Lifestyle

Poczucie własnej wartości – Jak je wzmocnić?

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
19 września 2017
 

Czy dobrze się czujesz we własnej skórze?

Co myślisz o sobie?

Jak siebie traktujesz?

Czy uważasz się za wartościową kobietę we własnych oczach?

Odpowiedzi na te pytania stanowią o Twoim poczuciu własnej wartości i od nich zaczynamy naszą dzisiejszą niezwykle ważną podróż, w której spotkamy się dwa razy.

Poczucie własnej wartości…

Dużo się o nim mówi i pisze, wiele filmów nakręcono i wiele książek wydano na ten temat, a czy Ty wzmacniasz i pielęgnujesz to bardzo ważne wewnętrzne bogactwo, które nierozerwalnie połączone jest z Twoją radością? A może myślisz, że jak już je masz na wystarczającym poziomie to nie „musisz” o nie dbać, a jak jest niskie to niemożliwe jest wypracowanie satysfakcjonującego poziomu…

O poczucie własnej wartości należy dbać cały czas!

Co na Ciebie czeka w tej podróży?

Odkryjesz czy Twoje poczucie wartości jest na wystarczającym poziomie, czy odzwierciedlasz je w codziennym życiu i działaniu, jak przekłada się ono na Twoje bogactwo zewnętrzne-finansowe oraz zbadasz czy Twoje poczucie własnej wartości jest na niskim poziomie, a także poznasz praktyczne sposoby jego utrzymania/odbudowy wzmacniając m.in. własne poczucie dumy czyli Twoją towarzyszkę radości życia!

To zaczynamy od początku…

Czym jest poczucie własnej wartości?

To wewnętrzne przekonanie:

poczucia pewności – zaufania własnym myślom, stawiania czoła życiowym wyzwaniom;

prawa do szczęścia – pomyślności w osiąganiu wartościowych celów życiowych, zaspokajaniu najgłębszych potrzeb, cieszenie się życiem i jego owoców.

To Twoja własna samoocena – jedna z najważniejszych potrzeb służąca, rozwijaniu tego, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu, realizacji misji życiowej – osiągnięciu „spełnienia” osobistego i zawodowego, doświadczaniu radości z każdego dnia!

Wysoka samoocena jest ciągłym procesem, która wymaga wielkiego pokładu energii i ciągle oszukuje bodźców i wyzwań w postaci wartościowych oraz ambitnych celów…

radość życia

fot. Pixabay

Na co „przekłada się” pewniejsze poczucie własnej wartości?

Jesteś bardziej elastyczna w „pokonywaniu” trudności i ograniczeń –  życiowych wyzwań. 

Szybciej podnosisz się z upadku,  i wiesz po co jest dana Ci dana napotykana trudność – masz świadomość, iż jest on normalnym „testem” – wiadomością, która poprowadzi Cię do upragnionych celów zgodnych z Twoim poczuciem sensu.

Masz w sobie wewnętrzne poczucie bogactwa, nie koniecznie materialnego, a przeżycia pięknych doznań: emocjonalnych, intelektualnych, twórczych i duchowych.

Jesteś zdrowo ambitna w osiąganiu wartościowych celów. Wiesz, że każdy mniejszy cel stanowi część życiowego planu, który pragniesz zrealizować. Nie zależy Ci w sposób  szczególny na dobrach materialnych czy awansie zawodowym.

Masz w sobie większą otwartość  i uczciwość, co odzwierciedla się w lepszej komunikacji z otaczającym Cię światem. Twoje myśli są wartościowe i jasne, nie boisz się zaufać!

Jesteś zdolna do tworzenia wartościowych związków partnerskich. To co wysyłasz z własnego wnętrza powraca do Ciebie z zewnątrz. Spokojnie i komfortowo czujesz się z osobami, które mają podobny jak Ty system wartości.

Masz większą w sobie  życzliwość, chęć pomocy i tworzenia dobra.  Nie czujesz zagrożenia i nie widzisz wokół siebie konkurencji.

Masz większy szacunek do siebie i świata. Szacunek do samej siebie jest podstawą szacunku do każdego człowieka.

Masz mocniejszą perspektywę pomyślności życiowej – spełnienia, szczęścia i radości życia z każdego dnia.

Kiedy Twoja samoocena jest na wysokim poziomie to odczuwasz „nadwyżkę” pozytywnej energii życiowej. Pragniesz dzielić się nią: robiąc to, co lubisz i kochasz robić, dzieląc chwile z ukochaną osobą, rodziną – po prostu się spełniać czując satysfakcję i radość.

