Lifestyle

Mamy kolejne royal baby! Witamy na świecie pierwsze dziecko księżnej Meghan i księcia Harry’ego

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 maja 2019
Fot. iStock / NataliaCatalina
 

Tę informację, na prośbę pary długo trzymano w tajemnicy.  Mamy kolejne royal baby! Księżna Meghan urodziła zdrowego chłopca!

Ponieważ para książęca pragnęła zachować jak najwięcej prywatności w chwili narodzin, do ostatniej chwili wszelkie szczegóły dotyczące przybliżonej daty oraz miejsca porodu były trzymane w tajemnicy.  Nie wiadomo też, czy małżonkowie zdecydują się, zwyczajem Kate i Williama pokazać światu nowo narodzonego potomka. Mówi się raczej, że mocno wspierająca kobiety Meghan powstrzyma się od pozowania w pełnym makijażu, kilka godzin po porodzie. Zamiast tego, pałac Kensington opublikuje zdjęcie dziecka.

Książęce dziecko nie będzie również miało brytyjskiej niani, jak pozostałe dzieci z rodziny królewskiej, tylko nianię amerykańską, wybraną przez oboje rodziców.

Świeżo upieczonym rodzicom gratulujemy, a dziecku życzymy dużo spokoju… Wiadomo już, że choćby ze względu na nietypową i przełamującą sztywną angielską, królewską tradycję historię rodziców nowe, siódme w kolejce do tronu „royal” baby będzie się cieszyło nieustannym zainteresowaniem prasy oraz fanów na całym świecie…

Fot. Screen z Twittera / Pałac Kensington


Lifestyle

Rozwiązanie akcji #BabaCud. 14-dniowy, przedświąteczny kurs odpuszczania

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
6 maja 2019
Fot. iStock
 

Jak minęły wam święta? Wiemy, że nie było łatwo pożegnać się z jakże atrakcyjną perfekcyjnością. Ale #BabaCud, to baba uśmiechnięta, wyspana i absolutnie cudowna. Czasem tylko z jednym daniem na stole, ale z czasem na ulubioną książkę, spacer po parku i tulenie się do ulubionego kota. Albo psa. Z czasem na zbyt długi prysznic i sezon ulubionego serialu. Z siłą na rower i partię warcabów…

Bardzo cieszymy się, że udało się wam tak wiele podusić przed świętami. Wrzucić na luz i oddać część obowiązków. Mamy nadzieję, że w tym roku, zauważyliście, że były  święta. 😉

Z przyjemnością ogłaszamy laureatów naszej akcji!

 

Partnerem akcji jest

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected] z dopiskiem: „#BabaCud”. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsora swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

Laureaci:

Jadwiga Dudek
Małgorzata Arcimowicz
Ewa Lesniewska
Mada Mada
Patrycja Tomaszewska
Katarzyna Toczona
Aleksandra Szczepańska
Agnieszka Owczarska

 

Nagrody:

Zestaw smakołyków, składający się z:

 • Ciasto drożdżowe DB
 • Babeczki z płatkami czekolady
 • Beza
 • Ciasto Leśny mech
 • Komplet cukrów smakowych (6 smaków)
 • Komplet pisaków
 • Posypki Decorada (3 rodzaje)
 • 2 polewy
 • Budyń wanilinowy i śmietankowy
 • Krem Karpatka
 • Mix do śmietany
 • Mix do mascarpino
 • Proszek do pieczenia
 • Aromat migdał & cytryna
 • 2 x galaretka


Akcja trwa od 01.04.2019 do 14.04.2019 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.


Lifestyle

Kto nie marzył o tym, żeby w jego domu zjawiła się Mary Poppins? Teraz to całkiem możliwe!

Redakcja
Redakcja
6 maja 2019
Fot. Materiały prasowe

Jeśli choć przez chwilę marzyliście o ty, żeby w waszych domach zjawiła się magiczna i wyjątkowa Mary Poppins, mamy dla was bardzo dobrą wiadomość. Bez względu na to, czy pokochaliście ją jako dzieci czy jako rodzice – możecie spędzić w jej towarzystwie tyle czasu, ile chcecie. Już 8.05. ukaże się mistrzowska ekranizacja Walta Disneya na Blu-ray™ i DVD!

