Go to content

Renata Borkowska-Kubiak: każdy przypadek bólu kręgosłupa wymaga indywidualnego podejścia

Ból pleców - ból kręgosłupa
Fot. iStock/Ból pleców na dole

Holistyczne podejście jest bardzo ważne w procesie rehabilitacji, ponieważ traktuje pacjenta jako całość i uwzględnia jego indywidualne potrzeby fizyczne, emocjonalne i społeczne. W takim podejściu, terapia oparta jest na zrozumieniu przyczyn problemu zdrowotnego oraz na wskazaniu czynników, które wpłynęły na jego powstanie – mówi Renata Borkowska-Kubiak, dyrektor Columna Medica.

Klaudia Kierzkowska: Coraz większą uwagę przywiązujemy do swojego zdrowia i urody. Stajemy się coraz bardziej świadomi. Dużo mówi się o sztuce uzdrawiania. Co kryje się pod tym pojęciem?

Renata Borkowska-Kubiak: Sztuka uzdrawiania to podejście holistyczne, które traktuje pacjenta jako całość, uwzględniając jego fizyczne, emocjonalne i duchowe potrzeby. Ma na celu nie tylko leczenie dolegliwości, ale także zapobieganie ich występowaniu i utrzymanie dobrego stanu zdrowia. Coraz większą popularnością cieszą się terapie uzupełniające, takie jak refleksoterapia, terapia dźwiękiem czy joga. Dlatego też do naszej oferty w Columna Medica wprowadziliśmy szereg atrakcji i zajęć regenerujących i wspomagających proces leczenia np. masaże dźwiękiem, masaż poliwagalny, zajęcia Qgong, jogę, zajęcia na basenie i wiele innych.

Pracuje pani w wyjątkowym miejscu, które łączy w sobie profesjonalną rehabilitację i zabiegi SPA. Dlaczego poszukując miejsca gdzie wykonamy zabiegi SPA, warto udać się właśnie do kliniki rehabilitacyjnej?

Klinika Columna Medica jest idealnym miejscem, gdzie można połączyć zabiegi SPA z rehabilitacją. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie, samopoczucie i urodę. Zespół specjalistów tworzą profesjonaliści z zakresu rehabilitacji, fizjoterapii i kosmetologii. W naszej klinice stawiamy na indywidualne podejście do pacjenta i dopasowanie zabiegów do jego potrzeb i stanu zdrowia. Dzięki temu każdy może skorzystać z zabiegów, które są najlepiej dopasowane do jego oczekiwań. Proponujemy szeroki wachlarz usług w zakresie rehabilitacji, fizjoterapii, które pomogą w leczeniu bólu, poprawie funkcjonowania mięśni, stawów oraz wzmocnieniu organizmu.

W naszym Leśnym SPA wykonujemy holistyczne terapie dla ciała i duszy, programy modelujące sylwetkę, ekskluzywne zabiegi odprężające i upiększające. Pracujemy przy użyciu najnowszego sprzętu medycznego i kosmetologicznego, bazujemy na kosmetykach światowych marek. Spełniamy oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości.

Które z zabiegów upiększających i regenerujących ciało cieszą się obecnie największą popularnością?

Największą popularnością cieszą się peelingi całego ciała, ale także wszelkiego rodzaju masaże relaksacyjne i rytuały. Mamy ich w naszej ofercie bardzo dużo. Peelingi solne i cukrowe, które kuszą swym zapachem. Masaże pleców, ale także masaże całego ciała. Jednym z nich jest masaż sycylijski z elementami stretchingu, który wykonywany jest przy muzyce włoskiej. Wykonujemy również masaże ciepłym woskiem świecy, ciepłym olejem czy dwu godzinne masaże ayurwedyjskie, które często wybierają pary. Ulubionym rytuałem naszych Klientów jest Rytuał Firmowy Columna Medica o zmysłowym, kobiecym zapachu magnolii, gdzie wykonywany jest peeling i masaż całego ciała z masażem twarzy, szyi i dekoltu.

Staramy się wprowadzać co sezon jakąś nowość. Na wiosnę wprowadziliśmy nowy Rytuał Poranna Rosa, który ma na celu zabranie Klientów w wiosenną podróż po leśnej polanie usłanej świeżymi kwiatami – regeneruje skórę po zimie. Do naszych zabiegów wykorzystujemy kosmetyki światowych marek takie jak Sothys i Kuos, ale także naszą markę własną – każdy znajdzie coś dla siebie.

Siedzący tryb życia sprawia, że coraz więcej osób zmaga się z bólem kręgosłupa. Na jakie zabiegi warto się udać, by ulżyć swoim plecom?

W Columna Medica oferujemy szereg zabiegów rehabilitacyjnych i wspomagających zabiegów SPA, które pomagają w zakresie leczenia dolegliwości bólowych kręgosłupa. Specjalizujemy się w bezinwazyjnym leczeniu kręgosłupa, rehabilitacji ortopedycznej i neurologicznej. Pacjentom prowadzącym siedzący tryb życia, z bólami kręgosłupa o charakterze przeciążeniowym i zwyrodnieniowym (rwa kulszowa, dyskopatie), a także w profilaktyce osób narażonych na przeciążenia proponujemy zabiegi terapii manualnej, zabiegi z zakresu fizykoterapii, masaże lecznicze, zajęcia na sali treningowej z fizjoterapeutą, czyli indywidualnie dobrany funkcjonalny trening medyczny – FTM. Polecamy też zajęcia na basenie pod opieką fizjoterapeuty. W Columna Medica można skorzystać ze stacjonarnych pobytów rehabilitacyjnych takich jak „Pakiet Zdrowy kręgosłup”, „SOS dla kręgosłupa”, „Weekend dla kręgosłupa”. Istnieje również możliwość ułożenia indywidualnego programu rehabilitacyjnego i skorzystania z niego w warunkach ambulatoryjnych.

