Go to content

Ubrania dla dziewczynek – kolorowe i komfortowe modele podbijają serca młodszych użytkowniczek

Ubrania dla dziewczynek – kolorowe i komfortowe modele podbijają serca młodszych użytkowniczek

Dziewczynki uwielbiają się przebierać, i to już od najmłodszych lat. Lubią różnorodność a komponowanie coraz to nowych stylizacji to dla nich ogromna frajda. Zobacz, jak sprawić, żeby ich garderoba składała się z wartościowych ubranek, które pokochają.

Kolorowe ubrania dziewczęce dodadzą uroku każdemu dniowi

Kolorowe ubrania to hit dla dziewczynek. Wielbicielki kolorów mogą przebierać w propozycjach marek odzieżowych – od wzorzystych ciuchów, bogato zdobionych, po spokojne, harmonijne ubrania w jednym kolorze. Od energetycznych, żywych barw po stonowane pastele. Ogrom odcieni sprawia, że wciąż można odkrywać nowe modele i zachwycać się nowymi barwami. Bogactwo kolorów, jakie odkrywają dziewczynki sprawia, że ich garderoby nie pozostają nudne. Kolory mają duży wpływ na samopoczucie, warto więc wprowadzić dawkę pozytywnej energii do szafy małych dziewczynek. Przyda się na każdy dzień, ale szczególnie na szare okresy jak np. jesień. Jedna z polskich marek – MyBasic – wprowadziła w swojej ofercie ubrań dla dziewczynek mnóstwo kolorów (zobacz na stronie https://mybasic.pl/142-dziewczynka). Warto poszukać inspiracji przeglądając wybrane modele ubrań i dostępne przy nich wersje kolorystyczne.

Zalety jednokolorowych ubrań dla dziewczynek

Gładkie kolorowe modele świetnie sprawdzają się w dziecięcych szafach. Jednolite ubrania można połączyć z modelami we wzory lub gładkimi. Także dobór barw jest prostszy, kiedy choć jeden element tworzonej stylizacji jest jednobarwny. Pasuje do niego dużo więcej ubrań. Warto więc zadbać, by w dziewczęcej szafie znalazły się ubrania jednolite. Takie rozwiązanie jest także bardziej uniwersalne. Ciuszki ze znanymi motywami czy popularnymi w danym sezonie printami mogą szybko wyjść z mody, gładkie modele będą modne niezależne od sezonowych trendów, czy aktualnie oglądanych bajek.

Kolor to nie wszystko – wygodne ubrania dziewczęce

Choć kolor odgrywa istotną rolę w budowaniu dziecięcej szafy, jest jeszcze jeden czynnik, który jest ważniejszy – komfort użytkowania. Nawet piękna sukienka, w której jest niewygodnie nie będzie cieszyć się uznaniem. A dzieci nie ulegają tak łatwo presji i mniej zwracają uwagę na to co powinny i nie interesuje je, że doskonale prezentują się w tym modelu. Zapewnienie dziewczynkom wygody jest kluczowe. Warto więc zwrócić uwagę na:

  • fason ubranka – powinien zapewnić dziecku swobodne poruszanie, wykorzystane materiały – użyte materiały powinny być miękkie, przepuszczające powietrze, bezpieczne dla zdrowia,
  • sposoby zapinania i elementy ozdobne – do najwygodniejszych i najszybszych zapięć należą zamki. Detale na ubraniach powinny być natomiast dobrane w taki sposób, by nie uciskać, czy nie uwierać dziecka.

Sukienka czy spodnie?

I jedno i drugie! Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Dziewczynki jednakowo lubią sukienki, jak i spodnie. Jest to bardzo indywidualna kwestia, niektóre mogłyby cały czas nosić sukienki, inne wolą wyłącznie spodnie, jeszcze inne wkładają je na zmianę. Wielbicielki obu opcji mają największy wybór, a ich garderoba jest najbardziej urozmaicona. Warto więc zachęcać dziewczynki do eksperymentowania i próbowania wszystkich rozwiązań, jednak nic na siłę. Jeśli użytkowniczka nie chce wkładać sukienek, nie ma co jej do tego namawiać, jeszcze może zmienić zdanie. Warto jednak dowiedzieć się dlaczego nie darzy ich sympatią, być może nie chodzi tu wcale o rodzaj ubrania, a o jakieś jego konkretne cechy.

Kolorowe ubrania dla dziewczynek prezentują się bardzo dobrze. Młodsze użytkowniczki doskonale czują się w kolorowych ciuszkach i nie mają problemu z łączeniem ich ze sobą, podchodzą do tego odważnie. Warto więc wspierać dziewczynki w wyborze odważnych, kolorowych ciuszków, które pomagają wyrazić swój styl.