Go to content

Odśwież swój styl na wiosnę

Wiosna, która już jakiś czas temu zagościła w naszych progach, kojarzy się przede wszystkim z nowymi początkami. Jest to idealny okres na to, żeby wprowadzić w swoim życiu różnorodne zmiany, również te dotyczące indywidualnego stylu. W końcu nawet on wymaga raz na jakiś czas odświeżenia, więc dlaczego nie zabrać się za to właśnie teraz? Odkrywanie mody na nowo może być prawdziwie ekscytującą przygodą, która nie musi się kiedykolwiek kończyć. Zresztą musimy wziąć pod uwagę, że to właśnie ubiór jest jednym z najlepszych, a jednocześnie najbardziej widocznym ze wszystkich sposobów na wyrażanie własnej osobowości oraz estetyki. Dlatego też, zamiast rezygnować z możliwości pokazania siebie, warto odświeżyć swój styl. Często wystarczy jedynie dodanie ciekawych akcesoriów lub wymienienie nienoszonych od dawna ubrań, żeby poczuć się znacznie lepiej w codziennych stylizacjach!

Wiosenne porządki

Chociaż może wydawać się, że wiosenne porządki są przede wszystkim prawdziwą udręką, to uporządkowanie własnej szafy jest doskonałym sposobem na postawienie pierwszego kroku w stronę  odświeżenia swojego stylu. Warto rozpocząć od wyciągnięcia praktycznie wszystkich rzeczy, niezależnie od tego, czy to odzież, akcesoria czy też obuwie. Dzięki temu zyskamy doskonały ogląd sytuacji, tym bardziej że większość z nas zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, co już posiada na półkach. Zazwyczaj na co dzień sięgamy po te same, sprawdzone ubrania. Wynika to najczęściej z chęci oszczędzenia czasu, ponieważ o poranku każda minuta jest na miarę złota. Przez to jednak nie wykorzystujemy całego potencjału, który tkwi w posiadanej garderobie. Kolejnym plusem takich porządków jest odłożenie od dawna nienoszonych rzeczy, które można sprzedać, oddać czy wyrzucić, jeśli są bardzo zniszczone. Wiedząc już o wszystkich posiadanych ubraniach, można przystąpić do zrobienia listy tego, o co rzeczywiście warto ją poszerzyć i czego w niej brakuje.

Nie szukaj tego, co modne, szukaj tego, co ci się podoba

Kiedyś jedna z największych osobistości świata mody Coco Chanel powiedział, że „moda przemija, styl pozostaje” i pomimo upływu wielu lat jest to wciąż aktualne. Obecnie, kiedy trendy zmieniają się niemalże z tygodnia na tydzień, wyjątkowo wymagające stało się nadążanie za nimi wszystkim. Dlatego też należy zadać sobie pytanie o to, czy warto w ogóle próbować. W większości przypadków odpowiedź będzie przecząca, ponieważ wiąże się to z koniecznością wydawania niemałych pieniędzy. Zresztą bardzo często kupując daną rzecz wyłącznie ze względu na jej zgodność z aktualną modą, nie możemy dopasować jej do swojego stylu, a przez to nigdy nie nakładamy. Z tego chociażby powodu poszukując ubrań i akcesoriów, które pomogłyby odświeżyć ci styl, skup się na tych, które rzeczywiście ci się podobają. Dodatkowo jeszcze zanim dokonasz zakupu, zastanów się na spokojnie czy wybrane rzeczy pasują do reszty twojej garderoby. Dzięki temu stworzysz spójną szafę i znacznie szybciej będziesz tworzyć stylizacje.

W poszukiwaniu inspiracji

Jednym z najlepszych sposobów na to, żeby nie tylko odświeżyć swój dotychczasowy styl, ale także móc na bieżąco go urozmaicać, jest poszukiwanie nowych źródeł inspiracji. Trzeba jednak pamiętać, że inspirowanie się nie jest równoznaczne z ciągłym kopiowaniem czyichś stylizacji. Dobrym pomysłem jest obserwowanie stron internetowych o tematyce modowej oraz profili na mediach społecznościowych prowadzonych przez influencerki, kobiety pracujące w branży oraz domy mody i ich projektantów. Można tam znaleźć niesamowitą dawkę pomysłów oraz nowych rozwiązań, które można w prosty sposób przenieść do własnego stylu. Poszukuj ciekawych akcesoriów, połączeń kolorów i materiałów, a także sposobów na noszenie. Często okazuje się, że właśnie dzięki zaczerpnięciu dawki inspiracji na nowo odkryjesz posiadane od dawna elementy garderoby, a tym samym odświeżysz swój styl niewielkim kosztem.

Artykuł powstał przy współpracy z Emonnari.pl