A czy wiesz o tym, że wysoka samoocena wzmacnia także Twój układ odpornościowy. Nie da Ci gwarancji, że nie zachorujesz, Jednak sprawi, iż jesteś mniej podatna na choroby, a jak już Cię jakaś „dopadnie”  to szybciej ją pokonasz! Wzmacniajmy nasze poczucie własnej wartości każdego dnia, niech poniższa

Kiedy doświadczasz poczucia własnej wartości i wiesz dokąd zmierzasz… to nagle zaczyna dopływać do Ciebie energia z całego świata. Wówczas świat śmieje się razem z Tobą ponieważ masz w sobie to, co najpiękniejsze w życiu – bezgraniczną – krystaliczną wewnętrzną miłość, która ofiaruje Ci największe bogactwo! 

poczucie własnej wartości

fot. Pixabay

A może… Twoje poczucie własnej wartości jest zbyt niskie?

Według Nathaniela Brandena – wybitnego światowego prekursora wiedzy o samoocenie i uzdrawianiu: Obraz siebie jest naszym przeznaczeniem. To, co świadomie i nieświadomie myślimy o sobie – nasze fizyczne i psychiczne cechy, nasze aktywa i pasywa, możliwości i ograniczenia, silne i słabe mocne strony. 

Jak to jest możliwe?

Mocno zakorzenione przekonanie, iż nie zasługujemy na szczęście powoduje, iż koncentrujemy się bardziej na pragnieniu unikania bólu niż doświadczania radości. Świadomie większy wpływa ma na Nas to, co jest negatywne niż pozytywne.

Niska samoocena kreuje wrogi stosunek do tego co jest dla Ciebie dobre. Budzi wewnętrzny lęk przed szczęściem i powodzeniem.

Pamiętaj! Poczucie własnej wartości – niskie czy wysokie – jest samospełniającą się przepowiednią. Twoje oczekiwania, tego co jest wartościowe i możliwe mogą być mocno zakorzenione w Twojej podświadomości i półświadomości, w które wyposażyła Cię przeszłość. Co możesz z robić, aby je zacząć zmieniać? Dokonaj „analizy” swojego poczucia własnej wartości. Pomocna Ci w tym będzie dzisiejsza Inwestycja, którą znajdziesz na końcu bloga.

Czy można mieć zbyt wysokie poczucie własnej wartości?

Nie można! Spotykane w życiu zachowania przechwalania czy arogancji świadczą o niskiej samoocenie. Osoba o wysokiej samoocenie nie ma potrzeby wywyższania się. Nie udowadnia swojej wartości i nie porównuje się. Pracuje nad tym, aby uwolnić swój umysł od krytyki i oceniania. Świadomie, z wewnętrznym poczuciem spokoju każdego dnia stawia piękny krok ku temu, czego najmocniej pragnie w życiu osiągnąć.

Jak poczucie własnej wartości połączone jest z Twoim bogactwem zewnętrznym?

Bogactwo zewnętrzne – materialne swoje źródło ma w głębokim przekonaniu poczucia własnej wartości oraz bezpieczeństwa. Kiedy masz wysoką samoocenę i czujesz się bezpieczna to z łatwością  dzielisz się prestiżem, uznaniem, nagrodą – nie obawiasz się, że ktoś Ci je odbierze.

Powiązane ono jest z tzw. mentalnością dostatku, która także zwiększa szanse w osiągnięciu wartościowych celów, alternatyw pomysłów oraz rozwija Twoje twórcze działanie. Wewnątrz siebie czujesz bezgraniczną „falę” pozytywnych emocji – radość, zadowolenie, wdzięczność, satysfakcję. Każdy dzień… a każda chwila dostarcza Ci poczucia spełnienia.

Ważne jest to, abyś bogactwo postrzegała jako środek służący jakiemuś celowi, a nie cel sam w sobie i źródło szczęścia.

poczucie własnej wartości

fot. Pixabay

Jak wzmacniać poczucie własnej wartości?

Bądź dumna z tego, co masz i osiągasz!

Duma to wyjątkowa i piękna świadoma radość – przyjemność za Twoje działania i osiągnięcia, która Powiązana jest  z poczuciem własnej wartości:

 • samoocena rozważna: „Co należy zrobić”,mówiąc „Tak potrafię to zrobić”;
 • dumarozważa: „Co zostało osiągnięte”mówiąc „Tak dokonałem tego!”.

Jest bardzo ważną pozytywną emocjonalną nagrodą za osiągnięcia i sukcesy. Ważne jest abyś wiedziała iż bycie dumnym nie oznacza pominięcia Twoich braków czy wad. Nie żyjesz w złudzeniu, doceniasz swoje osiągnięcia i to kim jesteś będąc w pełni  świadomych własnych niedoskonałości.

