Lifestyle

Royal baby po raz trzeci. Wiadomość prosto z Kensington Palace: Kate i William spodziewają się trzeciego dziecka

Redakcja
Redakcja
4 września 2017
Fot. Screen z Twittera / Kensington Palace
 

Parę minut temu Kensigton Palace wydał oświadczenie. To już pewne! Świat może już oczekiwać trzeciego królewskiego bobasa!

W dokumencie potwierdzono spekulacje na temat trzeciej ciąży księżnej Kate. Poinformowano, że z powodu porannych mdłości, które i tym razem nieco utrudniają przyszłej mamie życie, odwołano cześć jej spotkań i obowiązków. Czy świat oszaleje po raz trzeci? Pewnie tak. I bardzo dobrze – nic tak nie buduje wiary w ludzi, jak świadomość, że wciąż potrafimy się cieszyć z dobrych wiadomości!

Serdeczne gratulacje dla Księżnej i Księcia! Trzymamy kciuki!

Fot. Screen z Twittera / Kensington Palace

Fot. Screen z Twittera / Kensington Palace

  Źródło: , Telegraph


Lifestyle

Konkurs „Naturalne piękno – wasze domowe sposoby na dbanie o urodę”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
4 września 2017
Fot. iStock / BeauSnyder
 

Co sprawia, że czujesz się piękna? Ja mam na swoje naturalne piękno swój sposób. Wyrzucam wszystkich z łazienki, zapalam pachnącą świecę i długo przeglądam swoją łazienkową szafkę. Wyciągam z niej prawie wszystko, co lubię. A potem barykaduje się i znikam dla świata. Peeling, maseczki, dwa razy balsam po kąpieli (a co!) coś na włosy… ach no i paznokcie, piety, peeling ust, maska – wszystko to, co lubię, co sprawia mi przyjemność, choćbym miała z mojej twierdzy nie wyjść przez bite dwie godziny. Wiecie dlaczego?

Bo, gdy poświęcę skrajnie dużo czasu na to, czego na co dzień sobie odmawiam, bo… to wychodząc z tej łazienki w wyciągniętej piżamie i resztką ogórka pod okiem, czuję się jak milion dolarów. I to od razu widać.

A wy, jakie macie swoje sposoby na naturalne, domowe piękno? Lubicie regularne tajemne sposoby na promieniującą świeżością skórę czy spontaniczne domowe SPA w wersji „nie ma mnie dla nikogo?”. Napiszcie nam o tym i wygrajcie boskie kosmetyki od Dr. Belter – eksperta w pielęgnacji w zgodzie z naturą.

Naturalnie piękno – wasze domowe sposoby na dbanie o urodę

Zasady:

  1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe. W komentarzu do tego artykułu napisz nam o swoim naturalnym pięknie: „Wasze domowe sposoby na dbanie o urodę”.
  2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze platformy do komentowania.
  3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi Organizator weźmie pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu pierwszy zapisany komentarz.

Zadanie konkursowe:

„Jak dbasz o swoją urodę w domowym zaciszu? Może masz swoje małe tajemnice, triki, które skutecznie poprawiają ci nastrój i dodają blasku. Napisz nam o tym! W komentarzu do tego artykułu napisz nam o swoim naturalnym pięknie: „Wasze domowe sposoby na dbanie o urodę”.

Nagrody:

Dr.Belter_Logo - kopia

5 x zestaw kosmetyków, składający się z:

1 x Dr. Belter – Mascara do rzęs Lash Perfector

1 x Dr.Belter – Intensa Ultima Lip Care

1x Dr.Belter – Maseczka odżywcza z baobabem-stay on

901_deco_lash_perfector_mascara_3 502_intensa_naturaVital_2 724_intensa_ultima_lip_care_2

Konkurs trwa od 4.09.2017 do 11.09.2017. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 15.09.2017 roku na www.ohme.pl.

Regulamin konkursu znajduje się tutaj.


Lifestyle

Uśmierza ból głowy, ale pomaga też usunąć plamy z ubrań. Nietypowe zastosowania paracetamolu

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
4 września 2017
Fot. iStock/dolgachov

Jest jednym z najpopularniejszych leków przeciwbólowych. Sięgamy po niego, gdy pęka nam głowa, pojawi się stan zapalny lub gorączka. Ponadto jest łatwo dostępny i stosunkowo tani. Paracetamol, bo o nim mowa, możemy jednak wykorzystywać także na inne sposoby. Okazuje się, że znajdzie zastosowanie podczas usuwania uporczywych plam i pielęgnacji roślin.

Paracetamol na plamy z potu

Wystarczy rozgnieść kilka tabletek i zmieszać je z odrobiną wody. Papkę należy nanieść na plamy i pozostawić na kilkanaście minut. Potem pozostaje już tylko uprać ubrania tak jak zawsze. Dla bezpieczeństwa warto wcześniej zrobić szybki test po wewnętrznej stronie odzieży w niewidocznym miejscu, by mieć pewność, że paracetamol nie zniszczy tkaniny. Papkę z paracetamolu można wykorzystać nie tylko w walce z plamami z potu, ale także innymi, których do tej pory nie udało się usunąć.

Paracetamol kontra pleśń i grzyby

Ten popularny lek przeciwbólowy można z powodzeniem wykorzystać do pielęgnacji roślin. Wystarczy rozpuścić kilka tabletek w wodzie, przelać do butelki z atomizerem i delikatnie spryskać kwiatki. Dzięki temu nie zaatakują ich grzyby i pleśń.

Paracetamol w kosmetyczce

Osoby zmagające się z trądzikiem powinny mieć w domu zapas paracetamolu. Rozgniecione tabletki w połączeniu z ciepłą wodą mogą bowiem posłużyć jako antybakteryjna maseczka. Papkę należy nałożyć na twarz i pozostawić na 10-15 minut. Zabieg można powtarzać 2 razy w tygodniu. Regularne stosowanie maseczki z paracetamolu powinno znacznie poprawić wygląd cery.


 

Źródło: kobieta.onet.pl


Zobacz także

Sześć fizycznych cech, które czynią kobiety atrakcyjnymi dla mężczyzn

Rodzice wracają do szkoły! Zadbaj o swój dobrostan i weź udział w akcji z nagrodami

13 psychologicznych sztuczek, które „działają” na każdego. Wypróbuj je!