Lifestyle

Masz problemy z zaśnięciem? Ta metoda pomoże ci uporać się z bezsennością

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
30 marca 2018
Fot. iStock/OcusFocus
 

Znacie to? Kładziecie się spać z nadzieją, że za chwilę zamkniecie oczy i odpłyniecie do krainy snu. Nic z tego. Gapicie się w sufit, przewracacie się z boku, wiercicie. Nie pomaga wypite wcześniej ciepłe mleko, nawet barany, które liczycie nie chcą was uśpić. I nawet, kiedy w końcu udaje się wam zasnąć, to budzicie się zmęczeni. 

Doktor Andrew Weil z Uniwersytetu w Arizonie opracował metodę, którą możemy wypróbować nim sięgniemy po tabletkę nasenną.

Ćwiczenie oddechowe 4-7-8 jest całkowicie proste, nie zabiera czasu, nie wymaga sprzętu i można je wykonać w dowolnym miejscu. Wystarczy, że wykonasz kolejne kroki.

Krok #1

Wydmuchaj przez usta całe powietrze, które masz w płucach

Krok #2

Zamknij usta i wdychaj powietrze przez nos licząc w myślach do czterech.

Krok #3

Wstrzymaj oddech i policz na spokojnie w myślach do siedmiu.

Krok #4

Przez usta zrób długi wydech licząc tym razem do ośmiu.

Te cztery kroki to jeden oddech. Powtórz to ćwiczenie cztery razy. Pamiętaj, żeby powietrze wdychać cicho, natomiast głośniej je wypuszczać przez usta, przy czym wydychanie trwa dwa razy dłużej nić wdychanie. Czas poświęcony dla każdej fazy jest niezwykle ważny, tak nauczysz się oddychać głęboko.

To ćwiczenie oddechowe jest naturalnym środkiem uspokajającym dla twojego układu nerwowego. W przeciwieństwie do leków uspokajających, które są często skuteczne, tylko gdy bierzesz je pierwszy raz. Ćwicz dwa razy dziennie, z czasem powtarzaj ćwiczenie osiem razy. Na początku możesz czuć się oszołomiona, ale nie przejmuj się, to minie. To ćwiczenie nie tylko pomaga uspokoić nasz organizm przed snem, ale może stać się także bardzo dobrym sposobem na osiągnięcie spokoju w sytuacji napięcia i stresu. Dlaczego nie spróbować?


źródło: drweil.com

 

 


Lifestyle

Rzeczy, które wyzwalają w tobie niepokój. Na podstawie znaku zodiaku

Redakcja
Redakcja
30 marca 2018
Fot. iStock/stock-eye
Następny

Wiele osób uważa, że znaki zodiaku mogą odgrywać dużą rolę w naszym życiu. Wiążą się one ze specyficznymi właściwościami, wpływają na cechy charakteru, kształtują to, co lubimy lub czego się boimy. Uzupełniają osobowość w szczególny sposób, wytyczają drogę, którą powinniśmy podążać.

Warunkują również nasze dobre i złe rzeczy, dodają skrzydeł bądź utrudniają nam pewne zadania. Podejście do mocy znaków zodiaku jest rzeczą indywidualną, ale jeśli ty należysz do osób, które się nimi ciekawią, zainteresuje cię również to, co wyzwala w tobie niepokój i jak z tym walczyć.

źródło: thoughtcatalog.com

Lifestyle

Łysi mężczyźni najbardziej pociągają kobiety! Potwierdzają to naukowcy

Redakcja
Redakcja
30 marca 2018
Fot. Facebook /Janson Statham

Jeszcze nie tak dawno objawy męskiego łysienia były jedynie przedmiotem bezlitosnych żartów i przytyków. Od niedawna jednak coś w tym względzie się zmieniło. Otóż okazuje się, że to właśnie panowie z ogoloną głową są dla nas – kobiet, najbardziej pociągający.

Naukowcy z Uniwersytetu w Pensylwanii poprosili grupę studentów o ocenę zdjęć mężczyzn pod względem postrzegania ich  atrakcyjności, pewności siebie i dominacji. Łysi panowie wygrali we wszystkich trzech kategoriach. Okazało się, że ogolona głowa jest dla nas symbolem dominacji i siły, a nawet najbardziej gęste i zadbane włosy u mężczyzny nie są w stanie wygrać z … ich brakiem.

 

W ostatnim czasie mężczyźni coraz częściej świadomie decydują się na obcięcie się na tak zwane „zero”. Jak mówią naukowcy, jest to pewna forma niewerbalnego zachowania. Tacy faceci wydają się bardziej interesujący i trudniejsi do zdobycia dla kobiet.

W przeprowadzony badaniu stwierdzono również, że łysych mężczyzn postrzega się jako tych, którzy lepiej radzą sobie w różnego rodzaju negocjacjach, są pewni tego co robią i mówią.  Nim jednak namówicie swoich facetów do ogolenia głowy, pamiętajcie, że jest jeden minus – bez włosów wyglądają średnio o cztery lata starzej. Ale jeśli chodzi o seksapil – z pewnością go mają.

 

I co wy na to drogie panie? Faktycznie łysi panowie zdają się być atrakcyjniejsi?


źródło: Intependent

 


Zobacz także

6 zachowan toksycznych ludzi

Czujesz, że ucieka z ciebie życie i jesteś w pułapce, gdy ich spotykasz? 6 zachowań toksycznych ludzi

Ujarzmij potwora! Kilka faktów i mitów na temat gniewu

Hotele dla dorosłych, kawiarnie „bez dzieci” – czy takie usługi są niezgodne z prawem?