Zapewne kiedyś spotkałaś się z negatywnym stosunkiem do tej ważnej wartości. Co jest tego powodem? Mogą to być mocno zakorzenione przekonania z przeszłości, wypierające rzeczywistość – wewnętrzny głos, który mówi Ci, że bycie dumnym nie jest dla Ciebie.  A może ktoś ustalił Twoje cele życiowe?

Ważne i kluczowe jest wyznaczanie celów w życiu!

Są one nierozerwalną częścią każdego powodzenia w Twoim  życiu.

Wzmacniaj poczucie własnej wartości zapraszając dumę do swojego życia kiedy tylko będziesz mogła!  Tak naprawdę każdego dnia doświadczając mniejszych czy większych sukcesów – bądź z nich dumna zwiększając poziom zadowolenia z Twojego życia.

Pamiętajcie! autentyczna duma nie ma nic wspólnego z przechwalaniem, pychą czy arogancją. Jej źródłem jest satysfakcja i radość, a nie pustka!

Jakie wzory zachowań możesz przyjąć, aby cieszyć się życiem doświadczając własnego poczucia wartości?

Wzmacniaj i pielęgnuj własne wartości poprzez świadome działanie!

Działanie zawsze generuje wybór, a pomocna w ich trafnym dokonywaniu jest codzienna praktyka dobrych nawyków, które systematycznie i konsekwentnie udoskonalają Twoje życie przynosząc zadowolenie, satysfakcje – radość wzmacniając poczucie szczęścia.

Niezbędna w ich budowie jest dyscyplina, która nadaje spójność działaniom – zarówno tym mniejszym, jak i większym.

Poczucie własnej wartości uwewnętrznia wygenerowane przez Ciebie strategie postępowania. Ważne jest, aby opierały się one na szczerym zrozumieniu, które wzmocni zaufanie do samej siebie.

Wybacz sobie przeszłość i idź dalej… z radością w parze!

Nie możesz się od nowa narodzić, ani przeżyć własnego dzieciństwa! Możesz jednak sobie pomóc zadając pytanie:

Co mogę dzisiaj zrobić, aby podnieść poziom swojej samooceny? 

Wówczas dowiesz się jak działa jej moc podnoszenia oraz jakie aktywności należy wspierać i pielęgnować. Jeśli pragniesz być liderem i nieś innym pomoc czy inspirację to sama „musisz” najpierw nauczyć się tego, co chcesz dać.

Podsumowanie naszej dzisiejszej podróży…

Zadbaj o własny umysł, który jest podstawowym narzędziem funkcjonowania w życiu. Ufaj swoim myślom i tym, co mówi do Ciebie serce. Nie oszukuj samej  siebie dokonując zdrady, gdyż zawsze ucierpi na tym Twoje poczucie własnej wartości.

Doceń to, co masz i własne osiągnięcia-  bądź z tego dumna! Autentyczna duma jest wspaniałą radością pełną satysfakcji!

Działaj z przyjemnością tak, aby Twoje bogactwo zewnętrzne było odzwierciedleniem Twojego wnętrza!

Już teraz zrób pierwszy Krok w zadbaniu o swoje poczucie własnej wartości…

Dołącz do darmowego kursu on-line PRZEMIENIACZ TRUDNOŚCI TUTAJ

 


Lifestyle

Odmień swoje życie z Generatorem Radości Życia!

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
25 września 2017
Generator Radości Życia
fot. Karpacki Sekret – Generator Radości Życia
 

Wyobraź sobie… że masz zbudowany codzienny Rytuał dzięki któremu:

Otwierasz się na to, co jest dla Ciebie najważniejsze

Wzmacniasz miłość do samej siebie

Realizujesz zaplanowane cele

Rozwijasz swoje prawdziwe wartości

Dbasz o swoją równowagę Ciała, Umysłu i Duszy

Czerpiesz z niego siły w dokonywaniu trudności!

Ten Rytuał to niezwykłe narzędzie rozwojowe Generator Radości Życia, którego sekrety skuteczności zdradzę Ci w naszej dzisiejszej podróży…

Co to jest Generator Radości Życia?

To narzędzie rozwojowe, które pomoże Ci w rozpoczęciu trwałej przemiany w Twoim życiu budując nawyki wzmacniające Twoją radość.
To taki Rytuał Radości, który powinnaś w swoim życiu zbudować! On zawsze doda Ci energię do działania w tym, co jest dla Ciebie najważniejsze!

Jak wygląda w praktyce?

To Karta w formacie A4 lub A3 na dany miesiąc składająca się z dni, 11 nawyków, a także Twojego działania w budowie tychże nawyków w postaci serc. Znajdują się w nim także nagrody, które wyznaczasz na dany tydzień i miesiąc. Każdy dzień zatem składa się z Twojego działania w budowie konkretnych nawyków, których łącznie jest jedenaście. Jeśli zrobisz konkretny Krok w kierunku budowy danego nawyku to malujesz serce, które odzwierciedla Twoje działanie.

