Lifestyle

SmartGraft – nowa era w technologii przeszczepu włosów

Redakcja
Redakcja
30 kwietnia 2018
fot. istock / chombosan
 

SmartGraft™- przełom w zabiegach transplantacji włosów

ITP S.A. wiodący dystrybutor wyspecjalizowany w dostarczaniu opatentowanych technologii medycyny estetycznej w Polsce prezentuje najnowsze urządzenie SmartGraft™. Od tej chwili chirurgia transplantacyjna włosów zyskuje nowy, doskonalszy wymiar. Kierowane zarówno do kobiet jak i mężczyzn urządzenie SmartGraft™zapewnia pacjentom nowe, niezwykłe korzyści z zabiegów.

Nadmierne wypadanie włosów dotyczy większości z nas. Aż 40% mężczyzn dotyka problem łysienia jeszcze przed ukończeniem 30. roku życia. Z kolei po 50. roku życia, aż 60% mężczyzn cierpi na androgenowe, czyli najpowszechniej występujące łysienie. Dla wielu jest nieuniknione, związane z genetycznym „spadkiem” po rodzicach. Z kolei 30% dojrzałych kobiet walczy z łysieniem lub przerzedzeniem włosów. U nich, poza genetycznymi skłonnościami, do nadmiernego wypadania włosów mogą prowadzić zaburzenia hormonalne, stres, choroby lub nieprawidłowa dieta. Na mapie świata, Polska jest w pierwszej dziesiątce najbardziej łysiejących narodów, zajmujemy ósme miejsce w rankingu. I choć przyczyn tego stanu może być bardzo wiele (łysienie pourazowe, po oparzeniach, napromienianiu, spowodowane stanami zapalnymi skóry, bliznami), efekt niestety jest ten sam. I nie zawsze chodzi wyłącznie o włosy na głowie, często problemem stają się ubytki w okolicy brwi, rzęs, wąsów i brody a nawet klatki piersiowej. Pacjenci trafiający do lekarza zwykle zmagają się nie tylko z estetycznym problemem, ale również z zaniżoną samooceną. Transplantacja włosów staje się więc szansą na odzyskanie komfortu życia i poczucia własnej wartości. Coraz więcej pacjentów decyduje się na trwałe rozwiązanie czyli przeszczep włosów. Każdego roku, w Europie ilość takich zabiegów zwiększa się nawet o 70%. Najnowsze rozwiązanie: SmartGraft, to połączenie wiedzy specjalistów, lekarzy, naukowców, inżynierów. Ta metoda zapewnia pacjentowi spełnienie najważniejszych oczekiwań dotyczących komfortu i trwałości efektu.

Urządzenie SmartGraft™ premiera w Polsce

SmartGraft™ automatyzuje chirurgiczne pobieranie, gromadzenie i umieszczanie pojedynczych mieszków włosowych, jeden po drugim w skórze. Dzięki temu, zabieg przeszczepu włosów nie wymaga od lekarza wycinania dużego obszaru skóry z tyłu głowy, a pacjent nie jest narażany na uciążliwe powtarzanie zabiegów oraz długie gojenie się skóry.

SmartGraft™ jest bez wątpienia przełomowym urządzeniem, a dla wielu pacjentów zarówno kobiet jak i mężczyzn stanie się szansą, by skorzystać z zabiegu transplantacji włosów metodą, która nie będzie wymagała użycia skalpela, ani zakładania szwów. SmartGraft™ jest metodą najwyżej cenioną przez lekarzy zajmujących się transplantacją włosów. Pozwala ona na precyzyjne umieszczanie nowych mieszków włosowych w skórze tak, by efekt był jak najbardziej naturalny. Rekonstrukcja włosów z użyciem SmartGraft ™ zapewnia im pełną objętość i perfekcyjny wygląd. Sama procedura minimalizuje czas gojenia i regeneracji oraz eliminuje podłużne blizny powstające po tradycyjnych przeszczepach włosów.

