Lifestyle

Rozwiązanie akcji #Miesiąc Bez Kompleksów

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
5 listopada 2019
Fot. iStock
 

Nie taka jak trzeba. Ciągle za gruba, nie wystarczająco ładna, za niska,  za mało zdolna… Kompleksy. Któż ich nie ma. Nobody is perfect! Już nigdy o tym nie zapominajmy, nigdy! Przez ostatnie tygodnie pokazałyście, że nie ma takich strachów, którym nie da się powiedzieć: wystarczy. Że potraficie stawić czoła swoim lękom, kompleksom i już nie uciekać. Przede wszystkim przed sobą.

Udowodniłyście, że naszą wartość można budować tylko w jeden sposób – wiarą w siebie. I nikt oprócz nas samych, nie może tego zrobić. Każda z nas jest inna, wyjątkowa, wspaniała. Każda z nas zasługuje na to, by czuć dumę patrząc  w lustro.  Dziękujemy wam, że podjęłyście to wyzwanie!

Z ogromną radością ogłaszamy zwycięzców naszej akcji.

Prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 10 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu – i pseudonim/nick, którym posługiwaliście) na adres e-mail: [email protected] z dopiskiem: „#miesiąc bez kompleksów”. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsora swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

Laureaci:

Nagroda główna – weekendowy pobyt w Talaria Resort & SPA z przyjaciółką :)*

Andżelina Rybak

*Wartość nagrody: 2.200 PLN Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy przez laureata konkursu.


 Zestaw kosmetyków WS ACADEMY, składający się z produktów:

Eliksir Czarna Orchidea

Odżywka 20 w 1 Poranna Rosa

Monika Zielińska

Joanna Antoniewska

Marta Czechowska

Marta Mrugalska

El Pie


Zaproszenie do salonów DepilConcept w Polsce na zabieg depilacji SHR in Motion o wartości 230 złotych!

Sylwia Gładkojć

Barbara Chadaj

Ada Frąckowiak

Ewa Jurkowska

Patrycja Chmielewska


Zestaw kosmetyków JANDA, składający się z:

 • NOWOŚĆ – FORMUŁA STOP-REDNESS – nawilżający krem całodzienny
 • NOWOŚĆ – FORMUŁA STOP-REDNESS – Red korektor krem korygujący.

Bogumiła Olendzka-Kozicka

Joanna TD

Karolina Hasiak

Małgorzata Trelka

Agnieszka Owczarska

 

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Lifestyle

10 rzeczy, których nie powinniśmy mówić dziecku

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
5 listopada 2019
Fot. Pixabay/LisaLiza / CCO
 

Czego nie można mówić dziecku? Zdaniem psychologów jest kilka takich zdań, które mają na nie zdecydowanie negatywny wpływ. To, co im towarzyszy – negatywne emocje, zdenerwowanie, wyrzuty i podniesiony głos – również nie przynosi nic dobrego. Zwróćmy zatem uwagę na to, czy poniższe zdania nie pojawiają się zbyt często w naszych rozmowach z dzieckiem.

10 rzeczy, których nie powinniśmy mówić dziecku

„Pośpiesz się!”

Kiedy ciągle powtarzamy dziecku:  „pośpiesz się!”, staje się ono bardzo wrażliwe na wahania nastroju rodziców. Choć dla ciebie to krótkie zdanie brzmi raczej nieszkodliwie, psychologowie twierdzą, że jest agresywne i powoduje dodatkowy stres.

Zamiast tego możesz spróbować przekształcić polecenie w zabawę. „Kto pierwszy zdąży założyć buty ?!” „Założę się, że wsiądę do samochodu szybciej niż ty”…

„Nie rozmawiaj z nieznajomymi”

Mówienie dziecku, by unikało ludzi, których nie zna, brzmi jak dobra rada, ale może przynieść… odwrotny skutek. Jeśli ktoś jest miły dla twojego dziecka, może ono pomyśleć, że nie jest już „nieznajomym”, bo nieznajomy opisany przez ciebie jawi się jako ktoś niebezpieczny i nieprzyjemny.