Generator Radosci Zycia

        fot. Karpacki Sekret

Dlaczego serca są symbolem Twojego działania?

Ich rola jest bardzo ważna ponieważ każde zamalowane serce wzmocni Twoją miłość do samej siebie i dzięki temu otworzysz się co raz mocniej na to, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu.

Codzienne działanie czyli wypełnione przez Ciebie serca dodadzą Ci olbrzymiej mocy w dalszej budowie nawyków sięgając Twojej najgłębszej motywacji. A każde takie serce to Twój codzienny Kroki pielęgnujący Twoją radość, która jest owocem Twojej miłości do samej siebie otwartości na to, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu.

Każde serce to Twój wzmacniacz radości pielęgnujący Twoją miłość do samej siebie!

Gdzie jest ukryty sekret skuteczności Generatora Radości Życia?

Sekret 1
Budując fundamentalne nawyki rozpoczniesz w swoim życiu serię naturalnych przemian dzięki którym zadbasz łatwiej i skuteczniej o inne obszary Twojego życia. 

Przyjdzie Ci to z łatwością, lekkością, radością, a często nie będziesz nawet tego świadoma 😉

Sekret 2

Nawyki z jakich się składa zadbają o Twoją równowagę: Ciała, Umysłu i Duszy w najważniejszych obszarach Twojego życia dodatkowo wzmacniając Twoje poczucie sensu.
I tak:

Zadbają o Twoje zdrowie: aktywność, emocje, racjonalne jedzenie, oddech miłości, sen.

Zadbają o Twój umysł: poranne pytania, cel dnia, przemieniacz trudności, studnia wdzięczności.

Wzmocnią Twój kontakt z duszą: spotkanie z naturą, oddech miłości, studnia wdzięczności.

Sekret 3
Każde działanie w postaci serca wzmocni Twoją miłość do samej siebie i radość zachęcając Cię do dalszej pracy pełnej przyjemności. 
Generator Radości Zycia

fot. Karpacki Sekret

Z jakich nawyków składa się Generator Radości Życia?

Nawyk 1 ♥Aktywny pobudzacz♥ czyli Jak zwiększyć codzienną siłę do działania?

 

Nawyk 2 ♥Poranne pytania♥czyli Jak zwiększyć szanse i możliwości w realizacji celów?

 

Nawyk 3 ♥Cel dnia♥ czyli Jak codziennie realizować własną misję życia?

 

Nawyk 4 ♥Przemieniacz Trudności♥czyli Jak przemieniać trudności w siłę do działania i dobre doświadczenia?

 

Nawyk 5  Ulubiona aktywnośćczyli Jak rozpocząć serię dobrych przemian w życiu?

 

Nawyk 6 ♥Zdrowe posiłki♥ czyli Jak zacząć świadomie i zdrowo się odżywiać?

 

Nawyk 7 ♥Włączam emocje♥ czyli Jak przemieniać negatywne emocje w siłę do działania?

 

Nawyk 8 ♥Spotkanie z naturą♥ czyli Jak nawiązać kontakt w własną duszą?

 

Nawyk 9 Oddech miłościczyli Jak szybko i skutecznie zrelaksować ciało?

 

Nawyk 10 ♥Studnia Wdzięczności♥ czyli Jak przyciągnąć do własnego życia to czego się pragnie?

 

Nawyk 11 ♥Sen♥ czyli Jak w pełni wypocząć odzyskując energię do działania?

Dlaczego akurat  takie nawyki?

To jest 11. Wzmacniaczy Twojej radości serduszek – dbających o Twoją równowagę w życiu: Ciała, Umysłu i Duszy. One także  jednocześnie wzmocnią Twoją miłość do samej siebie pielęgnując Twoją radość z każdego dnia! 
Generator Radości Życia

fot. Karpacki Sekret

Jak korzystać z Generatora Radości Życia?

Zaczynasz od budowy fundamentalnych nawyków czyli: ulubionej aktywności, zdrowych posiłków i snu. To one rozpoczną w Twoim życiu serię naturalnych przemian, które wpłyną pozytywnie na inne obszary Twojego życia. Zwiększą Twoją motywację do działania zachęcając Cię do dalszej konsekwentnej pracy nad budową wszystkich nawyków. To jest bardzo ważny kluczowy krok, aby Generator zadziałał w Twoim życiu!

