Go to content

SmartGraft – nowa era w technologii przeszczepu włosów

fot. istock / chombosan

SmartGraft™- przełom w zabiegach transplantacji włosów

ITP S.A. wiodący dystrybutor wyspecjalizowany w dostarczaniu opatentowanych technologii medycyny estetycznej w Polsce prezentuje najnowsze urządzenie SmartGraft™. Od tej chwili chirurgia transplantacyjna włosów zyskuje nowy, doskonalszy wymiar. Kierowane zarówno do kobiet jak i mężczyzn urządzenie SmartGraft™zapewnia pacjentom nowe, niezwykłe korzyści z zabiegów.

Nadmierne wypadanie włosów dotyczy większości z nas. Aż 40% mężczyzn dotyka problem łysienia jeszcze przed ukończeniem 30. roku życia. Z kolei po 50. roku życia, aż 60% mężczyzn cierpi na androgenowe, czyli najpowszechniej występujące łysienie. Dla wielu jest nieuniknione, związane z genetycznym „spadkiem” po rodzicach. Z kolei 30% dojrzałych kobiet walczy z łysieniem lub przerzedzeniem włosów. U nich, poza genetycznymi skłonnościami, do nadmiernego wypadania włosów mogą prowadzić zaburzenia hormonalne, stres, choroby lub nieprawidłowa dieta. Na mapie świata, Polska jest w pierwszej dziesiątce najbardziej łysiejących narodów, zajmujemy ósme miejsce w rankingu. I choć przyczyn tego stanu może być bardzo wiele (łysienie pourazowe, po oparzeniach, napromienianiu, spowodowane stanami zapalnymi skóry, bliznami), efekt niestety jest ten sam. I nie zawsze chodzi wyłącznie o włosy na głowie, często problemem stają się ubytki w okolicy brwi, rzęs, wąsów i brody a nawet klatki piersiowej. Pacjenci trafiający do lekarza zwykle zmagają się nie tylko z estetycznym problemem, ale również z zaniżoną samooceną. Transplantacja włosów staje się więc szansą na odzyskanie komfortu życia i poczucia własnej wartości. Coraz więcej pacjentów decyduje się na trwałe rozwiązanie czyli przeszczep włosów. Każdego roku, w Europie ilość takich zabiegów zwiększa się nawet o 70%. Najnowsze rozwiązanie: SmartGraft, to połączenie wiedzy specjalistów, lekarzy, naukowców, inżynierów. Ta metoda zapewnia pacjentowi spełnienie najważniejszych oczekiwań dotyczących komfortu i trwałości efektu.

Urządzenie SmartGraft™ premiera w Polsce

SmartGraft™ automatyzuje chirurgiczne pobieranie, gromadzenie i umieszczanie pojedynczych mieszków włosowych, jeden po drugim w skórze. Dzięki temu, zabieg przeszczepu włosów nie wymaga od lekarza wycinania dużego obszaru skóry z tyłu głowy, a pacjent nie jest narażany na uciążliwe powtarzanie zabiegów oraz długie gojenie się skóry.

SmartGraft™ jest bez wątpienia przełomowym urządzeniem, a dla wielu pacjentów zarówno kobiet jak i mężczyzn stanie się szansą, by skorzystać z zabiegu transplantacji włosów metodą, która nie będzie wymagała użycia skalpela, ani zakładania szwów. SmartGraft™ jest metodą najwyżej cenioną przez lekarzy zajmujących się transplantacją włosów. Pozwala ona na precyzyjne umieszczanie nowych mieszków włosowych w skórze tak, by efekt był jak najbardziej naturalny. Rekonstrukcja włosów z użyciem SmartGraft ™ zapewnia im pełną objętość i perfekcyjny wygląd. Sama procedura minimalizuje czas gojenia i regeneracji oraz eliminuje podłużne blizny powstające po tradycyjnych przeszczepach włosów.

Korzyści z urządzenia SmartGraft™

Do tej pory, rekonstrukcja włosów była pracochłonna i wymagała czasu. Decydując się na przeszczep, pacjenci musieli przechodzić kilka długich zabiegów chirurgicznych, a wszystko po to, by efekt był zadowalający. Teraz lekarz ma nowe narzędzie: SmartGraft™. Efektywne i zautomatyzowane pozwala lekarzowi na zwiększenie liczby włosów przeszczepionych w trakcie jednej sesji zabiegowej i to w krótszym czasie. Urządzenie pozwala na pobranie włosów bez ich uszkodzenia, a ich przeżywalność jest niemal stuprocentowa. Wszystko dzięki możliwości perfekcyjnego przechowywania włosów i nawilżania ich prysznicem z soli fizjologicznej. Wewnątrz urządzenia znajdują się pojemniki, w których wilgotność, temperatura i ilość soli fizjologicznej są stale kontrolowane.

Zalety SmartGraft™:

 • Mniej inwazyjny zabieg przeszczepu włosów i większy komfort dla pacjentów;
 • Brak blizn, pacjent nie odczuwa odrętwienia w miejscu, w którym lekarz pobiera włosy do przeszczepu;
 • Żadnych szwów;
 • Krótszy i bardziej komfortowy czas regeneracji po zabiegu;
 • Mniej restrykcyjnych wymagań po zabiegu. Pacjent praktycznie może wrócić do pracy już na drugi dzień po zabiegu.
 • Po przeszczepie możliwe jest noszenie nawet bardzo krótkich fryzur.

SmartGraft™ – najczęściej zadawane pytania pacjentów.

 1. Jak wygląda zabieg przy użyciu SmartGraft?

Po miejscowym znieczuleniu, lekarz z pomocą SmartGraft delikatnie pobiera pojedyncze mieszki włosowe z tyłu głowy pacjenta. Następnie implantuje je w miejsca łysiejące, by tam odrastały zdrowe, grube i naturalne włosy.

 1. Czy zabieg z użyciem SmartGraft jest bolesny?

Nie. To jednodniowa procedura. W przeciwieństwie do skomplikowanych operacji chirurgicznych wymaga tylko miejscowego znieczulenia.

 1. Dlaczego ta metoda jest lepsza od innych?

SmartGraft™ przewyższa inne urządzenia oraz roboty używane do rekonstrukcji włosów ponieważ dba o graft. Poza tym sprawdza się zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Łączy w sobie element najważniejszy dla późniejszego efektu: ludzkie poczucie estetyki. Lekarz nadaje włosom naturalną linię, tak by stanowiła perfekcyjną ramę dla twarzy. Wreszcie użycie SmartGraft ™ pozwala na pobieranie mieszków włosowych do transplantacji z innych części ciała: pleców, klatki piersiowej czy twarzy.

 1. Czy przed zabiegiem trzeba ściąć włosy?

Nie. By pobrać włosy do przeszczepu, lekarz może ogolić niewielki fragment skóry. Po zabiegu to miejsce przykryją dłuższe włosy.

 1. Czy jestem odpowiednim kandydatem do zabiegu z użyciem SmartGraft?

Większość pacjentów, którzy zmagają się z łysieniem może skorzystać z procedury SmartGraft. Szczególnie Ci, którzy chcą nosić bardzo krótkie fryzury, nie mogą sobie pozwolić na żadne restrykcje pozabiegowe albo pacjenci, którzy mają na skórze blizny po wcześniejszych zabiegach starszymi metodami


Artykuł powstał we współpracy z ITP S.A.