Lifestyle

Nowa edycja Top Model – ruszają castingi!

Redakcja
Redakcja
28 marca 2019
Top Model
Fot. Materiały prasowe
 

Modelki i modele, wybiegi, sesje, luksusowe kampanie, projektanci. To właśnie o tym marzą zgłaszający się do programu Top Model. Już jesienią kolejna edycja największego modowego show!

Joanna Krupa, Marcin Tyszka, Dawid Woliński, Kasia Sokołowska oraz Michał Piróg szukać będą osób wyjątkowych i różnorodnych.  Liczyć się będzie zarówno wygląd jak i niebanalna osobowość. Kto przekona do siebie jurorów i zyska szansę, by spełnić marzenia?

Castingi do programu odbędą się:

14 kwietnia w Rzeszowie

12 maja w Gliwicach

18 maja w Gdańsku

25 maja w Warszawie

Casting internetowy rusza już 31 marca. Wystarczy wypełnić formularz na stronie www.topmodel.tvn.pl.


Lifestyle

„Była zawsze tam, zawsze wtedy, kiedy akurat potrzebowałam Jej pomocy, wsparcia i przytulenia… Przytulenia, które od razu pozwalało zrzucić nadbagaż”. Akcja #KobieceSpotkania

Listy do redakcji
Listy do redakcji
28 marca 2019
Akcja #KobieceSpotkania
 

Mówią, że Bóg stworzył „instytucję” babci, gdyż nie mógł być wszędzie…. . I choć to patetyczne stwierdzenie trąci nieco myszką, to w przypadku mamy mojego taty, to najszczersza prawda. Babcia Eugenia to osoba, która przywołuje u mnie same pozytywne reminiscencje…

Była zawsze tam, zawsze wtedy, kiedy akurat potrzebowałam Jej pomocy, dobrego słowa, Jej wsparcia i przytulenia…. . Przytulenia, które od razu pozwalało zrzucić nadbagaż problemów i znowu spojrzeć na życie optymistycznie. Babcia nauczyła mnie wielu pragmatycznych rzeczy (cerowania skarpetek, przyszywania guzików, czy jazdy na rowerze), ale także CUDOWNIE przybliżała mi to, co w życiu naprawdę ważne…. . Mianowicie nauczyła mnie NIE OCENIAĆ LUDZI POWIERZCHOWNIE, skupiać na ich wnętrzu, nauczyła mnie dostrzegać piękno świata w najprostszych jego przejawach, pokazała jak należy odnosić się do czyjejś szeroko rozumianej inności…. . To kobieta, która jako że jej młodość przypadła na czas wojny, zawsze potrafiła afirmować życie, celebrować momenty spędzane w gronie rodziny oraz co naprawdę nie takie częste…

NIGDY NIE NARZEKAŁA!!!. Uważała, że malkontenctwo jet MARNOTRAWSTWEM życia i w ogóle jednym z największych przewinień wobec egzystencji. Pamiętam, że zawsze, gdy na horyzoncie pojawiały się jakieś problemy, mawiała…”jeśli chcesz zobaczyć tęczę, musisz przeczekać deszcz”… . I co dziwne i niezwykłe zarazem, w jej ustach słowa „nie martw się, będzie dobrze” brzmiały tak niezwykle,  tak opiekuńczo, tak jakby wypowiadał je ktoś, o przymiotach anielskich… .

Będąc dzieckiem zawsze dziwiło mnie, ileż to ludzi Jej się kłania, gdy wychodziłyśmy razem na spacer, ileż ludzi zamienia z Babcią choć kilka słów… . A już przypadające W LIPCU babcine urodziny urastały do rangi WIELKIEGO, ARCYWAŻNEGO SPOTKANIA.

W naszym domu zjawiała się niemożliwa do ogarnięcia wówczas dla mnie liczba ludzi, a ja byłam hołubiona, jako wnuczka Babci Eugenii, przez cały dzień… . Początkowo tego nie rozumiałam…tylu ludzi na urodzinach?!. Jak to?!. Oczywiście od razu nadmienię, że Babcia nie wymuszała takowej fety na Jej cześć… . Pamiętam bardzo dobrze, iż u tych wszystkich osób, które ledwo kojarzyłam, malowało się na twarzy wielkie wzruszenie i WDZIĘCZNOŚĆ w stosunku do mej Babci…