Jeśli wypracujesz te nawyki – zwykle zmiana o jaką Ci chodzi „buduje” się w 30 dni to wprowadzasz następne. Uważam jednak, że zbudowanie nawyku zdrowego odżywania trwa zdecydowanie dłużej. To jest kwestia indywidualna dla każdej z Nas.

Zatem jeśli regularnie się wysypiasz – śpiąc 7-8 godz;  ćwiczysz – co drugi dzień i zdrowo się odżywiasz – choć czasami mogą pojawić się jakieś niezdrowe „grzeszki” 😉 to jest to czas, na to aby wprowadzać inne nawyki z tego niezwykłego Rytuału.

W jaki sposób? Po kolei – według własnej Listy Ważności, aż zaprosisz wszystkie 11 nawyków do swojego życia.

Częstą barierą albo naszą wymówką w budowie nawyków, wprowadzaniu zmian w życiu jest notoryczny brak czasu. Generator Radości Życia rozwiązuje ten problem, gdyż nawyki te zostały tak skonstruowane abyś mogła ze spokojem „wpasować” je do swojego grafiku dnia, nawet najbardziej pracowitego. Uważam, że to co mamy w życiu zależy od dwóch czynników, które towarzyszą nam na co dzień: pierwszy – naszej motywacji i powodów działań, a drugi to skutecznego planowania.

Co Ci pomoże w tej niezwykłej budowie?

System wynagradzania, który został zastosowany w Generatorze sprawi, że praca nad nawykami stanie się dla Ciebie przyjemnością. Nagrody, który będziesz sobie wyznaczała: mniejsze tygodniowe, a także większą miesięczną zachęcą Cię do dalszej pracy. To nie muszą być drogie nagrody, tylko ważne i cenne dla Ciebie ;). Ważne jest to aby się systematycznie wynagradzać!

Według Kamili Już sama kolorowa tablica z serduszkami wyzwala radość” 

Ile czasu będzie trwała budowa wszystkich 11-stu nawyków?

Minimalnie 3 miesiące, a optymalne jest 4. To także kwestia indywidualna każdej z Nas – podejścia, zaangażowania i konsekwentnej pracy. Czas ten może skrócić łączenie niektórych nawyków ze sobą jak np. ulubiona aktywność ze spotkaniem z naturą, poranny pobudzacz z pytaniami dnia.

7 żelaznych zasad,  dzięki którym Generator Radości Życia zadziałała w Twoim życiu:

 1. Nie wprowadzasz wszystkich nawyków na raz!
 2. Zaczynasz budowę od fundamentalnych nawyków: aktywność, zdrowe posiłki, sen. Wiesz dlaczego te nawyki są ważne i jakie pozytywne zmiany przyniosą w Twoim życiu
 3. Wprowadzasz kolejne nawyki, które uważasz, według własnej Listy Ważności w swoim procesie wzmocnienia radości
 4. Planujesz nagrody tygodnia i miesiąca u systematycznie się wynagradzasz. Te nagrody są dla Ciebie cenne i ważne.
 5.  Możesz łączyć budowę niektórych nawyków ze sobą jak np. ulubiona aktywność ze spotkaniem z naturą, poranny pobudzacz z pytaniami dnia czy oddech miłości ze spotkaniem z naturą.
 6. Każdego dnia rozliczasz się z osiągnięć, najlepiej o stałej porze.
 7. Jesteś szczera w stosunku do samej siebie – malujesz serce wtedy tylko kiedy zrobisz konkretny Krok. Nie naciągasz czegoś, co nie zrobiłaś ponieważ oszukiwanie samej siebie nigdy  nie pomaga, wręcz przeciwnie zawsze odbierze Ci siły w dalszym działaniu.

Jak zacząć pracę z Generatorem Radości Życia?

Najlepiej rozpocząć to niezwykłe działanie na początku danego miesiąca, oczywiście można także każdego dnia w miesiącu przyłączyć się do tego wyzwania.

Zrób 3 Kroki przygotowawcze:

 1. Podejmij decyzję, że pragniesz rozpocząć trwałą zmianę w swoim życiu, zadbać o swoją radość budując nawyki, które Ci w tym pomogą. Jesteś otwarta i ufasz sobie!
 2. Zaplanuj nagrody – tygodnia, miesiąca wybierając „rzeczy”, które są dla Ciebie cenne i ważne.
 3. Zrób „coś” małego przed budową konkretnego nawyku – np. jeśli zaczynasz budowę nawyku zdrowe posiłki to zaplanuj posiłki na cały tydzień, zrób listę zakupów, a następnie zakupy. A jak będziesz pracować nad ulubioną aktywnością to zaplanuj czas na trening, przygotuj sobie stój, a może umów się z przyjaciółką.

Generator Radości Życia już na Ciebie czeka!!!

