Lifestyle

Rocznica ślubu Kate i Williama. Pałaca Kensington pokazuje nieopublikowane wcześniej zdjęcie

Redakcja
Redakcja
30 kwietnia 2018
Fot. Screen z Twittera /KensingtonRoyal
 

Dziś siódma rocznica ślubu Kate Middleton i księcia Williama. W podziękowaniu za życzenie od fanów książęcej pary, Pałac Kensington opublikował dotychczas niepokazywane zdjęcie.

 

Nie da się ukryć, że ostatnie dni pełne są rewelacji na temat rodziny królewskiej, ze względu na narodziny trzeciego dziecka książęcej pary. Wielkimi krokami zbliża się również ceremonia ślubu księcia Harry’ego i Meghan Merkle, na którą z zapartym tchem czeka cały świat. Czego możemy się spodziewać? To okaże się 19 maja tego roku. Na razie pozostaje nam powspominać poprzedni #royalwedding. Książę William będzie świadkiem na ślubie swojego brata.


Lifestyle

Nie sposób jej nie kochać! Jak się wam podoba nowy image Kasi Nosowskiej?

Redakcja
Redakcja
30 kwietnia 2018
nowy image kasi nosowoskiej
Fot. Screen z Instagrama /nosowska.official
 

Kochamy jej makijażowe tutoriale i nigdy dość ust 😉 – ten dystans do siebie i świata, który zdaje się czasem popadać w szaleństwo. Chyba nie ma dziś w Polsce kobiety, która nie trafiłaby na jej Instagrama. Zaczęło się niewinnie od filmików #ajażemjejpowiedziała, potem specjalne treningi i kreator opony. Tym razem jednak Nosowska zaskoczyła absolutnie wszystkich – i nie jest to poradnik jak dokleić rzęsy. 😉 

Kasia tym razem postanowiła zawojować świat po staremu – muzycznie i właśnie poinformowała o swoim nowym singlu.

Rok 2018, z rożnych względów jest inny niż poprzednie. Hey odpoczywa, postanowiłam więc ten czas przeznaczyć na ruchy niepodległościowe:) Prezentuję Wam dziś pierwszą piosenkę z płyty, która ukaże się jesienią. Tym razem zmieszam krew z Michałem Foxem Królem, co oznacza, że słowa wystąpią w duecie z innymi niż dotąd dźwiękami. Starsza pani zaprasza do wyrażenia ekspresji poprzez ruch:) – pisze na Instagramie wokalistka pod zdjęciem.


Nowy klip ma już pół miliona wyświetleń na Youtube. Co sądzicie o Kasi w wersji elektro?


Lifestyle

Co się dzieje z twoim ciałem, kiedy tłumisz emocje

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
30 kwietnia 2018
Fot. iStock/eclipse_images

Właśnie wali ci się życie. Spotkało cię olbrzymie nieszczęście albo czyjeś odejście, wewnątrz rozsadza cię ból. Cierpisz, ale nie potrafisz tego okazać. Wolisz zająć się czymś, udawać, że wszystko jest w porządku, przywdziać maskę. Rzucasz się w wir pracy, obowiązków. Podejmujesz wysiłek fizyczny, który ma zagłuszyć emocje.

A może chodzi o jakąś drobnostkę, o złość, którą odczuwasz, ale nie okazujesz, o braku sprzeciw w sytuacjach dla ciebie niekorzystnych. Czujesz czasem, że powinieneś krzyczeć, płakać, rozpaczać, ale… nie umiesz? Zamiast tego zamykasz się w sobie, tłumisz gniew, smutek, strach, a nawet radość? Nie potrafisz „porządnie się wypłakać”, bo boisz się reakcji otoczenia? Robisz sobie ogromną krzywdę. Twoje ciało powie ci o tym najdobitniej. Jeśli nie wiesz, dlaczego boli cię brzuch, serce bije w zawrotnym tempie, a w nocy nie możesz spać, dowiedz się, co się dzieje z twoim organizmem, kiedy tłumisz emocje.

Deficyt hormonów dobrego samopoczucia

Oksytocyna redukuje stres. Ten hormon uwalnia się, kiedy się przytulasz do bliskiej osoby, okazując jej zaufanie i pozwalasz jej pomóc ci znów poczuć się bezpiecznie. Jeśli nie okazujesz emocji, nie jesteś wystarczająco otwarty, nie okazujesz wrażliwości, poziom oksytocyny spada, nie potrafisz ulżyć sobie w cierpieniu.

Problemy z trawieniem

Tłumienie emocji nie sprawia, że ​​te uczucia czy problemy odejdą, po prostu zostaną w tobie, „niewyrażone”. Nic dziwnego, że stres i niepokój, jakie wywołują te emocje, w końcu wpłyną na twój organizm, na  trawienie. Możesz mieć rozstrój żołądka, bóle brzucha, możesz stracić apetyt, mieć mdłości. Twój żołądek płaci cenę za „butelkowanie” emocji.

Przybieranie na wadze

„Trudne” emocje zabierają nam siły witalne, więc szukamy sposobu na ich uzupełnienie,  również „podjadając” niezdrowe przekąski. I to powoli przekształca się w bardzo szkodliwy nawyk. Przyjemność płynąca z jedzenia staje się uzależniająca, uwalniając hormony szczęścia.

Poważne konsekwencje zdrowotne / problemy z sercem

Możesz dosłownie „przedawkować” cały ten stres i niepokój, którego nie sposób stłumić. Układ odpornościowy i układ sercowo-naczyniowy  (bardzo wrażliwy na stres) zaczną strajkować. Obudzisz się w nocy zlany potem, twoje serce będzie biło bardzo szybko i nierówno. Poczujesz wokół niego nieprzyjemne zimno. Zaczniesz chorować, choć nie będzie ku temu żadnej „fizycznej” przyczyny.

O emocjach można i trzeba nauczyć się mówić. Można nauczyć się je wyrażać, nie raniąc innych, a przede wszystkim zachowując równowagę psychiczną.


Na podstawie: womenworking.com

 


Zobacz także

Dziewczyny, czekałyście na to całe życie! Czyli jak firma BIC wprowadziła na rynek długopisy dla kobiet

40 rzeczy, których się nauczyłam przez 40 lat mojego życia

Nie kłóćmy się o poglądy – te podziały będą zawsze. Kłóćmy się o to, że każdy ma prawo je wyrażać