Go to content

3 ważne lekcje życia, które możemy odebrać od naszych zwierząt

Fot. iStock/Pekic

Wielu z nas jest miłośnikami różnego rodzaju zwierząt. Dzielimy z nimi przestrzeń, darzymy je miłością, często pozwalamy spać w łóżku, a one w większości odwdzięczają się lojalnością i bliskością. Wiele mówi się także na temat terapeutycznego oddziaływania zwierząt na ludzi, co jest nie do przecenienia.
Od zwierząt dostajemy nie tylko bezwarunkową miłość i przywiązanie, ale także lekcje, które warto sobie przyswoić i zapamiętać.

3 lekcje życia, które dostajemy od naszych zwierząt

Pierwsza lekcja. Bezwarunkowa miłość i lojalność

Wielu z nas zapomina, jak ważne w życiu są zasady, którymi należy się kierować. Miłość i lojalność są często przez nas niedoceniane, traktowane jako coś oczywistego, co nam się należy, ale sami często stawiamy warunki, zanim ją komuś ofiarujemy. A wystarczy spojrzeć na zwierzaki, które kochają bezwarunkowo i nie oceniają drugiej osoby, mają gdzieś, jak ona wygląda. Zwierzęta to dobra energia w czystej postaci, którą obdarowują nas bez względu na wszystko. Nieraz, gdy mamy gorszy humor, pupile potrafią wdrapać się na kolana i swoimi oczami wręcz zaglądać w głąb ludzkiej duszy. Mówi się, że zwierzęta i ludzie nawzajem się uzdrawiają i jest w tym wiele prawdy.

Lekcja druga. Żyj tu i teraz

Bardzo często komplikujemy sobie życie, narzucając sztywny harmonogram zadań do zrobienia, zanim dotkniemy czegoś dla nas ważnego, przyjemnego czy naprawdę potrzebnego. Bywa, że po drodze gubimy radość z tych działań, zapominamy o sensie życia. Natomiast zwierzęta nie zastanawiają się, prowadzą proste życie, cieszą się tym, co jest tu i teraz. Wykorzystują dzień nie skupiając się na złych rzeczach, żyją bez większego wysiłku i cieszę się swoim spokojem.

Lekcja trzecia. Bądź spontaniczny i kochaj swoje życie

Zwierzaki okazują w bezpośredni i dobitny sposób radość, energię, pociąg do zabawy.  Spontaniczność to jest coś, czego bardzo często na brakuje. Zwierzęta, gdy mają ochotę biegać, biegają, gdy mają ochotę bawić się, to właśnie to robią. My natomiast analizujemy nasze zachowania nawet wtedy, kiedy powinniśmy się zrelaksować. Pozytywne zachowanie zwierząt sprawia, że my również zaczynamy się uśmiechać, a spędzanie z nimi czasu niesie pozytywne skutki uboczne dla naszej psychiki. Wspólne zabawy, spotykanie się z innymi właścicielami nie tylko wpływa na umiejętności społeczne, ale dodaje energii i pozwala uwolnić umysł, ciesząc się chwilą.

źródło:  www.powerofpositivity.com