Pobierz ZA DARMO to niezwykłe narzędzie rozwojowe TUTAJ i rozpocznij najpiękniejszą podróż życia!

 


Lifestyle

Jak wzmocnić miłość do samej siebie? 10 Kroków!

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
16 września 2017
Radość Życia
fot. SalemFOTO Zygmunt Krasowski

Czy kochasz samą siebie…

Akceptujesz wszystkie swoje niedoskonałości, wybaczyłaś sobie wszystkie „grzeszki”, przebaczyłaś wszystkie ograniczenia innym, jesteś szczera w stosunku do samej siebie, troszczysz się o siebie, jesteś szczodra, wierzysz w siebie, ufasz sobie, dbasz o siebie… to podstawowe codzienności pielęgnujące Twoją miłość do samej siebie.

Jak rozpocząć ten najpiękniejszy romans?

Jak pokochać samą siebie? Nie powinna ta wyjątkowa „sztuka” sprawiać Ci trudności… jednak jak jest w rzeczywistości? Często tak, że doświadczenie, które zafundował Ci świat wydaje się zbyt duże i wówczas gubisz w nim to, co jest dla Ciebie najważniejsze, przestając siebie prawdziwie kochać…

Jak przezwyciężyć taką próbę życiową? 

Kluczowe jest wybaczanie sobie wszystkich wyrządzonych krzywd, a także przebaczenie innym także wszystko, co Cię ogranicza.   Wybaczenie i przebaczanie to najpiękniejsze prezenty jakie możesz sobie w życiu zafundować!!!

Kiedy rozpoczniesz ten niezwykły proces to zaczniesz zrzucać ze swoich barków cały ciężar przeszłości otwierając wrota pełne miłości i radości – a w nich nowe szanse i możliwości w osiąganiu tego, czego najmocniej pragniesz od życia.

Jak odbudować miłość do samej siebie?

Poznaj 10 niezwykłych kroków, których autorką jest Louise Hay. Pomogą Ci one skutecznie przepracować największe ograniczenia, które prawdopodobnie sama sobie stwarzasz. Oto one:

Twoje 10 Kroków prowadzących do pokochania samej siebie:

 1. Przestań krytykować samą siebie!

Każdy dzień przynosi Ci zawsze „coś” nowego, bez względu na to, co to jest powinniśmy mieć do tych doświadczeń pozytywny stosunek.

Problem pojawia się jeśli trudniejsze sytuacje wytwarzają w Tobie złość. Ważne jest to, aby tę emocję uwolnić. Jeśli tego nie zrobisz to po pewnym czasie przemieni się w urazę, a ta emocja ma o wiele silniejsze – negatywne oddziaływanie na Ciebie.

Wszystko się zmienia, a to jak poruszamy się w życiu codziennym daje Ci siłę, albo ją odbiera. Szkoda marnować czas i energię na sytuacje, które nam je odbierają, zdecydowanie lepiej i zdrowiej je spożytkować na jakieś przyjemności.

Aby powstrzymać się od krytykowania samej siebie bardzo ważne jest także , abyś miała o sobie dobre „zdanie” oraz wysokie poczucie własnej wartości. Jeśli czujesz się nie dość dobra, to zawsze znajdziesz sposób, aby taki stan w sobie podtrzymywać. Może to doprowadzić Twoje ciało nawet do choroby czy bólu.

Żyj w zgodzie ze swoim Ja, zaakceptuj fakt, że nie jesteś ideałem. Zmuszanie do niedoskonałości powoduje, że bardzo wiele ważnych, pozytywnych „rzeczy”, sytuacji ucieka z Ci „sprzed nosa”!

 1. Przestań straszyć samą siebie!

Wiele z Nas terroryzuje się przerażającymi myślami, co przyczynia się do tego, że ściąga na siebie całe „zło”, a mały kłopot-wyzwanie staje olbrzymim problemem.

Zdarzyło Ci się, że ktoś do Ciebie nie zadzwoni, a Ty już sobie myślisz, że nikt się Tobą nie interesuje. A może w pracy ktoś rzuca Ci jakąś uwagę, a my od razu czujesz zagrożenie jej utracenia. Natomiast ludzie chorzy często widzą już tylko najgorsze, co zabiera im energię na zmianę tego stanu. Takie postawy i wiele innych podobnych potęgują zawsze w Tobie paraliżujące myśli.

Jak je zastąpić? 

Myśl i myśl ciągle o tym, co lubisz i co sprawia Ci przyjemność. Nawet najmniejsze drobnostki takie jak: widok wschodzącego słońca, kwitnących kwiatów, uśmiechniętego dziecka mogą spowodować duże zmiany w Twoim sposobie myślenia. Takie wyobrażenia to skuteczne sposoby zastąpienia negatywnych Używaj takich wyobrażeń jako sposobów zastąpienia negatywnych myśli.

