Lifestyle

15 porad od mężczyzn, którzy wiedzą jak uszczęśliwić swoje partnerki

Redakcja
Redakcja
5 sierpnia 2020
Fot. iStock / Geber86
 

Bycie razem, bycie w związku. Praca nad sobą, kompromisy, wspólne cele i marzenia. Miłość. Gdybyśmy tylko posiadali od razu tę tajemną wiedzę o tym jak to wszystko połączyć w całość, żeby nasza ukochana połówka była z nami szczęśliwa… Na szczęście możemy uczyć się od innych.

15 porad od mężczyzn, którzy wiedzą jak uszczęśliwić swoje partnerki

1. Nie bądź zamkniętą księgą

Bądź otwarty i szczery ze swoją partnerką. Komunikacja jest podstawą każdego udanego związku. Ona chce cię poznać i potrzebuje, żebyś ty również ją dobrze poznał. Ludzie zmieniają się na przestrzeni lat i jeśli ze sobą nie umiecie rozmawiać, pewnego dnia możesz obudzić się obok kogoś, kogo wcale nie znasz.

2. Nie udawaj, że słuchasz

Komunikowanie się to jedno, ale musisz też nauczyć się słuchać. Zgodne przytakiwanie temu, co mówi druga osoba, może być irytujące, ponieważ kobiety wiedzą, kiedy mężczyźni nie słuchają.

3. Nie wytykaj jej wad

Zapomnij o skupianiu się na wadach partnerki. Zamiast tego musisz ją codziennie wspierać.

4. Bądz partnerem na każdym polu

Innymi słowy: nie zrzucaj na nią wszystkich obowiązków domowych. Dziel się z nią nimi.

5. Nie wytykaj jej błędów w obecności dzieci

Oboje jesteście sobie równi w tym związku, a przed dziećmi musicie trzymać jeden front. Pamiętaj, że dajesz swoim dzieciom przykład, jak mają się zachowywać w małżeństwie.

6. Nie oglądaj się nachalnie za innymi kobietami

Nie ma nic złego w szybkim spojrzeniu na przechodzącą obok piękną kobietę. Ale to „drugie” spojrzenie wpędzi cię w kłopoty.

7. Nie atakuj jej od razu

Jeśli czujesz, że tracisz panowanie nad sobą, nie kontynuuj kłótni. Podczas każdej kłótni policz do 10 i przypomnij sobie, dlaczego się w niej zakochałeś.

8. Nie myśl, że jesteś mądrzejszy niż ona

To, że wiesz więcej od niej w jakimś obszarze nie oznacza, że ona nie może wiedzieć więcej od ciebie w innym. Nigdy też nie zakładaj, że wiesz, o czym ona myśli.

9. Nie próbuj cały czas rozwiązywać jej problemów

Zamiast tego pozwól jej się wygadać i wspieraj ją mówiąc: „Tak mi przykro, kochanie, to naprawdę jest do bani. Chcesz, żebym zrobił ci kąpiel z bąbelkami?”

10. Nie przestawaj sprawiać, że czuje się kochana

Postaraj się przypominać jej, jaka jest cudowna każdego dnia, jak jesteś wdzięczny za to, co robi i jak bardzo cię uszczęśliwia.

11. Nie bądź fałszywym bohaterem

Przyniesienie zgrzewki wody ze sklepu nie oznacza, że powinna ci być za to wdzięczna do końca roku.

12. Nie mów źle o swojej małżonce za jej plecami

To wbrew wszelkiej logice.

13. Bądź obecny

Słuchaj z uwagą, poświęcaj jej wolne chwile, chyba że oboje potrzebujecie trochę czasu dla siebie – to normalne, każdy potrzebuje przestrzeni.

14. Nie unikaj trudnych rozmów

Ten wysiłek naprawdę się opłaci.

15. Okazuj jej czułość

Całuj ją rano, wieczorem i za każdym razem, gdy poczujesz, że tego pragnie. Czułość i namiętność utrzymują związek przy życiu.


Lifestyle

7 kroków odpowiedniej reakcji, kiedy twoje dziecko zaczyna „pyskować”

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
5 sierpnia 2020
Fot. iStock / jandrielombard

Być może do tej pory twoje dziecko było komunikatywne i skore do kompromisów, ale teraz nagle nastąpiła zmiana. Z niepokojem (niepotrzebnie, bo to naturalny etap rozwoju) zauważasz, że syn czy córka zaczynają „pyskować”, odpowiadać ci w niekoniecznie uprzejmy sposób i przewracać oczami ze zniecierpliwienia. Tak, to może być trudne dla rodzica, ale jesteś w stanie nauczyć się odpowiednio zarządzać takimi sytuacjami, aby budować zdrowe relacje ze swoimi dziećmi.