Dopiero jak wkroczyłam w wiek nastoletni, zrozumiałam dlaczego tak dużo osób (z rodziny bliższej i dalszej), chciało się Babci odwdzięczyć, przyjeżdżając niekiedy z daleka. Otóż MOJA BABCIA oprócz tego, że wychowała czworo swoich dziec,i to jeszcze otoczyła MATCZYNĄ OPIEKĄ pięcioro DZIECI SWOJEJ SIOSTRY, która zginęła tragicznie w wypadku. Miała razem kilkanaście ludzi do wykarmienia, gromadkę dzieci do wychowania, a wówczas w domu się nie przelewało…

Nigdy jednak nie dała żadnemu z dzieci przysposobionych odczuć, że są gorsze, mniej ważne…. . Wszystkie darzyła ogromną MIŁOŚCIĄ, a owej NIEZWYKŁEJ SIŁY JEJ MIŁOŚCI doświadczyłam również ja. To nadludzka wręcz „siła”, uczucie nieporównywalne z żadnym, uczucie, które zaprocentowało wieloma pozytywnymi sprawami… . Babcia pomagała bowiem każdemu, kto przyszedł prosić o pomoc, wiedząc, że ta kobieta O ANIELSKIM SERCU, niepozostanie obojętna na czyjeś cierpienie. Ja niekiedy miałam możliwość to zaobserwować i to była NAJLEPSZA LEKCJA, jaką otrzymałam w życiu…. . Babci już z nami nie ma, ale nadal nie ma dnia, abyśmy Jej nie wspominali… .

Zawsze z przepięknym uśmiechem na ustach, zawsze posiadająca dla każdego dobre słowo… . Tylko w jednej okoliczności widziałam w Jej oczach strach i smutek, mianowicie, kiedy ktoś podejmował temat wojny… . Wiem, że dwaj przyrodni bracia Babci (z pierwszego małżeństwa jej ojca) trafili do obozu siłą wyciągnięci z rodzinnego domu, czego Babcia była świadkiem.  Już nigdy potem Babcia ich nie zobaczyła. Dla mnie Babcia to symbol kobiety niezłomnej, skromnej i dobrej…wzór do naśladowania, do którego nigdy się pewnie nawet nie zbliżę, ale będę próbować, gdyż wiem, że Babcia chciałaby, abym dążyła do realizacji swoich marzeń, które są esencją życia, jak zresztą mawiała.

E.G.

List bierze udział w konkursie w ramach akcji #KobieceSpotkania

Weź udział w konkursie


Lifestyle

5 akcesoriów w najmodniejszych kolorach, które odmienią mieszkanie na wiosnę i wprawią w pozytywny nastrój

Redakcja
Redakcja
28 marca 2019
Fot. iStock / Onzeg

Wiosenne temperatury sprawiają, że większości z nas udziela się pozytywny nastrój i czujemy nagły przypływ energii. Związane jest to nie tylko z nadejściem ciepłych, słonecznych dni i większą dawką endorfin, ale również z oddziaływaniem kolorów, jakimi się otaczamy. Wiosnę warto wpuścić do domów – i wcale nie potrzeba w tym celu przeprowadzać gruntownego remontu. Oto przedmioty, które odmienią każde wnętrze oraz wprawią w pozytywny nastrój domowników.

Psycholodzy zajmujący się tematyką wpływu kolorów na nastrój człowiek już niejednokrotnie udowodnili, że barwy mają wielką moc – nie pozostają bez związku z naszym samopoczuciem i zachowaniem, odzwierciedlają osobowość i emocje, których doświadczamy. Jak za sprawą kolorów w prosty sposób odmienić wygląd mieszkania, aby poczuć wiosenną, pozytywną energię?

Trendy kolorystyczne w 2019 roku

Po pierwsze, warto poznać barwy, które zostały okrzyknięte najmodniejszymi kolorami tej wiosny. Dlaczego? Wszystkie nawiązują do natury i zostały zaczerpnięte z palety barw przyrody. Wśród nich znajdziemy ciepłe, energetyczne kolory takie jak np. koralowy, morelowy, pomarańczowy czy czerwony, ale też inspirowaną wyglądem kamieni szlachetnych ciemną zieleń, granat czy bordo. Najnowsze trendy przypadną do gustu miłośnikom pastelowych odcieni – modne w tym sezonie odcienie to seledynowy, cytrynowy, liliowy oraz pistacjowy. Bazując na własnych preferencjach i symbolice kolorów każdy może odnaleźć wśród nich coś dla siebie, co wprawi go w optymistyczny nastrój na najbliższe miesiące.

