Go to content

„Przyszłość niesie ogromne możliwości dla tych, którzy mają dość odwagi, by zdobyć się na rewolucyjne rozwiązania…”. Druga edycja wydarzenia Nissan Futures

Fot. Materiały prasowe

Nissan ogłosił uruchomienie swojej nowej platformy dla społeczności cyfrowej, której celem jest kształtowanie świadomości, zainteresowania i debaty nad problematyką elektrycznej mobilności i stylu życia zgodnym z zasadą zrównoważonego rozwoju. Electrify the World ma na celu zaangażowanie odbiorców w całej Europie i inspirowanie ich do przyłączenia się do elektrycznej rewolucji Nissana oraz przyjęcia bardziej inteligentnego stylu życia zgodnego z zasadą inteligentnego rozwoju. Na program składają się cztery główne obszary tematyczne: „Elektryczny styl życia”, „Zielona technologia”, „Zrównoważona energia” i „Co się sprawdza” – obszar, którego przedmiotem jest badanie aktualnych innowacji.

W ramach aktywności w mediach społecznościowych i poprzez swoje witryny internetowe Nissan będzie wykorzystywać swoją wiedzę i doświadczenie wyniesione z niemal dziesięciu lat prac nad samochodami elektrycznymi, aby inspirować dyskusje o zrównoważonym rozwoju i bardziej ekologicznym stylu życia. Platforma ta stanowi również forum, na którym użytkownicy mogą prowadzić dyskusje, wchodzić w interakcje z marką i przedstawiać swoje opinie.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Gareth Dunsmore, dyrektor działu pojazdów elektrycznych w Nissan Europe:
„W 2010 roku wprowadziliśmy na rynek Nissana LEAF – pierwszy na świecie samochód elektryczny przeznaczony na masowy rynek. Wywołało to nową falę zainteresowania bezemisyjną technologią. Od tego czasu elektryczna rewolucja stale się rozwija. Teraz posuwany się o krok dalej, uruchamiając platformę dla społeczności cyfrowej.”
Nasza nowa platforma Electrify the World ma na celu stworzenie ruchu obejmującego nie tylko samochody, ale w szerszym sensie jednoczącego ludzi w dążeniu do wykorzystywania nowych technologii i zielonej energii do tworzenia bardziej zrównoważonych i efektywnych społeczności. Chcemy wywołać dyskusje o korzyściach wynikających z ‘elektrycznego’ stylu życia i pokazać naszym odbiorcom, w jaki sposób nowe technologie mogą korzystnie wpływać już dziś na ich życie oraz przyczynić się do poprawy jakości życia w przyszłości.”

Informacja ta została przedstawiona podczas zorganizowanego przez firmę wydarzenia Nissan Futures, które odbyło się w Barcelonie.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Druga edycja wydarzenia Nissan Futures, poświęcona była technologiom jazdy autonomicznej, sztucznej inteligencji oraz przyszłości samochodu połączonego z internetem. Pokazowa impreza Nissana, której towarzyszyła cała seria zapowiedzi przełomowych rozwiązań w technologii akumulatorów do samochodów elektrycznych, kreuje strategię inteligentnej mobilności. Jednocześnie firma ujawniła swoje plany dotyczące przyszłości koncepcji inteligentnej energii, inteligentnej jazdy i inteligentnej integracji.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wizja inteligentnej mobilności Nissana jest powiązana z celem całkowitego wyeliminowania emisji z pojazdów oraz śmiertelności w wypadkach drogowych. Wyznacza ona kierunek prac firmy nad nowymi produktami i technologiami. Najważniejsze decyzje firmy będą dotyczyły sposobów zasilania pojazdów, ich prowadzenia oraz integracji ze społeczeństwem. Nissan Futures to próba zmierzenia się z tymi zagadnieniami, stanowiąca platformę do wymiany opinii i doświadczeń, gdzie można prowadzić debatę nad przyszłością mobilności.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wydarzenie to, obejmujące szereg zapowiedzi, inspirujących rozmów i prezentacji zgromadziło szefów firm, dziennikarzy, partnerów i interesariuszy ze sfery rządowej, którzy w trakcie skłaniających do refleksji spotkań mieli okazję wymienić się inspirującymi pomysłami na rewolucyjne rozwiązania w zakresie inteligentnej mobilności.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Podczas tego wydarzenia Nissan ogłosił kilka ważnych komunikatów dotyczących autonomicznej jazdy i technologii stosowanych w akumulatorach nowej generacji:

  • Publikacja wyników kompleksowego badania społeczno-ekonomicznych skutków jazdy autonomicznej na europejskich drogach. Freeing the Road: Shaping the future for autonomous vehicles in Europe (Uwolnić drogi: kształtowanie przyszłości pojazdów autonomicznych w Europie) to niezależny, opracowany przez think tank Policy Network, raport, który analizuje zarówno ekonomiczne, jak i społeczne szanse związane z wprowadzeniem technologii autonomicznych. Raport ten został uzupełniony wynikami obszernej ankiety, pokazującej jakie zalety systemów autonomicznej jazdy dostrzegają konsumenci. Badanie The Nissan Social Index: Consumer attitudes to autonomous drive (Indeks Społeczny Nissana: postawy konsumentów względem systemów autonomicznej jazdy) zostało przeprowadzone na próbie 6 000 konsumentów w sześciu krajach Europy.
  • Rozszerzona oferta modułów do magazynowania energii na potrzeby mieszkaniowe xStorage Home, która ma obejmować gamę sześciu produktów. Rozwiązanie xStorage Home, zaprezentowane po raz pierwszy w maju br., zapewni konsumentom większą kontrolę na sposobem i czasem wykorzystywania energii w ich domach. Właśnie rozpoczęto przyjmowanie zamówień na sprzedaż xStorage Home w Wielkiej Brytanii, Norwegii i Niemczech.
  • Wprowadzenie xStorage Building – komercyjnego systemu magazynowania energii w budynkach, stworzonego przez firmy Nissan i Eaton, przy współpracy z The Mobility House. System będzie zasilać słynny stadion Amsterdam ArenA w ramach przełomowego dziesięcioletniego kontraktu. Ten największy w Europie system magazynowania energii, będący odpowiednikiem 280 zespołów akumulatorowych Nissana LEAF, zapewni rezerwowe zasilanie podczas dużych imprez organizowanych na stadionie mieszczącym 55 tys. widzów.
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Paul Willcox, prezes Nissan Europe:
Przyszłość niesie ogromne możliwości dla tych, którzy mają dość odwagi, by zdobyć się na rewolucyjne rozwiązania i tworzyć pionierskie technologie przyszłości. Naszą ambicją jest wykorzystanie pasji i doświadczenia wyniesionego z ponad 100 lat działalności w branży motoryzacyjnej, abyśmy mogli żyć w bardziej ekologicznym, bezpiecznym i zrównoważonym świecie. Rozwijamy naszą strategię inteligentnej integracji, realizujemy naszą strategię inteligentnej jazdy, a nasze plany dotyczące inteligentnej energii są szersze i śmielsze niż kiedykolwiek wcześniej.”

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Jesteśmy podekscytowani możliwością podzielenia się tymi osiągnięciami z całym światem, mając przekonanie, że przyczynią się one do wywołania społecznej rewolucji w sferze inteligentnej mobilności i zarządzania energią.

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 


Artykuł powstał we współpracy z firmą Nissan