Lifestyle

Co o tobie mówi twój charakter pisma?

Redakcja
Redakcja
30 maja 2018
Fot. iStock/Alexandra Iakovleva
 

W dobie totalnej komputeryzacji, coraz trudniej znaleźć gdziekolwiek pismo odręczne. A przecież to, jak piszemy, jak łączymy litery, w którą stronę je pochylamy, mówi wiele o naszym charakterze, naszej osobowości. Przykładowo, jeśli litery, które piszesz, są duże, oznacza to, że lubisz ludzi i jesteś towarzyski. Po małych literach możemy poznać introwertyka. 

Przyglądałaś się kiedyś temu, jak piszesz? Jeśli wcześniej tego nie robiłaś, możesz sprawdzić czy podstawy zgadzają się faktycznie z twoich charakterem.

Rozmiar liter i wyrazów

Duże litery

 • chcesz się czuć zrozumianym i zauważonym
 • jesteś otwarta na ludzi

Małe litery

 • potrafisz być bardzo skoncentrowana
 • jesteś introwertykiem

Nachylenie

Proste pismo bez nachyleń

 • w życiu kierujesz się logiką, nie emocjami
 • można na tobie polegać, jesteś pragmatykiem

Nachylenie w prawo

 • w życiu kierujesz się sercem, jesteś sentymentalna i impulsywna
 • przyjaciele i rodzina stanowią dla ciebie wysoką wartość

Nachylenie w lewo

 • wolisz pracować sama niż w zespole
 • jesteś wycofana, często analizujesz to, co się wydarzyło
 • skupiasz się przede wszystkim na sobie

Nacisk

Mocny nacisk

 • jesteś bardzo emocjonalna, wszystko silnie przeżywasz
 • szybko reagujesz na różne sytuacje, na zasadzie „akcja-reakcja”

Słaby nacisk

 • bardzo powoli wprowadzasz jakiekolwiek zmiany w swoim życiu
 • rzadko kiedy angażujesz się w coś emocjonalnie

Łączenie liter

Niełączenie

 • kierujesz się rozumem
 • jesteś metodyczna
 • ostrożnie podejmujesz decyzję

Łączenie

 • jesteś inteligentna i niezwykle emocjonalna

I co wy na to?


 

źródło: Business Insider

 

 


Lifestyle

Uzależnieni od pomagania. Dlaczego niektórzy ludzie muszą stale „naprawiać innych”

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
30 maja 2018
Fot. iStock/gpointstudio
 

Jeśli jesteś naturalnym opiekunem, ludzie często powierzają ci swoje sekrety, nawet jeśli dobrze cię nie znają. Posiadasz zespół cech, które sprawiają, że łatwo ci zaufać. Znajomi mówią, że u ciebie czują się jak w domu. Bezpiecznie. Tobie to schlebia, przyjmujesz to. Aż przychodzi moment, kiedy czujesz, że nie sprawia ci to już radości. Nic dziwnego, dałeś tak wiele innym, że nie zostało już wiele dla ciebie. A jednak nie potrafisz przestać…

Dlaczego niektórzy ludzie muszą stale „naprawiać innych”

Bo pomaganie innym ludziom może stać się uzależniające. Może się nam obsesyjnie wydawać, że jedynym sposobem na pokazanie swojej miłości (również sobie) jest pochylenie się nad problemami innych.  Możesz wpaść w pułapkę pomagania i przejmować na siebie obowiązki bliskiej osoby, możesz spłacać jej długi i pożyczać jej pieniądze, możesz swatać ją kilkanaście razy, bo czuje się samotna i całkowicie zapomnieć o sobie.

A wdzięczność ludzi, których rzekomo „naprawiamy”, przekonuje nas, że postępujemy słusznie. Będziesz stale „męczennikiem”, będziesz obsesyjnie analizować, jak każdy twój wybór może wpłynąć na twoich bliskich. A dzieje się tak dlatego, że w tej niezdrowej wersji opieki, nasze rozumienie miłości zostało wypaczone. Miłość czy przyjaźń wyglądają dla nas jak nieustanny ciąg poświęcenia.