Zamiast tego zapytaj swoje dziecko, co by zrobiło w konkretnej sytuacji. „Jeśli ktoś obcy każe ci wsiąść do samochodu, co zrobisz?”

„Zrobię to za ciebie”

Widząc, jak nasze dziecko zmaga się z czymś, może być dla niego trudne, zbyt szybko spieszymy z pomocą. Może to podważyć jego niezależność  i wiarę we własne siły i możliwości. Postaraj się pomóc dziecku, oferując rady lub zadając pytania, które mogą je nakierować na odpowiednie rozwiązanie.

„Jestem gruba/głupia/brzydka”…

Niemowlęta i małe dzieci nie myślą o tym, jak wyglądają, ani o tym ja powinny osądzać siebie i innych. Uczą się tego od dorosłych…

„Zwracaj większą uwagę… !”

Ale właściwie jak? Obszary mózgu, które kontrolują uwagę, rozwijają się u człowieka późno. W rzeczywistości naukowcy uważają obecnie, że „racjonalna” część mózgu nie jest w pełni rozwinięta do 25 roku życia! Jeśli wymagasz od dziecka skupienia musisz mu pokazać jak się koncentrować i absolutnie nie powinieneś go karać za to, że m a

„Zamknij się”

To powinno być oczywiste. I język i przekaz są wręcz niedopuszczalne. Powinniśmy odnosić się do dziecka z szacunkiem, którego sami od niego wymagamy. Przemoc słowna boli niekiedy bardziej niż fizyczna.

„Jesteś taki mądry”

Zamiast operować ogólnikami, powiedz dziecku za co je cenisz, podziwiasz konkretnie. Przekazuj komunikaty, z którymi łatwo mu się zidentyfikować, chwal za to, co dobrze wychodzi, motywuj.

„Jesteś taki ładny”

I co z tego? Czy to w jakiś sposób definiuje twoje dziecko? Określa jakim jest człowiekiem, co potrafi, czego nie lubi? Nie uczmy dziecka od małego tego, żeby skupiało się za mocno na swoim wyglądzie. Niech wie, że każdy z nas jest wyjątkowy, ale z innego powodu.

„Twój brat/twoja koleżanka umiałby to zrobić lepiej”

Nie porównujmy. Każdy z nas jest inny, każdy ma inne możliwości, inne zdolności, umiejętności. Każdy w innym tempie rozwiązuje problemy. Skupmy się na tym, jak dziecko stara się poradzić sobie z konkretnym problemem, a nie nad tym, że nie robi tego tak, jak inni.

„Nie przytulę cię, jeśli tego nie zrobisz”

Szantaż emocjonalny to bardzo niebezpieczne narzędzie, które może wyrządzić naszemu dziecku dużą krzywdę. Pamiętaj, że miłość jest bezinteresowna i bezwarunkowa – kochasz bez względu na wszystko. Takiej miłości ucz swoje dziecko.

 


Lifestyle

Trzy powody, dla których kobiety tracą zainteresowanie seksem, a przecież seks jest jedną z najważniejszych rzeczy w naszym życiu

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
4 listopada 2019
Fot. iStock

Wiele „szczęśliwych par”, które tak się prezentują w mediach społecznościowych, ma swój mały, niepokojący sekret: małej lub żadnej intymności seksualnej. Ten problem dotyczy szczególnie kobiet, a z powodu stawianych nam wymagań i oczekiwań niewiele z nas o tym mówi.

Warto jednak pamiętać, że niskie pożądanie seksualne nie ogranicza się do płci, orientacji seksualnej, rasy ani żadnej innej grupy demograficznej. My jednak, co oczywiste, skupimy się na kobietach. O czym powinniśmy pamiętać:

Punkty, o których należy pamiętać

 • jeśli chcesz uprawiać seks rzadziej niż twój partner, to niekoniecznie musi stanowić twój problem, inna sprawa, że może powodować nieporozumienia w związku
 • jednocześnie, nawet jeśli twój popęd seksualny jest mniejszy niż kiedyś, twój związek może być silniejszy niż kiedykolwiek
 • nie ma magicznej częstotliwości, która definiowałaby niski popęd seksualny, jest to indywidualna sprawa każdego z nas

