Lifestyle

Rozwiązanie konkursu „Odnajdź w sobie radość dziecka”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
7 lipca 2019
Fot. iStock / Imgorthand
 

Przypomnieliście sobie, jak cudownie być dzieckiem. Kiedy oglądałyśmy wasze prace robiło się cieplej na sercu. Kiedy czytałyśmy, jak budziliście uśpionego w środku serca dzieciaka i znów zaczynaliście się śmiać, łzy kręciły się w oku. Wewnętrzne dziecko mieszka w każdym z nas, czeka byśmy znowu zaprosili je do skakania po kałużach, nieprzejmowania się na zapas i uśmiechania do ludzi w tramwaju. Pamiętajcie, że nawet najbardziej dorosły człowiek świata, musie je czasem pogłaskać po głowie i powiedzieć: „jest dla ciebie miejsce”.

To najłatwiejsza droga, by zwyczajnie cieszyć się życiem! Dziękujemy wam za wszystkie wiadomości! I z przyjemnością ogłaszamy, że nagrody wędrują do…

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 10 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected] z dopiskiem: „#radośćdziecka”. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsora swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

Laureaci i nagrody:

Słuchawki JBL

 1. Karolina Ciernicka
 2. Anna Bojanowska
 3. Dominika Maliszewska
 4. Bogumiła (Bognata)
 5. Anna S.

 

Fot. Materiały prasowe

 

Podwójny zestaw pasów Smart Kid Belt:

 1. Iwona Matelska
 2. Iwona Skorek
 3. Patrycja Piasecka
 4. Beata Gardoń

Wybrane przez Laureata buty z letniej kolekcji BARTEK  

Prosimy o przesłanie informacji o wybranym modelu i rozmiarze butów.

 1. Beata Maćkowiak
 2. Bożena Sil 
 3. Karolina Wochal
 4. Gardoń Zbigniew

Fot. Materiały prasowe

 

Letnia kolekcja obuwia marki BARTEK to ponad 100 wyselekcjonowanych wzorów dla dzieci od ich pierwszych kroków aż po wiek młodzieżowy. Wybrane modele są dostępne do rozmiaru 40, więc z powodzeniem mogą być wybierane przez mamusie  – na tę okazję powstała dedykowana linia FOR ME AND MY MUM oraz SPORT LINE – Zapraszamy.

Termin realizacji: do 31.07.2019 na stronie bartek.com.pl.

Zestaw nagród, składający się z:

 1. Karolina Woźniak
 2. Dawid Kozłowski 
 3. Pan Piotr.

1 x HASBRO UGLY DOLLS FIGURKA TOREBKA NIESPODZIANKA

1 x UGLYDOLLS. (NIE)DOSKONAŁA PRZYGODA PS4

1 x cukierki, naklejki i zabawy z Paskudami

Paskudy już czekają na wszystkie dzieci w kinach! 🙂

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.


Lifestyle

Ludzie inteligentni emocjonalnie są bardzo elastyczni. Też robisz te 5 rzeczy?

Redakcja
Redakcja
8 lipca 2019
Fot. iStock / Benjavisa
Następny

Umiejętność adaptacji do nowych wyzwań, elastyczności w stawianiu kolejnych kroków do przodu zdecydowanie ułatwia realizację planów. Największe możliwości mają osoby inteligentne emocjonalne, ponieważ robią rzeczy, które w każdej sytuacji się bronią i otwierają możliwości do działania.

Ludzie o wysokiej inteligencji emocjonalnej duzo łatwiej mierzą się z wyzwania i problemami. Dlaczego tak się dzieje? Mają pięć bardzo przydatnych, choć nieoczywistych nawyków.

Obejrzyj galerię

Lifestyle

Jak rozpoznać, czy bliska ci osoba cierpi na depresję? Słuchaj uważnie, jakich słów używa

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
5 lipca 2019
Depresja utajona - jak ją rozpoznać? 5 naturalnych metod, które mogą skutecznie wesprzeć walkę z depresją
Fot. iStock / Anna_Isaeva – Depresja utajona - jak ją rozpoznać?

Czy wiecie, że depresją dotkniętych jest ponad 250 milionów ludzi na całym świecie. Oczywiście, że każdy z nas jest co jakiś czas w dołku i czuje się przygnębiony. Jednak depresja kliniczna jest poważną chorobą, która polega na poczuciu pustki, beznadziejności, zmniejszeniu energii i zainteresowania rzeczami, które dotychczas były naszym hobby. Ponadto depresja to także utrata apetytu, trudności w zasypianiu. To choroba, która sieje spustoszenie w życiu osobistym, odbija się na naszym zdrowiu fizycznym, a w skrajnych przypadkach może prowadzić do samobójstwa.

Jednak rozpoznanie objawów depresji nawet wśród najbliższych nam osób nie jest łatwe. Depresja świetnie się maskuje. Osoba, która na nią zapada wcale nie musi leżeć w łóżku patrząc otępiałym wzrokiem w sufit, wręcz przeciwnie na zewnątrz, każdego dnia może tryskać energią. Są jednak pewne symptomy, które da się zauważyć.

Nowe badanie wskazują, że warto zwracać uwagę na to, co mówią nasi najbliżsi, jakich słów używają.

Naukowcy przeprowadzili analizę tekstową 63 forów internetowych składających się z ponad 64 000 członków i stwierdzili, że ludzie cierpiący na depresję mają tendencję do używania słów takich jak „nic”, „nigdy”, „wszyscy” i „wszystko”. To wskazuje, że świat cierpiących na depresję staje się czarno-biały, zero-jedynkowy, co przejawia się w ich języku. Albo wszyscy albo nikt. Okazało się ze na forach dla osób lękowych i depresyjnych powszechność tych słów była o 50 proc. wyższa niż na innych i o 80 proc. większa na forach samobójczych.

Inne odkrycia pokazują, że osoby cierpiące na depresję mają tendencję do używania wielu negatywnych przymiotników i przysłówków, takich jak „samotny”, „smutny” lub „nieszczęśliwy”, co nie jest zaskoczeniem. Co ciekawsze, znacznie częściej używają zaimków pierwszoosobowych takich jak „ja”, „moje”, „ja sam”. To pokazuje, że ludzie z depresją są bardziej skoncentrowani na sobie niż innych.

Tego typu badania mogą być szczególnie cenne dla rodziców nastolatków, którzy coraz częściej zupełnie niepostrzeżenie dla otoczenia zapadają na depresję.

FB/ohmepl


Zobacz także

Skuś się na wyjątkowe książki, które poruszą wyobraźnię i głęboko zapadną w pamięć

4 postawy wobec bliskich, które cię ograniczają

Zwolnij