W naszym Leśnym SPA zabiegi stanowią doskonałe wsparcie w procesie leczenia rehabilitacyjnego bólu kręgosłupa. Odpowiednio dobrany zestaw zabiegów pomaga w zredukowaniu bólu, poprawie krążenia krwi i relaksacji mięśni, co z kolei wpływa pozytywnie na samopoczucie i zdrowie. Z pewnością możemy polecić nasz firmowy masaż, wykonywany na bazie naturalnych olejków ze słodkich migdałów o zniewalającym zapachu magnolii, głęboko odprężający i poprawiający samopoczucie, masaż relaksacyjny pleców – rozluźniający i uwalniający napięcie w ciele, masaż Aywerdyjski głęboko relaksacyjny przywracający naturalna równowagę energetyczną stanowiącą harmonię miedzy ciałem umysłem i duszą.

Warto pamiętać, że każdy przypadek bólu kręgosłupa jest inny i wymaga indywidualnego podejścia, a zabiegi SPA są uzupełnieniem leczenia rehabilitacyjnego i nie zastąpią właściwej opieki medycznej. Przed podjęciem jakichkolwiek zabiegów, należy skonsultować się z lekarzem lub specjalistą od kręgosłupa, aby dobierać zabiegi odpowiednio do swojego stanu zdrowia.

Jak ważne w procesie rehabilitacji jest holistyczne podejście?

Holistyczne podejście jest bardzo ważne w procesie rehabilitacji, ponieważ traktuje pacjenta jako całość i uwzględnia jego indywidualne potrzeby fizyczne, emocjonalne i społeczne. W takim podejściu, terapia oparta jest na zrozumieniu przyczyn problemu zdrowotnego oraz na wskazaniu czynników, które wpłynęły na jego powstanie.

Holistyczne podejście do rehabilitacji zakłada, że zdrowie i dobre samopoczucie pacjenta wynikają z równowagi między różnymi aspektami jego życia. Obejmuje to zdrową dietę, aktywność fizyczną, relacje z innymi ludźmi, emocje oraz duchowość. Wszystkie te elementy są uważane za równie ważne w procesie rehabilitacji, a ich brak lub nieprawidłowe funkcjonowanie może prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia.

To jak się czujemy, w dużej mierze zależy od sposobu odżywiania. Wiem, że w SPA Columna Medica organizowane są pobyty odchudzające. Mogłaby pani przybliżyć, jak wygląda taki turnus?

Pobyty odchudzające to kompleksowy program zmiany stylu życia, który pozwala na zdrowe odchudzanie, zrzucenie zbędnych kilogramów oraz poprawę ogólnego samopoczucia. Program został stworzony z myślą o osobach, które chcą schudnąć, ale również poprawić swoje zdrowie i styl życia.

W ofercie posiadamy zarówno indywidualny, jak i grupowy turnus odchudzający. W ramach pobytów, uczestnicy otrzymują wyżywienie w formie dietetycznej przygotowane przez naszego Dietetyka klinicznego Justynę Walerowska-Madej, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i preferencji smakowych. Posiłki przygotowywane są z produktów naturalnych i sezonowych, a ich kaloryczność została dopasowana do potrzeb organizmu. Ważnym elementem programu są konsultacje z doświadczonymi specjalistami, takimi jak dietetyk, trener personalny, rehabilitant oraz diagnostyka i opieka pielęgniarska. Istotnym punktem są codzienne zajęcia sportowe, prowadzone przez doświadczonych instruktorów, fizjoterapeutów, trenerów personalnych. W ramach turnusu odchudzającego uczestnicy mają szeroki wybór zabiegów, takich jak masaże modelujące sylwetkę, zabiegi i rytuały na twarz i ciało, które wspomagają proces odchudzania i wpływają na dobre samopoczucie.

Podsumujmy, na co zwrócić szczególną uwagę wybierając miejsce, do którego udamy się na „kompleksową” regenerację organizmu?

Wybierając miejsce, do którego udamy się na kompleksową regenerację organizmu, warto zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii:

  • Zakres usług – ważne, aby miejsce oferowało szeroki zakres usług, które są odpowiednie dla indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia, jak również atrakcji, takich jak: masaże, terapie lecznicze, dieta, strefa spa, baseny, sauny, siłownie, zajęcia sportowe i rekreacyjne, a także zdrowe i smaczne posiłki.
  • Indywidualne holistyczne podejście do każdego klienta – czyli takie, które uwzględnia całościowy stan pacjenta, jego potrzeby i cele, a także wpływ czynników fizycznych, emocjonalnych, społecznych  i środowiskowych na jego zdrowie i samopoczucie.
  • Profesjonalny personel – ważne, aby miejsce, w którym przeprowadzane będą zabiegi SPA, rehabilitacyjne, posiadało odpowiednio wykwalifikowany zespół specjalistów, oraz profesjonalny sprzęt medyczny i kosmetologiczny.
  • Lokalizacja, komfortowe warunki i atmosfera – miejsce powinno być przyjazne i relaksujące, z odpowiednim klimatem i atmosferą, położone z dala od zgiełku miasta i wśród przyrody, która pozwoli na pełną regenerację organizmu.

Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz zadbać o swoje zdrowie, zregenerować się i zrelaksować w otoczeniu uzdrawiającej leśnej przyrody, z całym przekonaniem polecamy naszą klinikę Columna Medica Nowoczesne Medical SPA & Wellness.