Lifestyle

3 ważne lekcje życia, które możemy odebrać od naszych zwierząt

Redakcja
Redakcja
17 kwietnia 2018
Fot. iStock/Pekic
 

Wielu z nas jest miłośnikami różnego rodzaju zwierząt. Dzielimy z nimi przestrzeń, darzymy je miłością, często pozwalamy spać w łóżku, a one w większości odwdzięczają się lojalnością i bliskością. Wiele mówi się także na temat terapeutycznego oddziaływania zwierząt na ludzi, co jest nie do przecenienia.
Od zwierząt dostajemy nie tylko bezwarunkową miłość i przywiązanie, ale także lekcje, które warto sobie przyswoić i zapamiętać.

3 lekcje życia, które dostajemy od naszych zwierząt

Pierwsza lekcja. Bezwarunkowa miłość i lojalność

Wielu z nas zapomina, jak ważne w życiu są zasady, którymi należy się kierować. Miłość i lojalność są często przez nas niedoceniane, traktowane jako coś oczywistego, co nam się należy, ale sami często stawiamy warunki, zanim ją komuś ofiarujemy. A wystarczy spojrzeć na zwierzaki, które kochają bezwarunkowo i nie oceniają drugiej osoby, mają gdzieś, jak ona wygląda. Zwierzęta to dobra energia w czystej postaci, którą obdarowują nas bez względu na wszystko. Nieraz, gdy mamy gorszy humor, pupile potrafią wdrapać się na kolana i swoimi oczami wręcz zaglądać w głąb ludzkiej duszy. Mówi się, że zwierzęta i ludzie nawzajem się uzdrawiają i jest w tym wiele prawdy.

Lekcja druga. Żyj tu i teraz

Bardzo często komplikujemy sobie życie, narzucając sztywny harmonogram zadań do zrobienia, zanim dotkniemy czegoś dla nas ważnego, przyjemnego czy naprawdę potrzebnego. Bywa, że po drodze gubimy radość z tych działań, zapominamy o sensie życia. Natomiast zwierzęta nie zastanawiają się, prowadzą proste życie, cieszą się tym, co jest tu i teraz. Wykorzystują dzień nie skupiając się na złych rzeczach, żyją bez większego wysiłku i cieszę się swoim spokojem.

Lekcja trzecia. Bądź spontaniczny i kochaj swoje życie

Zwierzaki okazują w bezpośredni i dobitny sposób radość, energię, pociąg do zabawy.  Spontaniczność to jest coś, czego bardzo często na brakuje. Zwierzęta, gdy mają ochotę biegać, biegają, gdy mają ochotę bawić się, to właśnie to robią. My natomiast analizujemy nasze zachowania nawet wtedy, kiedy powinniśmy się zrelaksować. Pozytywne zachowanie zwierząt sprawia, że my również zaczynamy się uśmiechać, a spędzanie z nimi czasu niesie pozytywne skutki uboczne dla naszej psychiki. Wspólne zabawy, spotykanie się z innymi właścicielami nie tylko wpływa na umiejętności społeczne, ale dodaje energii i pozwala uwolnić umysł, ciesząc się chwilą.

źródło:  www.powerofpositivity.com


Lifestyle

Zodiakalne pary, których nie można rozdzielić. Ich związek jest tak silny, że przetrwa wszystko

Redakcja
Redakcja
17 kwietnia 2018
Fot. iStock/PeopleImages
 

Jeśli wierzycie w siłę astrologicznego przyciągania, to wiecie, że są takie pary znaków zodiaku, które nie sposób rozdzielić. Łączy ich uczucie tak silne, że pokonają wszelkie przeciwności losu, by ze sobą być. Coś je ku sobie popycha, a opatrzność czuwa nad ich losem.

Panna i Wodnik

Kompatybilność pomiędzy Panną i Wodnikiem jest zapisana w gwiazdach. Dzieje się tak, ponieważ oboje patrzą w stronę przyszłości i marzą o tym, by uczynić świat lepszym miejscem.  Podczas gdy Panna chce pomagać ludziom, uzdrawiając ich i opiekując się nimi, Wodnik chce oświecić wszystkich swoją wiedzą i mocą.

Panna z pewnością zna wiele miłosnych trików. Wie dokładnie jak sprawić, by Wodnik się w niej zakochał. Jest praktyczna, a Wodnik to marzyciel. Oboje lubią intelektualne dyskusje i szybko „zapalają się” do nowych pomysłów i koncepcji. W trudnych chwilach razem próbują znaleźć jak najlepsze rozwiązanie. Choć przemądrzały Wodnik działa czasem na nerwy Pannie, nie zagraża to ich relacji.

