Go to content

10 rzeczy, które świadczą o tym, że nie jesteś gotowa na kolejny związek

Zakończenie związku bywa bardzo bolesnym przeżyciem, szczególnie gdy jedna ze stron nie może pogodzić się ze stratą. Wszystkie plany, marzenia, cała energia włożona w budowanie relacji, przestają być ważne. Rozpad związku, odejścia ukochanej osoby może być dotkliwy, jeśli przyczyną niepowodzenia była np. zdrada. Porzucony partner może mieć problem z odnalezieniem się w nieoczekiwanej sytuacji.

Codzienna samotność bywa dokuczliwa, sprzyja tęsknocie i rozmyślaniom. Niekiedy też popycha w kierunku szybkiego zapełnienia powstałej pustki, nawet gdy porzucona osoba nie jest na to gotowa.

10 rzeczy, które świadczą o tym, że nie jesteś gotowa na kolejny związek

1. Szukasz na siłę wypełnienia pustki

Nie możesz przeboleć rozstania z poprzednim partnerem, więc wydaje ci się, że nowy związek rozwiąże twoje problemy. To złudne, szczególnie gdy nie uporządkowałaś jeszcze swoich spraw, bo raczej pewnym jest, że rzucą się one cieniem na nową relację. Sama obecność drugiej osoby, gdy nie towarzyszy temu harmonia i prawdziwe uczucie, niewiele dobrego wniesie w twoje życie.

2. Nie przepracowałaś poprzedniego związku

Być może twój były partner był dla ciebie mężczyzną idealnym, ale ciągłe wspominanie jego zalet i rozmyślanie o nim przed snem, nie zwiastuje gotowości na nową miłość. Dopóki jego cień będzie wisiał nad twoją głową, a ty nie nauczysz się żyć bez niego, każdy kolejny mężczyzna może być jedynie namiastką tego, co straciłaś.

3. Uważasz, że wina leży po stronie byłego partnera

Nie możesz przestać rozmyślać o tym, że właśnie on jest winny całemu złu, jakie cię spotkało i najchętniej byś się na nim odegrała. Ale wchodzenie w kolejny związek z tego powodu jest jedną z najgorszych motywacji do bycia z drugą osobą. Jest ryzyko, że nie tylko twojego byłego to nie obejdzie, ale jego następca odejdzie rozczarowany.

4. Nie pracujesz nad sobą

Wiesz, w czym tkwi powód rozpadu związku, ale nie robisz wiele, by wyciągnąć wnioski i popracować nad pewnymi niedociągnięciami. Strzelasz sobie tym samym w kolano, bo skoro nie umiałaś otwarcie rozmawiać z poprzednim partnerem, nie będziesz umiała rozmawiać z następnym i finał obu związków może być podobny.

5. Trzymasz się kurczowo bliskich

Czujesz się bezpieczna przy rodzinie i przyjaciołach, to jasne. Dobrze mieć taką przystań, jednak żeby budować nowy związek, musisz się usamodzielnić, nie zrzucać na kogoś odpowiedzialności za twoje decyzje i dokonywane wybory. Najpierw zacznij żyć własnym życiem.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Fot. iStock/martin-dm

1/1 10 rzeczy, które świadczą o tym, że nie jesteś gotowa na kolejny związek

6. Utwierdzasz się w przekonaniu, że to facet powinien być elastyczny

Zachowujesz się trochę jak księżniczka na ziarnku grochu i wymagasz, by mężczyzna się do ciebie dostosował. Uważasz, że skoro masz za sobą trudne przeżycia, należy ci się coś dobrego. Odpuść, dopiero gdy poczujesz, że jesteś gotowa sprawiedliwie dawać i przyjmować dobro, wejdź w nowy układ.

7. Nie potrafisz zaufać

Jeśli zostałaś dotkliwie zraniona, nic dziwnego, że nie masz ochoty komuś od nowa zaufać. Ale jeśli mimo to zgadzasz się na tworzenie kolejnej relacji, na starcie skazujesz ją na niepowiedzenie i siebie na kolejne rozczarowanie. Dopóki nie będziesz gotowa zapomnieć o tym, co było złe i nie nauczysz się ufać od nowa, twoje zaangażowanie może pójść na marne.

8. Nie chcesz poświęcać swojego czasu

Chcesz mieć ciastko i zjeść ciasto? To może być karkołomne zadanie. Jeśli nie jesteś gotowa poświęcić kolejnemu mężczyźnie swojego czasu, bo przywykłaś do samooodzielnosci i niezależności, nie chcesz rezygnować z pasji i wypadów z przyjaciółmi, nie powinnaś decydować się na kolejny związek.

9. Masz nieustabilizowaną sytuację

Bałagan w życiu nie pomaga podejmować najlepszych decyzji. Ciągnące się długi, brak poczucia bezpieczeństwa mogą przyczynić się do tego, że zwiążesz się z pierwszym lepszym, gotowym odciążyć cię mężczyzną. Ale czy to na pewno będzie ten, którego pokochasz, czy będziesz jedynie potrzebować, by przetrwać, to już inna kwestia.

10. Chcesz się jeszcze wyszaleć

Dopóki jesteś singielką, możesz robić co ci się podoba. W związku, by być w porządku dla partnera, potrzeba jest sporo odpowiedzialności, lojalności i zaangażowania. Jeżeli marzy ci się miłość i szaleństwa do białego rana, on może tego nie chcieć lub nie rozumieć. Szczególnie gdy sam szuka stabilizacji.

Dążąc do wypełnienia życia obecnością drugiej osoby możesz popełniać błędy, które poskutkują zmarnowanym czasem i bezsensownym zaangażowaniem. Jeśli zauważyłaś u siebie takie zachowania, nie powinnaś się jeszcze angażować w nową relację. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie rób nic na siłę, działaj zgodnie z uczuciami.

źródło: www.kroliczekdoswiadczalny.pl