 1. Bądź łagodna i cierpliwa w stosunku do samej siebie!

Wiele z Nas od razu chce dostać, to czego oczekuje. Jesteśmy niecierpliwe, droga na skróty wydaje nam  się najlepsza. Jeśli tak postępujesz to nie uświadomisz sobie, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu odkrywając cele pełne najgłębszych tęsknot spójnych z prawdziwym sensem życia. Szybkość i łatwość w działaniu sprawi, iż zdobyczą będziesz się ciszyła krótko i nie sprawi Ci ona większej satysfakcji.

Pomyśl o swoich umyśle jak o zaniedbanym ogrodzie…

Jest zachwaszczony – pełen ciernistych krzewów potęgujących gniew, strach, zazdrość czy nienawiść do samej siebie. Co możesz z robić? Przecinaj po kolei te stare krzewy, posadź nowe drzewa – porządkując myśli, rzeczy, które Cię otaczają.  A wówczas słońce przestanie się do Twojego ogrodu i zacznie mocniej  świecić. Ogród zacznie pięknie rozkwitać – umysł stanie się jaśniejszy. Jeśli będziesz cierpliwa i konsekwentnie się o niego troszczyła, to otrzymasz to, czego najmocniej pragniesz wypełniając własne życie miłością.

 1. Naucz się życzliwości w stosunku do własnego umysłu!

Szczególnej uwadze należą się nasze myśli, które powinny wzmacniająco wpływać na codzienność. W to, co wierzymy staje się naszą prawdą. A jak jest u Ciebie? Czy wstając rano i widząc deszcz mówisz to będzie okropny dzień… Będziesz walczyć z pogodą zamiast potraktować ten dzień jako kolejne nowe szanse i możliwości rozwoju tego, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu, czas w którym możesz sprawić sobie jakąś przyjemność dbając o własne zdrowie. Takich sposobów jest nieskończoność…

Pamiętaj każda chwila jest nowym początkiem i zawsze możesz zmienić sposób myślenia! Miejscem, gdzie dokonują się zmiany jest Twój umysł. Nie ma znaczenia jak długo hodowałaś w nim „chwasty” w każdej chwili możesz je zacząć plewić. Z negatywnych doświadczeń należy zawsze wyciągać wnioski, a nie się katować.

Twoje myśli zależą tylko od Ciebie!

Co oznacza życzliwość w stosunku do siebie?

Odrzucenie: potępienia, poczucia winy, kary i bólu. Myśli potęgujących takie odczucia wyproś z własnego ogrodu radości.

 1. Chwal siebie!

Krytycyzm zabiera Ci energię, którą możesz spożytkować na to, co jest dla Ciebie ważne: cele, rodzinę, pasję, pracę.

Jak być dla siebie dobrą?

Zacznij kochać samą siebie i pełni się akceptując!!!

Tak jak małe dziecko potrzebujesz najbardziej jej potrzebujesz, aby w pełni rozwinąć własny potencjał, naturalne dary. Tu i Teraz powiedz sobie, że jesteś wyjątkowa, wspaniała, piękna i powtarzaj to kiedy tylko możesz. Co czujesz wypowiadając te słowa? Jeśli są szczere to poczujesz się dobrze sama ze sobą, a Twoja pozytywna energia wzroście. Jak się domyślasz kiedy nie będę one w pełni szczere to własnego samopoczucia nie poprawisz. Natomiast jeśli spotka Cię wyzwanie – zrobienie czegoś nowego to dodaj sobie w ten sposób sił ciesząc się z każdego mniejszego osiągnięcia.

Z czego wynika to, że nie jesteśmy dla siebie dobre?

Naszych przekonań.

Jak możemy powiedzieć o sobie coś dobrego, jeżeli uważamy, że nie zasługujemy na dobro? 

Zapraszam Cię Tu i Teraz do wyjątkowej refleksji… pomyśl o tym, co warunkuje otrzymywanie czegoś w Twoim otoczeniu.

⇒ Czy czujesz się wystarczająco dobra i mądra?

⇒ Czy istnieje w Tobie chęć wewnętrznej przemiany?

⇒ Czy jesteś gotowa przebaczyć, aby stać się wolną od nękających Cię ograniczeń?

⇒ Co chcesz zrobić, aby spełnić własne marzenia?

