Go to content

Ścinamy włosy na peruki dla dzieci po chemioterapii. Gest przyjaźni – wielki „mały gest”

Fot. Materiały prasowe

Już kilkaset dziewczynek obcięło warkocze, żeby pomóc innym dzieciom odzyskać radość i pewność siebie. Także chłopcy i dorośli odpowiadają na apel Fundacji Przyjaźni WeGirls, która prowadzi stałą zbiórkę włosów dla dzieci po chemioterapii, radioterapii, operacjach lub z innymi schorzeniami, powodującymi tymczasową lub permanentną utrata włosów.

Ścinamy włosy na peruki dla dzieci po chemioterapii. Gest przyjaźni - wielki „mały gest”

Fot. Materiały prasowe

To pierwsza taka akcja w Polsce – skierowana specjalnie do dzieci

Mali pacjenci, podobnie jak osoby dorosłe, chcą czuć się pewnie, wyglądać ładnie i bardzo przeżywają utratę włosów związaną z chorobą. Dziewczynki i chłopcy, którzy swoje włosy oddają mają prawdziwy powód do dumy i satysfakcji. To wspaniałe, kiedy dziecko zdobywa się na taki GEST PRZYJAŹNI wobec innych dzieci. To wyraz wielkiej dojrzałości i autentycznej wrażliwości. Nawet obcinając włosy można komuś pomóc i uśmiech dzieci, które otrzymały już peruki jest tego najpiękniejszym dowodem. Dobre samopoczucie pozwala im łatwiej znosić trud choroby.

Praca Fundacji Przyjaźnie WeGirls  to inicjowanie i koordynacja działań od zbiórki włosów w sieciach partnerskich salonów fryzjerskich do przekazywania peruk dzieciom, które ich potrzebują. Jest to program długofalowy, a nie jednorazowa akcja. Istotnym celem działania jest także budowanie świadomości wśród społeczeństwa, że taki program istnieje i że poprzez taki gest można realnie komuś pomóc odzyskać pewność siebie w procesie leczenia. Do współpracy zaproszone zostały sieci salonów fryzjerskich w całej Polsce.

W celu promowania idei i budowania świadomości programu fundacji wśród klientów, salony te zostały wyposażone w materiały informacyjne  oraz materiały ułatwiające uczestnictwo w programie, jak certyfikaty, instrukcje, ulotki, koperty zwrotne oraz woreczki umożliwiające zbiórkę włosów.  Z salonów przekazywane są one do współpracującej z Fundacją perukarni Rokoko, skąd trafiają do dzieci oczekujących na peruki. Aby dotrzeć z pomocą do najbardziej potrzebujących, Fundacja współpracuje ze szpitalami, poprzez psychologów dziecięcych na oddziałach hematologii, onkologii, neurologii. W 2014 roku rozpoczęła się współpraca z Centrum Zdrowia Dziecka, Centrum Matki i Dziecka, Szpitalem na Litewskiej, a także z Fundacją Spełnionych Marzeń.

Ścinamy włosy na peruki dla dzieci po chemioterapii. Gest przyjaźni - wielki „mały gest”

Fot. Materiały prasowe

Dowiedz się więcej na stronie WeGirls