Czasami miłość wymaga od nas zainwestowania naszej energii i czasu w ukojenie czyjegoś bólu. Ale nie w 100 procentach czasu. Zdrowy „opiekun” nie tylko zaspokaja potrzeby innych, ale także dba o swoje własne.

Dziel się swoimi talentami i zasobami. Hojnie poświęcaj innym swój czas i uwagę. Ale nie możesz wylać magicznego płynu na rany każdej osoby chodzącej po planecie. To nie jest twój obowiązek. Zaufaj, że nie musisz dać całego siebie „wszystkim”, by zyskać ich uznanie i zaufanie.


Na podstawie: tinybuddha.com

 


Lifestyle

Kilka sygnałów, że starzejesz się za szybko

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
30 maja 2018
Fot. iStock/nd3000

Jedną z najbardziej mistrzowskich sztuczek ludzkiego ciała jest zdolność do przekazywania nam wskazówek na temat tego, co dzieje się wewnątrz. Przedwczesne zmarszczki, koloryt skóry, stan włosów oraz sposób patrzenia i poruszania się mogą wskazywać na to, czy twój wiek biologiczny jest równy „kalendarzowemu”, czy nie. Pamiętaj, że wiek biologiczny odnosi się do tego, jak sprawnie funkcjonuje twoje ciało i może być znacznie wyższy lub niższy niż twój rzeczywisty wiek. Prawdopodobnie spotkałeś niejedna młodą osobę, która wygląda o wiele „starzej”  lub kogoś, kto ma 80 lat, ale wydaje się młodszy o co najmniej kilkanaście. Warto przeciwdziałać zawczasu oznakom starzenia. 

Oto kilka oznak, że starzejesz się zbyt szybko

Czerwone oczy

Przewlekły stan zaczerwienienia  może być oznaką chronicznego zapalenia, które wiąże się z kilkoma chorobami związanymi z wiekiem, takimi jak zapalenie kości i stawów.

Opadające powieki

Oczy to nie tylko okno naszej duszy, ale również wskazówka dotycząca ogólnyego stan zdrowia twojego ciała. Opadające powieki mogą wskazywać na zmęczenie, alergie, dysfunkcje tarczycy lub zatrzymanie płynów w organizmie . W większości przypadków opadające powieki są łączone ze stresem oksydacyjnym, który umożliwia gromadzenie wolnych rodników i powoduje uszkodzenie komórek w organizmie.

Zmarszczki i zwiotczenie skóry

Zmarszczki i zwiotczenie skóry mogą wydawać się nieodłączną częścią starzenia się, ale niektóre osoby widzą pierwsze „kurze łaski” i cienkie linie wokół ust już w wieku 20 lat. Istnieją kremy, produkty do makijażu i zabiegi minimalizujące ich widoczność. Jednak „maskowanie” nie oznacza, że ​​rozwiązałeś przyczynę powstawania zmarszczek. Głębokie linie wokół warg mogą oznaczać, że masz „zatkany” przewód pokarmowy (co prowadzi do przeciążenia w organizmie), zbyt obciążoną wątrobę, lub nie dostarczasz organizmowi wystarczającej ilości tlenu.

Zmiany w odcieniu skóry

Zazwyczaj doświadczamy ich gdy się starzejemy. Stan skóry również sygnalizuje problemy w ciele. Jeśli stała się nagle przesuszona i łuszczy się, zbadaj tarczycę. Hormony, które produkuje wpływają na młody wygląd i elastyczność twojej skóry.


Na podstawie: chopra.com

 


Zobacz także

Międzynarodowy Dzień Pocałunku

Całusy, całusy! Nie musicie szukać jemioły – dziś Międzynarodowy Dzień Pocałunku

6 wskazówek, które pozwolą uniknąć tycia z wiekiem

Dlaczego mądrzy ludzie często nie potrafią być szczęśliwi