Wszystko jest możliwe, nawet to, co niemożliwe! Ukochana bohaterka pokoleń, Mary Poppins powraca w oryginalnej ekranizacji studia Disney ponad 50 lat po premierze amerykańskiego klasyka z Julie Andrews z 1964 r. Nominowany do Oscara w 4. kategoriach film „Mary Poppins powraca” to kino pełne rozmachu, wspaniałych tanecznych choreografii i przebogatych scenografii, zachwycające klasycznie musicalową ścieżką dźwiękową. W tytułowej roli zdobywczyni Złotego Globu, Emily Blunt. Czysta magia! Na Blu-ray™ i DVD od 8 maja 2019!

 

Film został wyreżyserowany przez Roba Marshalla („Tajemnice lasu”, Oscar za reżyserię „Chicago”), scenariusz na podstawie książek o Mary Poppins autorstwa P. L. Travers napisał David Magee („Życie Pi”), a muzykę z nowymi, oryginalnymi piosenkami skomponował Marc Shaiman („Hairspray”).

Mary Poppins, perfekcyjna guwernantka obdarzona niezwykłymi umiejętnościami, to postać stworzona przez australijską pisarkę Pamelę Lyndon Travers. Pierwsza powieść z nietypową dobrą wróżką ukazała się w 1934 r., a do 1988 r., kiedy miała premierę ostatnia część, powstało siedem kolejnych. Zrealizowany przez Walta Disneya film z Julie Andrews to ekranizacja pierwszego tomu cyklu.

Obok  Emily Blunt („Tajemnice lasu”, „Dziewczyna z pociągu”) w filmie „Mary Poppins powraca” znalazła się prawdziwa plejada aktorów: zdobywca 2. nagród Grammy oraz Emmy Lin-Manuel Miranda („Niezwykłe życie Timothy Greena”, współtwórca piosenek do animacji „Vaiana. Skarb oceanu”), wyróżniony Złotym Globem oraz Emmy Ben Whishaw („Skandal w angielskim stylu”), Emily Mortimer (serial „Newsroom”, „Księgarnia z marzeniami”) oraz laureat Oscara i Złotego Globu Colin Firth („Jak zostać królem”, „Mamma Mia!”, „Bridget Jones”). Ponadto w epizodach: zdobywczyni 3. Oscarów i 9. Złotych Globów Meryl Streep („Żelazna dama”, „Sierpień w hrabstwie Osage”), 3-krotnie nominowana do Oscara laueartka 9. Złotych Globów Angela Lansbury („Napisała: Morderstwo”, „Małe kobietki”) oraz aktor znany z oryginalnej obsady filmu „Mary Poppins” z 1964 r., zdobywca 3. Złotych Globów Dick Van Dyke!

W polskiej wersji dubbingowej bohaterom głosów użyczyli Anna Dereszowska (Mary Poppins), Wojciech Brzeziński (Jack), Paweł Paprocki (Michael Banks), Ewa Dałkowska (Topsy) oraz Wojciech Malajkat (William Weatherall Wilkins).

Kontynuacja filmu nie tylko dla dzieci

Tak powstała nowa opowieść o bohaterce świetnie znanej już kilku pokoleniom kinomanów. Jest rok 1930, Londyn, czasy Wielkiego Kryzysu. Mary Poppins (Emily Blunt) wraca na ulicę Czereśniową 17 do rodziny Banksów. Michael (Ben Whishaw) i Jane (Emily Mortimer) są już dorośli i muszą radzić sobie z życiem. Michaelowi nie wychodzi to najlepiej, zwłaszcza od czasu, gdy zmarła jego żona, a on pozostał sam z trojgiem dzieci, które zbyt szybko musiały dorosnąć. Mary Poppins przybywa w samą porę, by przywrócić młodym ludziom dziecięcą beztroskę, radość i chęć zabawy, a całej rodzinie równowagę po bolesnej stracie oraz ocalenie dla domu, na zajęcie którego czyha bezlitosny bankier.

„Mary Poppins” była pierwszym filmem, który obejrzałem jako dziecko – wspominał Marshall. – To właśnie on obudził we mnie miłość do filmów, a zwłaszcza musicali. Warto pamiętać, że nie jest to film tylko dla dzieci. To film dla dziecka, które jest w każdym z nas – zaznaczył reżyser i współtwórca choreografii.

Fot. Materiały prasowe

Artykuł powstał we współpracy z Galapagos Sp. z o.o.  

 


Zobacz także

Teraz wreszcie mogę spać – historia Mariam i jej córeczki Kadii

sneakersy

Sneakersy do letnich sukienek – te modele sprawdzą się podczas spacerów

Jeśli macie odwagę zatrzymać się na chwilę, to idźcie do kina na „Cichą noc”, być może każdy z was odkryje dla siebie coś innego