Lifestyle

Po pierwsze „wracaj do domu przed 20:00”. Poznaj pięć zasad Japońskiej Organizacji Kochających Mężów

Redakcja
Redakcja
6 kwietnia 2018
Fot. iStock / oneinchpunch
 

Zapewne nie raz zastanawialiście się nad sekretem udanego związku. Powstało już wiele poradników, a po sieci krąży ogrom dobrych rad dotyczących utrzymania szczęśliwego małżeństwa. Jednym z coraz popularniejszych pomysłów jest zbiór rad, które stworzył Japończyk Kiyo Yamana, czyli założyciel Japońskiej Organizacji Kochających Mężów.

Tak dobrze widzicie. Kiyo wraz z małżonką tworzą w opinii znajomych parę idealną, więc wiele osób zwracało się do Kiyo po złote rady, jak zbudować szczęśliwy związek. Japończyk dla żartu spisał pięć głównych zasad i rozdał je znajomym. Okazało się, że ci ludzie zaczęli wracać do niego po porady i w ten sposób powstał klub zrzeszający osoby chcące być doskonałymi partnerami dla żon. Idea zdobywa popularność, a zasady jakie propaguje organizacja są bardzo proste.

5 zasad Japońskiej Organizacji Kochających Mężów 

1. Wracaj do domu przed 20.oo

Japończycy bardzo często przebywają w pracy do późnych godzin wieczornych, nie mając czasu na wspólne posiłki. Założyciel organizacji zachęca do tego, by panowie nie poświęcali dobrego czasu na wspólny posiłek i rozmowy, dla nadgodzin w pracy. Wspólne posiłki to jeden z filarów małżeństwa.

2. Zadbaj o odprężającą atmosferę

Japończyk, który ma za sobą jedno nieudane małżeństwo doskonale wie, że nie ma nic cenniejszego od dobrego samopoczucia we własnym towarzystwie. Kiyo propaguje odpuszczenie nieistotnych sporów, odrzucenie słownych przepychanek i prób udowodnienia sobie, kto wie lepiej, kto ma rację. Radzi zadbać o relaks, aby czuć się w swoim towarzystwie dobrze.

3. Mówcie do siebie po imieniu

Proste? Ale często zapominane i małżonkowie w konsekwencji mówią do siebie bezosobowo, bez emocji. Wymieniając imię ukochanej osoby, stosując zdrobnienia pieszczotliwe określenia sprawicie, że będzie to osobiste, czułe, wyjątkowe.

4. Patrzcie sobie w oczy

Nie wyrzucajcie komunikatów bezosobowo w powietrze lub do pleców, ale konkretnie do bliskiego człowieka. Kontakt wzrokowy jest najważniejszym narzędziem, które pozwala odczuć się ważnym, adorowanym, zauważonym przez drugą osobę. Ignorowanie tego powoduje oddalanie się od siebie.

5. Słuchaj drugiej osoby

Poświęć 100% uwagi aby wysłuchać drugiej strony. Staraj się słuchać aktywnie, ale w tym czasie nie zarzucaj partnera własnymi problemami, złotymi radami czy niezwiązanymi z jego wypowiedzią informacjami.

Właśnie przez te pięć prostych zasad członkowie organizacji chcą wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla żon i budować szczęśliwe małżeństwa.

źródło: www.focus.pl


Lifestyle

11 cech, które świadczą o tym, że jesteś wilkiem w stadzie owiec

Redakcja
Redakcja
6 kwietnia 2018
Fot. iStock/THEPALMER
Następny

Wiele osób marzy o tym, by mieć inny charakter, zmieniać się tak, by osiągać spełnienie na wielu płaszczyznach. Jedni są bardziej wycofani i nieśmiali, inni przedstawiają typ lidera. Twardzi, zdecydowani i konkretni ludzie częściej sprawdzają się w roli przywódcy nie tylko w pracy. Niektórzy z nich porównywani są do wilków, niezwykłych zwierząt ze zdecydowanym charakterem.

Siła oraz tajemnicze piękno wilków przykuwają uwagę ludzi, którzy chętnie zobaczyliby u siebie kilka z ich najlepszych cech. Jeśli ty również zachowujesz spokój, kiedy wszyscy naokoło zaczynają panikować, zapewne jesteś typem wilkiem w stadzie owiec. Zobacz, jakie inne cechy łączą twój charakter z tymi zwierzętami.

11 cech, które świadczą o tym, że jesteś wilkiem wśród stada owiec

1. Bywasz okrutna

Ale nie dla rozrywki czy z nudy! Ma to miejsce, kiedy przychodzi tobie bronić najbliższe osoby w sytuacjach kryzysowych, niebezpiecznych, gdy życie nie pozostawia innej możliwości. Wilki również bywają bardzo okrutne, zarówno podczas polowania,jak i w przypadku ochrony swoich bliskich.

2. Nie dajesz drugiej szansy

Jesteś w stanie wybaczyć, ale nigdy nie zapominasz krzywd, których doświadczyłaś od innych ludzi. Podobnie jak wilki ty także nie okazujesz litości, bo dobrze wiesz, że jeśli raz zawiodłaś się na kimś i to było dla ciebie bolesne, kolejny raz rozczaruje cię jeszcze bardziej, a ty tego nie chcesz.

