Go to content

Skąd masz wiedzieć czy oddać mu serce, czy go… zostawić? 8 pytań, które pomogą ci zrozumieć, co czujesz

Prawdziwa miłość jest dla realistów. Romantyzm potrafi być męczący...
Fot. iStock / AleksandarNakic

Umiałabyś złamać komuś serce? Trudno ci odpowiedzieć na to pytanie, ale przecież czasem postępujemy tak nierozsądnie w pogoni za miłością, że nie zastanawiamy się nad uczuciami innych. Z pewnością nie chciałabyś, by ktoś ciebie potraktował w ten sam sposób. Ale w miłości łatwo się pomylić…

Jest różnica między byciem szczęśliwym, bo ktoś cię zauroczył, a byciem zakochanym. Istnieje różnica między byciem z facetem, którego naprawdę pragniesz, a byciem z facetem, którego potrzebujesz. Jest różnica między kochaniem kogoś, ponieważ jesteś samotna i kochaniem kogoś, bo znalazłaś kogoś wyjątkowego.

8 pytań, które pomogą ci odpowiedzieć na pytanie: „Kochać, czy odejść?”

1. Czy ta znajomość jest dla ciebie dobra?

Przy nim grasz kogoś, kim nie jesteś, udajesz, kłamiesz czy jesteś sobą? Dobry związek to ten, w którym jesteś autentyczna i kochana taka, jaka jesteś.

2. Czy on sprawia, że chcesz być lepszym człowiekiem?

Obserwujesz go i myślisz, że dzięki niemu jesteś lepszą córką, że bardziej dbasz o innych, że myślisz o wielu sprawach, które wcześniej cię nie „dotykały”? A może on sprawia, że koncentrujesz się tylko na nim, że odcinasz się od bliskich, izolujesz?…

3. Czy on potrafi sprawić, że to, co zwyczajne, wydaje się niezwykłe?

Wspólne życie to całkiem zwyczajna codzienność. Miłość sprawia, że proste sprawy wydają się nam czymś ponadprzeciętnym. Prawda?

4. Czy czujesz się przy nim bezpiecznie?

To bezpieczeństwo dotyczące twoich uczuć i emocji. Ufasz? Możesz podzielić się z nim twoimi myślami, odczuciami, doświadczeniami z przeszłości? Nie starasz się przed nim w żaden sposób „chronić”?

5. Czy on sprawia, że ​​się śmiejesz?

To może to być jedno z najważniejszych pytań. Potrafi cię rozśmieszyć, spędzić smutek z Twojej twarzy?

6. Czy lubisz z nim rozmawiać?

Szczyt góry może być piękny, ale to rozmowa podczas wędrówki sprawia, że ​​podróż jest warta wysiłku….

7. Czy on potrafi cię uspokoić, czy sprawia, że się jeszcze bardziej denerwujesz?  

Bezpieczeństwo w chaosie, tęcza po deszczu i harmonia. To wcale nie jest „zbyt wiele” pragnąć tego wszystkiego od miłości.

8. Kochasz jego, czy swoje wyobrażenie o nim?

Łatwo jest stworzyć obraz idealnego człowieka, a potem zdać sobie sprawę, że osoba z naszych marzeń nie istnieje. Bądź świadoma swoich uczuć i miej cierpliwe serce.