Go to content

Odżywione i gładkie włosy. Botoks na włosy – jakie daje efekty?

Włosy do ramion - proste, fale, z grzywką, blond, ombre, sombre
Fot. iStock

Suche, puszące się i pozbawione blasku włosy są zmorą niejednej kobiety. Jeśli stosowanie szeregu kosmetyków pielęgnacyjnych nie przynosi oczekiwanego rezultatu, być może warto pokusić się o wykonanie botoksu na włosy. Czym jest botoks na włosy, jakie są jego wady, a jakie zalety?

Botoks na włosy – co to jest?

Botoks na włosy to profesjonalny zabieg mający na celu intensywną odbudowę struktury włosów oraz poprawę ich ogólnej kondycji. Wygładzenie łuski włosa może przynieść naprawdę spektakularny efekt. Po zabiegu włosy stają się miękkie, gładkie i lśniące. Dodatkowo poprawia się ich elastyczność. Podczas zabiegu, do włosów „aplikowane” są substancje odżywcze, które uzupełniają ubytki między korą a otoczką włosa. Do substancji wykorzystywanych podczas zabiegu zaliczymy głównie:

  • Keratynę czyli białko naturalnie występujące we włosach. Zarówno niedobór jak i nadmiar keratyny ma niekorzystny wpływ na stan włosów.
  • Kolagen czyli aminokwas wchodzący w skład włosów. Kolagen rozprowadzany jest na całej długości włosów dzięki czemu poprawia ich strukturę, sprężystość i elastyczność.
  • Ceramidy odpowiedzialne są za odbudowę struktury włosa. Dodatkowo sprawiają, że włosy są gładkie i błyszczące. Regularnie stosowane przeciwdziałają niszczeniu włosów. Wzmacniają działanie kwasu hialuronowego.
  • Kwas hialuronowy – to kolejna substancja, która naturalnie występuje we włosach. Wykazuje silne właściwości nawilżające. Przywraca włosom blask.

Botoks na włosy – dla kogo?

Zabieg botoksu na włosy przeznaczony jest głównie dla osób z suchymi, zniszczonymi i łamliwymi włosami. Jednak przeciwwskazań do wykonania zabiegu nie ma. Jednak im włosy są bardziej zniszczone, tym efekt po botoksie będzie bardziej zauważalny i spektakularny. Botoks na włosy polecany jest szczególnie po zimie, kiedy to włosy narażone są na urazy mechaniczne będące wynikiem noszenia czapki, na suche powietrze w pomieszczeniach i niskie temperatury na zewnątrz. Wskazany jest również po lecie, kiedy to włosy zostały poddane działaniu promieniowania słonecznego. Jednak zabieg można wykonać o każdej porze roku.

Zobacz również: Jak zadbać o włosy po zimie? 4 kroki prawidłowej pielęgnacji

Jak wygląda zabieg?

Zabieg botoksu na włosy możemy podzielić na trzy etapy:

  • Mycie włosów – podczas mycia włosów specjalnym szamponem otwierają się łuski włosów, dzięki czemu składniki aktywne będą lepiej wnikać w głąb łodygi włosa. Podczas drugiego mycia, przed dokładnym spłukaniem wodą, szampon przez chwilę pozostawiamy na włosach.
  • Nałożenie serum – po dokładnym odciśnięciu nadmiaru wody z włosów zostaje zaaplikowane serum. Serum nakładamy na całej długości włosów za pomocą specjalnej strzykawki, która ułatwia precyzyjne odmierzenie i lepszą aplikację preparatu.
  • Aplikacja maski – nałożenie maski domykającej łuski włosa jest ostatnim etapem. Preparat nakłada się bezpośrednio na serum, po czym pozostawia na włosach. Po około 20 minutach od aplikacji maski wszystkie kosmetyki dokładnie spłukujemy i suszymy włosy.

Jaka jest cena zabiegu?

Za zabieg botoksu na włosy wykonany w profesjonalnym salonie fryzjerskim zapłacimy około 150 zł. W przypadku krótkich włosów cena może być nawet o połowę mniejsza. Cena nie jest wysoka, a efekty są naprawdę zauważalne. Najlepszy rezultat uzyskamy powtarzając zabieg kilkukrotnie, w co najmniej tygodniowych odstępach. Efekt botoksu na włosy utrzymuje się średnio przez 10-15 myć. Po wykonaniu zabiegu należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji np. do mycia należy używać delikatnych kosmetyków, które nie zawierają w składzie SLS, parabenów czy alkoholu.

Zobacz również: Jak wzmocnić osłabione włosy? Tylko skuteczne sposoby – wypróbuj, a się przekonasz