Go to content

„To dobry znak mieć złamane serce. Oznacza, że czegoś próbowaliśmy”. Inspirujące cytaty z „Jedz, módl się i kochaj”

fot. Julia Abramova/Unsplash

Nieszczęśliwa Elizabeth Gilbert postanawia zmienić swoje życie. Bierze rozwód i wyrusza w podróż do Włoch, Indii oraz Indonezji. Pamiętacie tę książkę? A może widziałyście film. Kobiety na całym świecie dosłownie zwariowały na punkcie tej narracji. To niesamowite, jak prostymi zdaniami, prostymi prawdami, prostym przekazem celnie trafia się prosto w serca. Dziś mamy dla Was najbardziej inspirujące cytaty z „Jedz, módl się i kochaj”. 

„Nie przepraszaj za płacz. Bez takich uczuć jesteśmy tylko robotami”

❤

„Rozpaczliwie zakochani wymyślamy sobie postaci naszych partnerów, żądając od nich, by byli tacy, jacy nam są potrzebni, a potem załamujemy się, kiedy nie chcą odgrywać roli, jaką im przydzieliliśmy”

❤

„Kiedy uczysz się czegoś nowego, musisz być dla siebie bardzo uprzejma”

❤

„’ Samotność ’ patrzy i wzdycha, a potem całkowicie ubrana, w butach na nogach, kładzie się na moim łóżku i przykrywa pod samą brodę. Zmusi mnie, żebym z nią spała, ja to wiem.”

❤

„Jeśli cię kocham, możesz mieć wszystko. Mój czas, moje oddanie, mój tyłek, pieniądze, rodzinę, psa, pieniądze mojego psa…”

❤

„(…) Kiedy człowiek zagubi się w takim gąszczu, czasami zajmuje mu dłuższą chwilę, nim uświadomi sobie, ze się zgubił. Bardzo długo jesteśmy przekonani, że zboczyliśmy ze ścieżki tylko odrobinę, że już lada moment znajdziemy się z powrotem na szlaku. A potem przychodzi jedna noc za drugą i nadal nie mamy pojęcia, gdzie się znajdujemy, i wreszcie musimy przyznać, ze tak daleko odeszliśmy od ścieżki, ze już nawet nie wiemy , po której stronie wschodzi słońce”

❤

„Szczęście jest rezultatem naszego osobistego wysiłku. Trzeba o nie walczyć, dążyć do niego, upierać się przy nim, a czasami nawet szukać go na drugim końcu świata”

❤

„Dostałeś życie, jest Twoją powinnością (a także Twoim prawem jako istoty ludzkie) znaleźć w nim coś pięknego, nawet gdyby było to bardzo małe”

❤

„Skradają się cicho, groźnie niczym detektywi Pinkertona, biorą mnie między siebie – Przygnębienie ustawia się z lewej, Samotność z prawej. Nie muszą mi pokazywać odznak. Dobrze znam tych agentów. Od lat gramy ze sobą w kotka i myszkę”

❤

„Zgoda, może nie we wszystkim wyglądam fantastycznie, ale nie przeszkadza mi to kochać samej siebie”

❤