3. Jesteś dumna

Ale nie wywyższasz się nad innymi. Czerpiesz inspirację od innych osób, nie boisz się uczyć od nich nowych rzeczy. Pozostajesz silna wobec swoich podwładnych, ale szanujesz własnych przełożonych.

4. Nie boisz się życia

Jesteś odważna i akceptujesz swoją wyjątkowość. Podobnie jak wilki nie pozwalasz na to, by ktoś cię zastraszał, wymagał od ciebie rzeczy, które nie są dla ciebie dobre. Nie pozwalasz, by to inne osoby decydowały o tym, jaka masz być, jesteś wierna sobie.

5. Jesteś zdeterminowana

Podobnie jak wilki jesteś zdeterminowana i jeśli podejmujesz raz decyzję, zrobisz to bez względu na zmieniające się okoliczności. Skupiasz się na wybranych przez siebie celach i gdy je osiągasz, przygotowujesz nowy do którego dążysz z podobną determinacją.

6. Jesteś wolnym duchem

Nie potrafisz robić bezmyślnie tego, co ktoś tobie każe. Lubisz żyć na własnych warunkach i podobnie jak wilki chcesz czuć się wolna, nieskrępowana. Nie znosisz wchodzić w sztywne ramy, żyjesz po swojemu i jesteś szczęśliwa.

7. Kochasz swoją samotność

Wilki, mimo tego że są zwierzętami stadnymi, są samotnikami. Ty również lubisz mieć chwilę tylko dla siebie w oderwaniu od twoich bliskich i rodziny, jesteś wtedy szczęśliwa.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

Od owrzodzeń po rozmyte widzenie. 8 objawów syfilisu u kobiet

Redakcja
Redakcja
6 kwietnia 2018
Fot. iStock/iascic
Następny

Syfilis (inaczej kiła) jest bardzo poważną chorobą bakteryjną, którą można się zarazić poprzez seks oralny, analny i klasyczny. W 2000 roku w Stanach Zjednoczonych odnotowano 6000 zachorowań. W 2016 roku już 88 042. To, że żyjemy w Polsce, a nie w USA wcale nie oznacza, że zachorowanie nam nie grozi. Co gorsze, choroba może nie dawać o sobie znać przez wiele miesięcy. Jeśli zauważysz u siebie pierwsze objawy, musisz jak najszybciej wybrać się do lekarza, który wdroży odpowiednie leczenie. Jakie objawy powinny zaniepokoić?

Twarde, okrągłe owrzodzenia

Na pierwszym etapie, który trwa od 3 do 5 tygodni od zakażenia, pojawiają się małe, okrągłe i wyjątkowo jędrne krostki wypełnione płynem. Są bezbolesne, dlatego łatwo je zbagatelizować.

Podwyższona temperatura

Gdy owrzodzenia już znikną, pojawi się podwyższona temperatura. Do tego powiększeniu ulęgną także węzły chłonne. Jeśli nie zauważyłaś u siebie krostek, które występowały na początkowym etapie, możesz z łatwością machnąć ręką na kolejne objawy.

Wysypka

W różnych miejscach na ciele może pojawić się wysypka. Nie tylko w miejscu, które bezpośrednio zostało zakażone (krocze, jama ustna, odbyt). Dzieje się tak, ponieważ bakterie dostały się do krwioobiegu i krążą po całym ciele. Wysypka często pojawia się na dłoniach i stopach.

Bolesne ranki

Na ustach, w okolicy pochwy i odbytu będą pojawiać się bolesne ranki i owrzodzenia o średnicy od 1 do 3 centymetrów. Mogą przypominać opryszczkę. Zdarza się, że na tym stadium diagnozowane są brodawczaki zamiast kiły.

Wypadanie włosów

W stadium wtórnym dochodzi do wypadania włosów. Chociaż jest to rzadki objaw, ma swoją nazwę – „łysienie syfiliczne”. Wypadanie włosów może być jedna spowodowane czymś zupełnie innym, dlatego tak ważny jest szczegółowy wywiad.

Utrata wagi

Ogólne zmęczenie, uczucie rozbicia, niewielka utrata wagi – wszystko to wiąże się z zakażeniem kiłą. Są to niestety tak ogólne objawy, że bardzo trudno postawić odpowiednią diagnozę. Dopiero gdy lekarz zbierze wszystkie części układanki, może wykonać badania w kierunku kiły.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Syfilis objawy

Zobacz także

Tak, kocham wodę. Kocham Diu Vitam. Gapię się na siebie z rosnącą przyjemnością i nic na tę nową miłość nie mogę poradzić

8 sygnałów świadczących o tym, że pora zakończyć tę przyjaźń

Konrad Kruczkowski | Halo Ziemia

Konrad Kruczkowski z Halo Ziemia: Mam alergię na deklaracje, które składają mężczyźni. Złapałem bakcyla na bycie ojcem