiągnięciom kosmetologii oraz fizjoterapii – urządzenie pozwala na wykonanie zabiegu bez konieczności kontaktu z wodą.

Therapy cool oprócz działania wyszczuplającego jest genialnym zabiegiem odprężającym, relaksującym i poprawiającym samopoczucie oraz jędrność ciała.

Jak często wykonywać zabiegi?

Można wykonać pojedynczy zabieg lub całą ich serię (z częstotliwością 2-3 razy w tygodniu). Jeśli jednak zależy wam na uzyskaniu efektów w modelowaniu ciała, zaleca się sesję składającą się z minimum 10 zabiegów.

cosmo14d

Nie tylko piękno – Theraphy cool w służbie medycynie

Zastosowanie tego typu zabiegów ma swoje osiągnięcia nie tylko jako metoda modelowania sylwetki. Okazuje się bowiem, że terapia z zastosowaniem temperatury przynosi ulgę i poprawę jakości życia w niektórych przewlekłych schorzeniach.

Terapia doskonale sprawdza się w przypadku dolegliwości związanych ze stanami przykurczy mięśni: kręczy szyi, lumbago, kolek, chorobie Heinego-Medina. Pomaga w przypadku przewlekłych stanów zapalnych (nie ostrych) oraz w łagodzeniu skutków fibromialgii (chorobie charakteryzującej się przewlekłymi bólami kostno-mięśniowymi). Zdecydowanie warto zapytać swojego fizjoterapeutę o zdanie, Therapy cool może okazać się długo poszukiwaną metodą na przykre dolegliwości.

Vanquish

Nowoczesny i obsypany nagrodami sposób na wymarzone ciało. Amerykańskie urządzenie zagościło na dobre w polskich klinikach piękna i wymierzyło tłuszczowi ostateczny policzek. VANQUISH® BTL™ to broń ostatecznego starcia dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia w trudnej walce o piękną sylwetkę. Wyszczuplenie, redukcja tkanki tłuszczowej a nawet walka z rozstępami – ta zabawka to potrafi. I robi to z efektem WOW.

quote szaryZabieg modelujący sylwetkę VANQUISH® BTL™ otrzymał nagrodę ”Prix de Beauté 2014r.” czytelniczek czasopisma COSMOPOLITAN za najlepszy zabieg medycyny estetycznej 2014 roku oraz nagrodę „JOY TRENDY 2014r.” przyznaną przez jury w kategorii ”Styl życia – Zabieg modelujący sylwetkę”.

Na czym polega metoda?

Urządzenie Vanquish wyróżnia się metodą oddziaływania, używa płytowego aplikatora, który emituje energię RF (w przeciwieństwie do wielu urządzeń działających punktowo). Właśnie dzięki temu jest swego rodzaju kamieniem milowym w modelowaniu sylwetki. Urządzenie stopniowo podgrzewa podskórną tkankę tłuszczową do temperatury około 45-46 stopni Celsjusza, jednocześnie nie przegrzewając tkanki skórnej. Ta pozostaje w temperaturze około 40 stopni. Dzięki temu zabieg ma bardzo wysoki profil bezpieczeństwa jest całkowicie bezbolesny i całkowicie wyeliminował możliwość poparzenia pacjenta. VANQUISH® używa technologii energii Selective HF.

Celem jest zlikwidowanie tkanki tłuszczowej.

Vanquish w badaniach

quote rozowy ohme„Test ultradźwiękowy przeprowadzony po zabiegu wykazał niemal 60% redukcję tkanki tłuszczowej (z 7.6 mm do 2.9mm), co świadczy o znaczącym wpływie na komórki tłuszczowe i efektywności zabiegu. Badania histologiczne wykazały, że struktury naskórka, skóry i podobne jak np. mieszki włosowe nie zostały w znaczący sposób zmienione podczas zabiegu.”

Podczas zabiegu płytka jest skierowana na wybrany obszar ciała. Zabieg jest w pełnie zautomatyzowany. Temperatura ma doprowadzić do procesu apoptozy czyli zaplanowanej naturalnej śmierci komórki. Przewaga nad chirurgicznym usunięciem polega na mechanizmie naturalnego oddziaływania i braku ingerencji w powłoki ciała. Głowica znajduję się około 1 cm nad powierzchnią skóry. Reszta dzieje się już w środku.

Zastosowanie płytki (powodujące oddziaływanie na całe pole – a nie, jak w przypadku innych urządzeń działanie punktowe) pozwala na objęcie działaniem Vanquish większej partii ciała i skraca znacznie czas zabiegu.

Metody modelowania sylwetki coraz częściej wygrywają w starciu z radykalną chirurgią. I bardzo dobrze, bo im bliżej natury tym lepiej – nawet jeśli mówi o modelowaniu ludzką ręką. Ryzyko jest mniejsze, realizacja nie jest obarczona bólem czy skutkami ubocznymi. A ich popularność wzrasta, bo coraz więcej wiemy. Modelowanie – to nie czary mary, a udowodnione działanie korzystające realnie istniejących mechanizmów czy osiągnięć nauki.  Pozostaje jedynie wybór miejsca – najlepiej oddać się w ręce fachowców z doświadczeniem i dysponującymi oryginalnym sprzętem – dla zadowalających efektów i własnego bezpieczeństwa.


Zabiegi Thearpy cool oraz Vaquish wykonacie bezpiecznie w Klinice Medycyny Estetycznej Cosmopolitan w Warszawie

cosmo4d

 Artykuł powstał we współpracy z Kliniką Medycyny Estetycznej Cosmopolitan w Warszawie