Go to content

Rodzaje etui na iPhone – jakie wybrać?

Fot. Materiały prasowe

Warto, aby Twój iPhone jak najdłużej utrzymywał doskonały stan. W celu osiągnięcia tego celu, powinieneś zadbać o zabezpieczenie telefonu od samego początku jego użytkowania. Najlepiej zaraz po zakupie, ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy może wydarzyć się nieszczęście, które sprawi, że uszkodzisz swój telefon. Po fakcie będzie już za późno i będziesz musiał udać się do profesjonalnego serwisu. Tam z pewnością będziesz musiał wydać większą sumę niż wydałbyś sprawiając sobie etui ochronne. W tym materiale przybliżymy Ci sposoby, dzięki którym możesz skutecznie zadbać o właściwą ochronę swojego iPhone’a.

Rodzaje etui na iPhone

Case’y to podstawowy sposób na ochronę smartfonów. W internecie znajdziesz bardzo wiele rodzajów tych dodatków, dlatego przybliżymy Ci i wyjaśnimy podstawowe fakty na ich temat. Dzięki temu łatwiej będzie Ci dobrać idealne etui. Jedną ze stron, która oferuje szeroką gamę etui na iPhone’y jest Etuo.pl. Jest to bardzo przejrzysta strona, która zawiera szczegółowe opisy każdego egzemplarza etui. Bez większego problemu znajdziesz tutaj np. etui na iPhone 7 czy wiele innych modeli w różnych kolorystykach i wzorach – także z Twoim własnym, autorskim projektem.

Żeby dobrać właściwe etui, na samym początku powinieneś poznać rodzaje, jakie występują na rynku. Podstawowy podział dotyczy ich budowy, dostępne są bowiem etui z klapką, typu wallet, czyli otwierane do boku, z przegródką np. na kartę kredytową i bumpery, czyli chroniące krawędzie. Przy tym ostatnim szczególnie polecane jest doklejenie szkła hartowanego na wyświetlacz.

Gumowe etui na iPhone

Znaczna część etui do smartfonów wykonana jest z gumy. Jest to bardzo dobry materiał, ponieważ jest on elastyczny i bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu iPhone’a, przy tym bardzo dobrze go chroni. Takie etui odznacza się również dużą trwałością. W momencie upadku telefonu etui nie pęknie ani nie zdeformuje się, ponieważ materiał, z którego jest wykonane, działa na zasadzie kauczuku, co znacznie amortyzuje upadek Twojego urządzenia. Tworzywo sztuczne łatwo poddaje się obróbce, dlatego etui gumowe na iPhone występuje w nieskończonej liczbie kolorów i wzorów. Bardzo łatwo je spersonalizować, co przyczynia się do ich ogromnej popularności.

Plastikowe etui na telefon

Drugim rodzajem etui na iPhone’a są te wykonane z plastiku. Jest to również trwały materiał, ale w momencie zderzenia takiego etui z twardą powierzchnią, np. podczas upadku na beton, istnieje ryzyko, że obudowa popęka. Plastikowe etui na telefon są jednak trwalsze niż te gumowe, ponieważ dłużej utrzymują swój kolor, gdyż są mniej wrażliwe na działanie promieni słonecznych czy zarysowania mechaniczne. Analogicznie są też nieco droższe.

Etui typu wallet book

Jest to taki typ etui, który oprócz tego, że będzie chronił Twój telefon, dodatkowo również posiada schowek na kartę kredytową oraz wizytówkę. Można się pokusić o stwierdzenie, iż książkowe etui jest w stanie najlepiej zabezpieczyć Twojego iPhone’a. Warto pamiętać, że powiększy ono ogólny jego rozmiar, jeśli smartfona nosisz zawsze w kieszeni. Sam telefon jest bardzo pewnie umieszczony w plastikowym uchwycie.

Dodatkowa ochrona dla smartfonów

Jeśli dla Twojego iPhone 7 case to za mało, ciekawą opcją dodatkowego zabezpieczenia jest również zakup szkła hartowanego bądź folii ochronnej. Są to bardzo dobre sposoby zabezpieczenia ekranu, z tym że każdy oferuje różne właściwości. Szkło hartowane jest twarde, lecz kruche. W momencie zderzenia ekranu z naklejonym szkłem z ziemią jest duże ryzyko, że pęknie i będziesz zmuszony wymienić je na nowe. Folia z kolei ma właściwości kauczuku. W momencie zdarzenia folia zamortyzuje upadek i nie będzie pękała.

Takie szkła oraz folie również znajdziesz na stronie Etuo.pl. Nawet jeśli nie masz zamiaru chronić smartfona etui, zawsze możesz wybrać wariant zakupu folii ochronnej na tył. Jest to ciekawe rozwiązanie, ponieważ taka folia dobrze zabezpieczy Twój sprzęt przed porysowaniem oraz uszkodzeniami mechanicznymi, a tym samym nie zwiększy znacząco rozmiarów telefonu. Co za tym idzie? Korzystanie z Twojego urządzenia, będzie równie przyjemne, a dodatkowo będzie on dobrze zabezpieczony.

Oczywiście to, jakiego wyboru etui dokonasz, to kwestia indywidualna i zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Mamy nadzieję, że w pewnym stopniu pomogliśmy Ci wyjaśnić cechy, wyróżniające wyżej wymienionych etui. Z pewnością znajdziesz produkt odpowiedni dla siebie. Zabezpieczenie smartfona jest bardzo ważne. Postaraj się o to zadbać, ponieważ odciąży to stan Twojej kieszeni i dodatkowo będziesz zadowolony ze swojego iPhone’a oraz jego bezawaryjnej pracy.


Artykuł sponsorowany