Korzyści z urządzenia SmartGraft™

Do tej pory, rekonstrukcja włosów była pracochłonna i wymagała czasu. Decydując się na przeszczep, pacjenci musieli przechodzić kilka długich zabiegów chirurgicznych, a wszystko po to, by efekt był zadowalający. Teraz lekarz ma nowe narzędzie: SmartGraft™. Efektywne i zautomatyzowane pozwala lekarzowi na zwiększenie liczby włosów przeszczepionych w trakcie jednej sesji zabiegowej i to w krótszym czasie. Urządzenie pozwala na pobranie włosów bez ich uszkodzenia, a ich przeżywalność jest niemal stuprocentowa. Wszystko dzięki możliwości perfekcyjnego przechowywania włosów i nawilżania ich prysznicem z soli fizjologicznej. Wewnątrz urządzenia znajdują się pojemniki, w których wilgotność, temperatura i ilość soli fizjologicznej są stale kontrolowane.

Zalety SmartGraft™:

 • Mniej inwazyjny zabieg przeszczepu włosów i większy komfort dla pacjentów;
 • Brak blizn, pacjent nie odczuwa odrętwienia w miejscu, w którym lekarz pobiera włosy do przeszczepu;
 • Żadnych szwów;
 • Krótszy i bardziej komfortowy czas regeneracji po zabiegu;
 • Mniej restrykcyjnych wymagań po zabiegu. Pacjent praktycznie może wrócić do pracy już na drugi dzień po zabiegu.
 • Po przeszczepie możliwe jest noszenie nawet bardzo krótkich fryzur.

SmartGraft™ – najczęściej zadawane pytania pacjentów.

 1. Jak wygląda zabieg przy użyciu SmartGraft?

Po miejscowym znieczuleniu, lekarz z pomocą SmartGraft delikatnie pobiera pojedyncze mieszki włosowe z tyłu głowy pacjenta. Następnie implantuje je w miejsca łysiejące, by tam odrastały zdrowe, grube i naturalne włosy.

 1. Czy zabieg z użyciem SmartGraft jest bolesny?

Nie. To jednodniowa procedura. W przeciwieństwie do skomplikowanych operacji chirurgicznych wymaga tylko miejscowego znieczulenia.

 1. Dlaczego ta metoda jest lepsza od innych?

SmartGraft™ przewyższa inne urządzenia oraz roboty używane do rekonstrukcji włosów ponieważ dba o graft. Poza tym sprawdza się zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Łączy w sobie element najważniejszy dla późniejszego efektu: ludzkie poczucie estetyki. Lekarz nadaje włosom naturalną linię, tak by stanowiła perfekcyjną ramę dla twarzy. Wreszcie użycie SmartGraft ™ pozwala na pobieranie mieszków włosowych do transplantacji z innych części ciała: pleców, klatki piersiowej czy twarzy.

 1. Czy przed zabiegiem trzeba ściąć włosy?

Nie. By pobrać włosy do przeszczepu, lekarz może ogolić niewielki fragment skóry. Po zabiegu to miejsce przykryją dłuższe włosy.

 1. Czy jestem odpowiednim kandydatem do zabiegu z użyciem SmartGraft?

Większość pacjentów, którzy zmagają się z łysieniem może skorzystać z procedury SmartGraft. Szczególnie Ci, którzy chcą nosić bardzo krótkie fryzury, nie mogą sobie pozwolić na żadne restrykcje pozabiegowe albo pacjenci, którzy mają na skórze blizny po wcześniejszych zabiegach starszymi metodami


Artykuł powstał we współpracy z ITP S.A.


Lifestyle

7 nawyków osób, które odnoszą sukcesy. Możesz być jedną z nich

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
30 kwietnia 2018
Fot. iStock/skynesher
Następny

Czym dla ciebie jest sukces? Czy myśląc o nim wyobrażasz sobie kobietę w drogiej garsonce i na wysokich obcasach, która dzierży w jednej dłoni telefon, a pod pachą laptopa i biegnie do korporacji, by zarządzać zespołem ludzi? To utarty stereotyp. Czy wiesz, że sukcesem można nazwać każdy cel, który sobie założysz? To może być wydanie książki, przebiegnięcie maratonu czy zrobienie prawa jazdy. Ludzie sukcesu to nie tylko ci, którzy zarabiają kupę pieniędzy. Ludzie sukcesu to wszyscy ci, którym udaje się realizować swoje plany, marzenia i cele. 

Zastanów się, czego w życiu pragniesz. Co sprawi, że będziesz dumna sama z siebie. Jeśli ten cel towarzyszy ci od dawna, ale jeszcze go nie osiągnęłaś, zastanów się, dlaczego tak się stało? Bo los rzucał ci kłody pod nogi? Bo nie miałaś pieniędzy? Bo musiałaś opiekować się dziećmi? Bo łatwo odpuszczałaś i ciągle szukałaś wymówek? A może dlatego, że po prostu byłaś źle zorganizowana?

