Go to content

Przyroda w granicach wielkiego miasta? Oczywiście, jeśli zamieszkasz tam, gdzie cywilizacja łączy się z naturą

Fot. Materiały prasowe

Przyrodzie zawdzięczamy wiele. Miejsce do życia, sąsiedztwo zachwycających zwierząt, bogatej roślinności oraz czystego powietrza. Koegzystencja człowieka i natury trwa od zawsze, choć coraz mniej jest pięknych i czystych miejsc w bezpośrednim sąsiedztwie miast. 

Może właśnie dlatego coraz częściej szukamy dla siebie i swoich bliskich miejsc, po których można spokojnie spacerować wśród bujnej zieleni, a nie szybko pokonywać określony dystans wśród betonowych osiedli. Świadomość stałego kontaktu z żywą i ekspresyjnie zmieniającą swe oblicze naturą pozwala żyć głębiej, w poszanowaniu tego co nas otacza. Wyjątkowe szczęście mają osoby, które nowy dom znalazły właśnie w takim swobodnym, zielonym miejscu i zamiast kilku drzew w parku, powtarzalnego widoku osiedli i potężnego ruchu mogą cieszyć się naturą.

Z metropolii na łono przyrody nie jest daleko

I nie potrzeba tu życiowej rewolucji, polegającej na wyszukaniu najdalej schowanego w dzikim lesie drewnianego domku. Mieszkańcy stolicy, ale także bardziej oddalonych od niej miejscowości, mogą mieć dostęp zarówno do komfortowych warunków, jak i upragnionego kontaktu z przyrodą. Współgrająca ze sobą bliskość natury i miasta została rewelacyjnie i nienachalnie uchwycona na jednym z nowo powstałych osiedli o nazwie Dekada. Warto przyjrzeć się temu miejscu bliżej, z powodu umiejętnego łączenia rytmu przyrody otaczającego lasu z przyjaznym sąsiedztwem Boernerowa i okolic ulicy Radiowej. Zalet takiej lokalizacji jest znacznie więcej.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zalet bliskości natury jest wiele

Jeśli masz duszę romantyczki i jesteś miłośniczką kontaktu z przyrodą, ale wahasz się, czy zamieszkać w oddaleniu od centrum miasta, rozważ pozytywy, jakie czekają na ciebie w miejscu takim jak Osiedle Dekada. Po przeciwnej stronie ulicy jest Las Bemowski, w odległości spaceru leżą aż 2 rezerwaty przyrody: Kalinowa Łąka i Łosiowe Błota! Gdzie indziej w pobliżu metropolii można spotkać takie cuda natury?

Bezpośredni kontakt z przyrodą, przy odrobinie szczęścia i zamiłowania do spacerów, pozwoli ci zaobserwować zwierzęta piękne i niezwykłe — łosie, wilki, jelenie, rysie, sarny, lisy. Takie miejsce predysponuje do długich, romantycznych spacerów o każdej porze roku. Kampinoski Park Narodowy zapewnia odwiedzającym około 360 km znakowanych pieszych szlaków turystycznych oraz około 200 km znakowanych szlaków rowerowych. Daje to wiele możliwości spędzania czasu z rodziną – nie tylko latem. Łąki, drzewa i kolorowe kwiaty tworzą niezwykłe pejzaże, do których będziesz wracać myślami w zimowe wieczory. Pełnia spokoju i zmienne piękno krajobrazu skutecznie zachęci do wyjścia nawet z najwygodniejszego apartamentu. Trudno nie zakochać się w naturalnych widokach, które urodą deklasują skrawki zieleni spotykane w centrach miast.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Funkcjonowanie na obrzeżach miasta nie oznacza uwięzienia w jednym miejscu

Bardzo prosto można spełnić marzenia o miejscu idealnym do zamieszkania w sąsiedztwie przyrody. Osiedle położone jest 200 m obok  zajezdni autobusowej, zaś nieopodal funkcjonuje najstarsza linia tramwajowa w mieście. Dzięki temu mieszkańcy mają dobry dostęp do komunikacji miejskiej, ale nie są narażeni na bezpośrednie sąsiedztwo intensywnego natężenia ruchu, od którego wiele osób chce uciec. O edukację też nie musisz się martwić, w końcu nie przeniesiesz się na koniec świata, a w miejsce które sąsiaduje z jednymi z najlepszych gimnazjów i szkół podstawowych na Bemowie. Twoje dziecko i ty sama będziesz mogła bez problemu korzystać z różnych ofert edukacji i rozrywki. Poza tym nie ma mowy o niewygodach, ponieważ architektura osiedla — oparta na koncepcji słonecznych tarasów wkomponowanych w klimat rewitalizowanego osiedla i otoczenie lasu — zapewnia idealne warunki do przyjemnego życia w stałym kontakcie z naturą.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Wpis powstał we współpracy z firmą Profbud