Lew i Waga

Być może najciekawsza para zodiaku. Dumny lew, który uwielbia być adorowany, przyciąga uroczą Wagę, która uwielbia… uwielbiać. Oba te znaki mają silną osobowość i nawzajem się podziwiają.

Miłośnik rozgłosu, Lew, samozwańczy przywódca, może denerwować swą postawą innych, ale nie Wagę. Dla niej ta zarozumiała poza jest oznaką silnej osobowości. Waga kocha wyrafinowanego Lwa i sposób, w jaki psują ją luksusami. Ogólnie rzecz biorąc, oboje preferują wystawny styl życia. Nic dziwnego, że są w sobie zakochani! Waga może być nieco zaborcza i mieć problemy z zaufaniem, ale ponieważ, tak, jak Lew, nie ma problemów z komunikacją, wszelkie problemy są natychmiast wyjaśnione, a konflikty zażagnane.


Na podstawie: themindsjournal.com

 

 


Lifestyle

5 problemów, które mogą pojawić się, gdy zarabiasz więcej niż twój partner

Redakcja
Redakcja
17 kwietnia 2018
Fot. iStock/chabybucko

Już dawno w niepamięć odszedł schemat, według którego to mężczyzna powinien utrzymywać dom i zapewnić byt rodzinie. Role kobiet i mężczyzn uległy przemieszaniu, kobiety również bywają wyłącznymi żywicielkami rodziny. Współczesność daje możliwości zawodowego rozwoju niezależne od płci. Zazwyczaj to od indywidualnych cech i możliwości każdego zależy, w jaki sposób pokierujemy własnymi wyborami.

Nie ma w tym nic złego, okazuje się jednak, że duża dysproporcja w zarobkach kobiety i mężczyzny w związku, może powodować  pewne problemy. Oczywiście nie jest powiedziane, że wystąpią one w każdej relacji, jednak rzeczywiście mogą się przytrafić wielu osobom.

5 problemów, które mogą pojawić się, gdy zarabiasz więcej niż twój partner

1. Gorsze życie seksualne

Kwestia wyższych zarobków kobiety bywa przyczyną podrażnienia ambicji mężczyzny. Okazuje się, że przejęcie przez kobietę roli żywicielki rodziny może wpływać na życie seksualne. Jeżeli dotychczas obracało się ono według klasycznych stereotypów, czyli mężczyzny dominującego, mogą w przypadku zamiany ról wpłynąć one na obniżenie poczucia bliskości. Odwrócenie ról może spowodować zagubienie także w życiu seksualnym.

2. Lekceważenie roli kobiety

Mężczyźni, którzy nie potrafią poradzić sobie z sytuacją, gdy żona zarabia lepiej, nie chcą również przejąć roli robienia czegoś więcej w domu. Czują się gorzej i jest to dla nich po prostu trudne. Brakuje im często chęci zrozumienia i empatii, aby wesprzeć kobietę na linii domu.

3. Poczucie zbyt dużej odpowiedzialności

Kobieta, która zarabia na dom i utrzymuje rodzinę może mieć kłopot z całkowitym przejęciem tego ciężaru. Bywa zagubiona, ponieważ ma automatycznie mniej czasu dla swoich dzieci, dla domu. Praca i zarobki mogą dawać kobietom wolność, ale jednocześnie mogą się stać jej brzemieniem, powodować poczucie straty dotychczas najważniejszych rzeczy.

4. Utrata poczucia sensu przez mężczyznę

Kiedy żona zarabia więcej lub jej kariera rozwija się szybciej, może to sprawić, że mężczyzna poczuje się niepotrzebny, mniej zdolny, ważny czy ambitny. Może zrezygnować ze starań, jeśli uzna, że kobieta radzi sobie doskonale i bez jego pomocy, usuwa się więc w cień.

5. Odczuwanie lęku przed porażką

Zajmowanie się domem, rodziną, karierą, wzięcie na siebie wszystkich obowiązków bywa niszczące. Wiele kobiet stawiając się w roli „Zosi Samosi” próbuje samodzielnie podołać ogromnej odpowiedzialności, jaka na nią spada. Tym samym bardzo często zdejmują z mężczyzny część odpowiedzialności za wspólne życie. Osamotnienie w codzienności sprawia, że kobieta nie czuje się bezpieczna, traci grunt pod nogami i odczuwa swego rodzaju strach przed porażką.

źródło: www.huffingtonpost.com


Zobacz także

Komputer czy konsola? Obalamy mity

Nie potrzebuję nakazów ani zakazów. Wstydzę się jednego – że okłamałam mojego męża nie mówiąc mu o aborcji

Kochana Mamo! Kochany Tato! Będę musiała, napisać wam, jak było naprawdę. List ofiary przemocy