Krok 1: Unikaj odpowiadania tym samym tonem

Oczywiście, czasami trudno jest zachować spokój, gdy dziecko odpowiada ci lekceważąco,  ale ważne jest, aby monitorować swoje własne słownictwo i swoją postawę. Powinieneś dawać przykład tego, jak okazywać szacunek. Nie daj się sprowokować.

Jednocześnie nie pozwól dziecku przekraczać pewnych granic . Ustal wytyczne dotyczące oczekiwanego zachowania. Reaguj, gdy usłyszysz takie słowa, jak: „Dobra”, „Odczep się”, „Daj mi spokój”, „Mam to w nosie”. Powiedz dziecku, że tu musi się zatrzymać i daj mu szansę na poprawienie swojego zachowania. Pamiętaj zawsze , by twój wzrok był na wysokości wzroku dziecka gdy do niego mówisz.

Krok 2: Postaraj się zrozumieć problem twojego dziecka

Nigdy nie zapominaj, że twoje dziecko wciąż uczy się kontrolować swoje zachowanie i że czasami nie wie, jak radzić sobie z problemami. To normalne, gdy okazuje brak cierpliwości. Często za takimi reakcjami kryje się złość, frustracja, ból lub strach.

Pamiętaj, aby każdego dnia spędzać co najmniej 15 minut sam na sam z każdym ze swoich dzieci, poświęcając mu swoją skupioną, pozytywną uwagę. Spróbuj zrozumieć jego potrzeby, nadzieje i marzenia.

Krok 3: Powiedz dziecku, że wiesz, że jest zdenerwowane

Psychologowie sugerują używanie zdań typu: „Oj, te słowa brzmią, jakby miały mnie zranić. Musisz być zdenerwowany, jeśli mówisz do mnie w ten sposób ”. Lub: „Chciałabym dowiedzieć się więcej na ten temat, ale nie mogę cię teraz słuchać, bo czuję się atakowana”. Następnie zaproponuj spokojną rozmowę, kiedy tylko dziecko będzie na to gotowe (nie będzie już krzyczeć).

Krok 4: Powiedz dziecku o konsekwencjach i oczekuj szacunku

Dzieci powinny zobaczyć, że „grzeczność” może być dla nich pożyteczna. Twoje dziecko musi wiedzieć, czego się spodziewać za każdym razem, gdy odpowiada ci w niegrzeczny sposób. Możesz także pokazać konsekwencje złego zachowania, dodając dodatkowe obowiązki lub skracając czas spędzony przez dziecko przed telewizorem lub komputerem. Ale nie zapomnij pózniej dotrzymać słowa…

Krok 5: Pozwól dziecku wyrazić swoją opinię

Pamiętaj, jeśli dzieci nie boją się wyrażać własnego zdania, to bardzo dobrze. Ale powinny to robić w „przyjazny” sposób. Powinny też wiedzieć, że mają do tego bezpieczną przestrzeń. Nie przerywaj, kiedy próbują wyjaśnić, co naprawdę myślą.

Posłuchaj i zwróć uwagę na to, jaki mają problem. Bardzo ważne jest okazywanie empatii i zrozumienia, aby twoje dziecko nie uznało Cię za wroga.

Krok 6: Postaraj się zrozumieć

Bądz uważnym obserwatorem – skąd taka postawa? Może twoje dziecko codziennie wraca ze szkoły w złym nastroju? Może jest jakiś klucz do tych niemiłych reakcji, jakaś ważna przyczyna?

Krok 7: Chwal dobre zachowanie

Każdy lubi czuć się doceniony, a twoje dzieci nie są wyjątkiem. Jeśli zauważysz pozytywne zmiany, nie zapomnij przytulić, pochwalić, a nawet podziękować.

Wychowanie nie jest łatwą sprawą, wymaga cierpliwości, konsekwencji, chęci zrozumienia dziecka i okazywania mu szacunku oraz ciepła. Powodzenia!

 

 


Zobacz także

Maseczka, czyli kim naprawdę jestem

Poczucie własnej wartości – Jak je wzmocnić?

Regulamin konkursu „Poczuj się dobrze w swojej skórze”