Tymczasem do objawów niskiego popędu seksualnego u kobiet należą:

 • brak zainteresowania jakąkolwiek aktywnością seksualną, w tym masturbacją
 • brak lub znaczne ograniczenie fantazji seksualnych i myślenia o seksie w ogóle
 • zaniepokojenie brakiem aktywności seksualnej lub fantazji

Chęć uprawiania seksu jest bardzo złożonym tematem, ponieważ opiera się na interakcji kilku czynników wpływających na intymność, w tym samopoczucie fizyczne i emocjonalne, doświadczenia, przekonania, styl życia i obecny status związku. Jeśli masz problem w którymkolwiek z tych obszarów, może to wpłynąć na twoje pożądanie i budowanie intymności seksualnej.

Trzy typowe przyczyny obniżonego pożądania seksualnego u kobiet

1. Przyczyny fizyczne

Szeroki zakres chorób, zmian fizycznych i leków może powodować niski popęd seksualny, w tym:

 • niektóre leki na receptę, zwłaszcza przeciwdepresyjne obniżają popęd płciowy
 • nawyki stylu życia, na przykład chroniczny problem ze spaniem niszczy pożądanie; wyczerpanie opieką nad małymi dziećmi lub starzejącymi się rodzicami jest częstym winowajcą takiego zmęczenia; zmęczenie spowodowane chorobą
 • problemy zdrowotne, na przykład zmiany gospodarki hormonalnej mogą wpłynąć na obniżoną ochotę na seks; menopauza może również być tego przyczyną, a także okres w ciąży i po porodzie, kiedy to hormony najbardziej szaleją w naszych organizmach
 • dyskomfort seksualny – jeśli odczuwasz ból podczas seksu lub nie możesz osiągnąć orgazmu, może to zmniejszyć ochotę na seks

2. Wewnętrzne przyczyny emocjonalne

Twój stan emocjonalny może wpływać na twoje pożądanie seksualne. Istnieje wiele psychologicznych przyczyn niskiego popędu seksualnego. Stres związany z pracą i/lub presją rodziny może zniszczyć pożądanie. W kulturze, która zachęca do posiadania „idealnego” ciała, negatywne postrzeganie swojej cielesności, wynikające z poczucia, że fizycznie nie jesteś wystarczająca, może także je zmiażdżyć. To samo dotyczy osób zmagających się ze stresem pourazowym, lękiem lub depresją.

Gniew i uraza to inne silne emocje, które obniżają pożądanie, prowadzą do frustracji. Często są to także toksyczne myśli, takie jak „Jesteś samolubny!” lub „Nigdy o nikim nie myślisz!” mogą prowadzić do rozproszenia uwagi, oddalania się od siebie. Toksyczne myśli rodzą gniewne uczucia, które wyczerpują empatię, emocjonalny klej, który nas łączy. Również brak wzajemnego zrozumienia może odbierać ochotę na seks.

3. Walka w związku

Trudno jest czuć się blisko z drugą osobą gdy narastają między wami problemy. Dynamika komunikacji między tobą a partnerem może prowadzić do napięcia w związku. Intymność jest często ofiarą takich zmagań, czyli nierozwiązanych konfliktów i rywalizacji, problemów z zaufaniem oraz słabą komunikacja potrzeb i preferencji seksualnych.

Kiedy pojawia się problem, warto poszukać jego rozwiązania niż udawać, że on nie istnieje. Seks jest jednym z najważniejszych obszarów naszego życia, nie mówiąc o związku, dlatego naprawdę warto o niego zadbać.

źródło: Psychology Today


Zobacz także

Co odbiera nam obezwładniający strach? 7 rzeczy, które tracimy kiedy się czegoś boimy

Herbata z pokrzywy, z imbirem, zielona, matcha, Rooibos, z liści malin czy niebieska

11 zalet herbaty imbirowej, które sprawią, że zaczniesz ją pić codziennie

Halina Młynkowa: Jeśli ktoś chce zrobić drugiej osobie piekło w życiu, to niech w tym piekle siedzi sobie sam