 1. Wspieraj własną osobę!

Wiele z Nas potrafi polegać tylko na sobie, za wszelką cenę stara się być samowystarczalną. Jednak prośba o pomoc, kiedy jej potrzebujesz oznacza siłę. Więc zamiast podejmować frustrujące próby kończące się gniewem po prostu poproś o pomoc. Znajdź wokół siebie dwie osoby, które mają podobne problemy jak Ty i wzajemnie się wspierajcie szukając na nie rozwiązania. Jeśli będziecie to czynić z miłością, to przyciągniecie do siebie nowe osoby. To szansa, aby stworzyć grupę znajomych/przyjaciół, których zawsze chciałeś mieć blisko siebie. W takiej grupie można dokonać ogromnych postępów ucząc się od innych.

 1. Pokochaj to, co jest w Tobie negatywne!

Wszystko w naszym życiu dzieje się po „coś”. Bez względu na to, jakie spotykają Nas problemy przyczyniliśmy się do ich stworzenia, aby się z nimi uporać. Jest to także ważna część Nas, za którą nie należy się karać, tylko świadomie zaakceptować.

Wszystko, co Cię doprowadziło do miejsca w którym obecnie się znajdujesz jest „po coś”. Zaakceptuj to, a wówczas zrobisz pierwszy krok w kierunku przemiany własne go życia.

Niezależnie od tego, co przeżyłaś zastąp negatywne wzorce myślowe w pozytywne zadając sobie pytania:

 • Co pozytywnego otrzymałam z tego doświadczenia?
 • Co dobrego daje mi ta sytuacja?
 • Jaka jest w niej korzyść?
 1. Troszcz się o swoje ciało!

Myśl o nim jak o wspaniałym domu, w którym przyszło Ci mieszkać. Troszcz się o niego zwracając uwagę na to, co mu dajesz. Niektóre z Nas mają problem z przejadaniem własnych emocji. Wówczas nasze ciało jest przeładowane i to, co za dużo zjemy obraca się przeciwko nam. Taka postawa oznacza karanie siebie, jest to ukryta miłość. Towarzyszy nam uczucie ciężkości, zaczynamy tyć, a nasz umysł przestaje jaśniej i sprawniej funkcjonować. Jak temu zapobiec?

Wybieraj świadomie posiłki – co jesz i jak to wpływa na Twój organizm. Zwracaj uwagę na to, co daje Ci energię, a co zabiera.

Uprawiaj sport, który sprawia Ci przyjemność. Stwórz wokół siebie pozytywną atmosferę podczas ćwiczeń.  Jeśli nie lubisz chodzić na basen, to nie rób tego dla znajomych. Pozbądź się ograniczeń, które Cię blokują.

 1. Pracuj z lustrem!

to doskonała metoda, aby znaleźć przyczynę problemu, który powstrzymuje Cię od kochania samej siebie. Wstań rano i zapytaj się siebie: „Co mogę zrobić dzisiaj, aby Cię uszczęśliwić? Posłuchaj swojego wewnętrznego głosu i zaufaj mu. Natomiast jeśli podczas dnia spotka Cie „coś” nieprzyjemnego to idź do lustra i powiedz „I tak Cię kocham”  

Wszystko przemija, tylko miłość do samej siebie jest stała i najważniejszą wartością, którą należy pielęgnować!

A gdy spotka Cię „coś” wspaniałego to podejdź do lustra i powiedz „Dziękuje Ci”. Doceń swoją rolę w każdym pozytywnym doświadczeniu!

Lustro jest także doskonałe do wybaczenia – sobie, przebaczenia innym – wszystkiego, co Ci nie służy. Kiedy rozpoczniesz ten proces to zrzucisz z siebie ogromny ciężar i otworzysz Ci się droga do pokochania siebie. Często wybaczanie i przebaczenie staje się olbrzymia siłą w pokonaniu najcięższych chorób.

Co możesz zrobić już teraz?

 1. Pokochaj siebie Tu i Teraz!

Nie czekaj na dogodną chwilę! Jeśli możesz być zadowolona z siebie, kochać siebie, to gdy jakieś dobro Cię spotka to tę radość wzmocni. Kiedy nauczysz kochać samą siebie, to otaczający świat zacznie zmieniać się wokół Ciebie, po prostu:

♥ „Bądź zmianą, którą chcesz ujrzeć u innych”♥

Nie możesz nauczyć się życia za inną osobę. Każda z Nas musi przejść własną lekcję doświadczeń.

Wszystko, co możesz zrobić to uczyć kochać się samą siebie – jest to pierwszy krok do zmian na negatywny wpływ otaczającego Cię świata.

Już teraz zrób pierwszy krok, aby zadbać o swoją miłość do samej siebie pobierając za darmo niezwykłe narzędzie rozwojowe ♥STUDNIĘ WDZIĘCZNOŚCI♥  TUTAJ

Rozpocznij ten niezwykły romans z samą sobą!!! 

Tego Ci z głębi serca życzę!