Oto twój nowy plan działania, oparty na 7 nawykach ludzi, którzy odnoszą sukcesy. Ty też możesz osiągnąć to, czego pragniesz.

Trzymaj się swoich postanowień

Musisz zrozumieć, że sukces nie przychodzi z dnia na dzień. Powinnaś opracować plan, rozpisać szczegółowe punkty do zaliczenia i stopniowo je realizować. Możesz odczuwać frustrację, że wszystko tak długo trwa i chcieć porzucić swoje marzenia, ale nie tędy droga. Ludzie sukcesu wiedzą, że wszystkie, wielkie osiągnięcia wymagają czasu.

Bądź dla siebie dobra

Sen, wypoczynek, pożywny posiłek – wszystko to może ci się wydawać stratą czasu, gdy chcesz coś osiągnąć. Tymczasem troska o siebie, swoje zdrowe fizyczne i psychiczne, jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu w życiu. Bądź dla siebie dobra, znajdź czas na relaks i odpoczynek. Marzenia szybko przestaną cię cieszyć, jeśli będziesz je postrzegała jako katorgę dla ciała i umysłu.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

7 rzeczy, które mogą wpływać na niedobór witaminy D w twoim organizmie

Redakcja
Redakcja
30 kwietnia 2018
Fot. iStock/Szepy

Witamina D jest niezwykle istotną dla naszego organizmu substancją, której często nam brakuje. Mimo że nasz organizm potrafi ją syntezować pod wpływem promieni słonecznych, a także w mniejszych ilościach przyswaja z różnych pokarmów, często cierpimy z powodu niedoboru. 

Dotyka nas to najczęściej w okresie jesienno-zimowym, ale także wczesną wiosną, gdy tych promieni słonecznych nie ma jeszcze za dużo, a ciało ukrywamy pod ubraniami i kosmetykami z filtrami przeciwsłonecznymi. Objawy niedoboru witaminy D mogą wskazywać na inne dolegliwości, więc mało kto wpada na pomysł, by zbadać poziom tej witaminy w organizmie.

7 rzeczy, które mogą wpływać na niedobór witaminy D w twoim organizmie

1. Cierpisz z powodu nadwagi

Tkanka tłuszczowa gromadzi witaminę D, a im więcej tej tkanki, tym więcej witaminy D organizm potrzebuje. Poza tym osoby otyłe znacznie rzadziej wychodzą z domu i korzystają ze słońca, w obawie przed przykrościami.

2. Masz dużo masy mięśniowej i mało tłuszczu

Duża ilość mięśni i zbyt mało tłuszczu w organizmie, który kumulowałby tę witaminę, również może powodować jej niedobory.

3. Masz ciemną karnację

Melanina — pigment obecny w skórze, jest naturalną ochroną przeciwsłoneczną, która utrudnia wchłanianie witaminy D. Im ciemniejsza skóra, tym mniej przyswojonej witaminy.

4. Masz ponad 50 lat

Z wiekiem maleje możliwość organizmu do przyswajania witaminy D ze słońca. Osoby starsze są często słabsze, rzadziej wychodzą z domu.

5. Masz problemy trawienne

Problemy trawienne mogą wpływać na zdolność organizmu do wchłaniania tłuszczu, co wpływa na ilość witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, w tym witaminy D .

6. Stosujesz silne kremy przeciwsłoneczne

Filtry przeciwsłoneczne są potrzebne, jednak blokują wytwarzanie witaminy w skórze. Nic się nie stanie, gdy przez 15 do 20 minut będziesz na słońcu bez kremu z filtrem.

7. Pracujesz cały dzień w biurze

Pracownicy biurowi mogą mieć problem z niedoborem witaminy D, ponieważ w ciągu dnia najczęściej przebywają w zamkniętych pomieszczeniach, bez ekspozycji skóry na światło słoneczne.

źródło: www.powerofpositivity.com


Zobacz także

jajko niespodzianka - historia, czy dawać dzieciom

Jajko niespodzianka – co warto o nim wiedzieć?

Trzy trudne prawdy o miłości. W życiu trzeba chcieć więcej niż tylko „kochać”

Rak jelita grubego: jak uniknąć? Czy można z nim żyć?