Mała wielka zmiana – poszewki i kolorowe poduszki

Czasem wystarczy drobna zmiana, ale wyrazista. Taka jak… odświeżony wygląd poduszek w salonie czy sypialni. Sami możemy być zdziwieni jak duży efekt uzyskamy za sprawą zmiany poszewki. Jeśli lubimy energetyzujące kolory – postawmy na żółty, pomarańczowy lub zielony. Miłośnicy pasteli mogą zaś wybrać np. pistacjowy, cytrynowy lub seledynowy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zastanowić się nad symboliką każdego koloru – przykładowo zielony ułatwia skupienie i nasila optymizm, żółty odwodzi nas od kłótni i podsycania negatywnych emocji. Zastanówmy się, na jakim efekcie zależy nam najbardziej.

Poczuj wiosnę –  koce i narzuty w kwiatowe wzory

Przebywanie w jednokolorowych i ciemnych pomieszczeniach nasila poczucie przygnębienia. Ponure wnętrze najlepiej ożywić barwnymi akcentami. Świetnie sprawdzi się w tym celu kwiatowy koc lub narzuta. Aby odmienić np. stonowany czarno-biały lub szaro-biały salon dobrze jest poza kwiatowym elementem zadbać o rośliny zielone lub kwitnące. Możemy ustawić je w różnych miejscach – na komodzie, półce czy na stole. Warto bawić się dekoracjami i eksperymentować, aż do osiągnięcia pożądanego efektu. Wiosna za oknem pojawia się i znika z powodu dużych wahań temperatury? W domu możemy ją mieć cały czas.

Wielka siła kolorów i dźwięków – energetyzujący głośnik

Mobilny, praktyczny, doskonale wkomponowujący się w każde wnętrze głośnik Bluetooth taki jak np. Rockbox Brick marki Fresh n Rebel sprawdzi się nie tylko jako atrakcyjny gadżet w pięknym kolorze, ale przede wszystkim zaskakująco mocny sprzęt grający. W zależności od potrzeb, preferencji kolorystycznych i muzycznych możemy np. słuchać wyciszającej, relaksującej muzyki na głośniku o pastelowym, miętowym lub ciemnoniebieskim kolorze albo dodawać sobie energii w trakcie domowej gimnastyki czy wiosennych porządków, słuchając playlisty hitów na urządzeniu w dodającym energii kolorze rubinowym lub optymistycznym pastelowo żółtym.

Fot. Materiały prasowe

Kolorowe zasłony i przemeblowanie – salon jak nowy

Psycholodzy polecają choć od czasu do czasu przemeblować dom. Zmiany zawsze wychodzą na dobre, ponieważ taka reorientacja otoczenia pozwala ocenić decyzje i działania z innej perspektywy, pomaga także znaleźć nowe pomysły i rozwiązać problemy. Nie musi to wcale oznaczać wielkich zakupów w sklepie meblowym czy znienawidzonego remontu, a raczej wizytę w dziale akcesoriów. Mocnym akcentem, który może odmienić cały pokój są… kolorowe  zasłony.  Jeśli postawimy np. na jasnofioletowe, to pozwolą one wyciszyć się, a jednocześnie pobudzą kreatywność.

Akcesoria, które są więcej niż tylko dekoracją

Zamiast rozrzucać różne drobiazgi w dowolnych miejscach, lepiej kupić kolorowy kosz w np. najmodniejszym koralowym odcieniu, który nie tylko ożywi pomieszczenie, ale pozwoli uporządkować przestrzeń. W przedpokoju można zawiesić oryginalny wieszak na klucze w kształcie kocich figur, w kuchni powiesić nowy zegar ścienny wyglądający jak… czajnik do herbaty, owoce i warzywa ustawić na talerzach w formie zielonych liści, a także zadbać o oryginalny stojak na papierowy ręcznik kuchenny czy kwiatowy wieniec na drzwiach. Ogranicza nas tylko wyobraźnia!

W domu spędzamy bardzo dużo czasu. To, czym się otaczamy, zależy w głównej mierze od nas. Warto przez chwilę zastanowić się, co zmienić lub odświeżyć w najbliższej przestrzeni, aby poprawić samopoczucie domowników i poczuć przypływ wiosennej energii i chęci do życia.

Fot. Materiały prasowe

Artykuł powstał we współpracy z Fresh’n’Rebel


Zobacz także

Wszystkie kobiety po 30-tym roku życia powinny przejść badanie jak Angelina Jolie

Chcę, żeby dziewczynki na całym świecie wiedziały, że… Ten plakat podbił nasze serca

Pieluchom mówimy „Pa, pa!” – jak ułatwić maluchowi naukę korzystania z nocniczka