Go to content

Nie wierz w bajki – bycie w związku to nie lek na całe zło

Fot. iStock/evgenyatamanenko

Czujesz, że musisz być w związku, żeby być szczęśliwa? Nie tylko ty. Społeczeństwo określa miłość jako cel, do którego wszyscy powinniśmy dążyć, więc łatwo jest poczuć, że nie można być szczęśliwym ani spełnionym, jeśli się jej nie znalazło. Szczególnie kobiety wpadają w pułapkę poczucia, że do pełni szczęścia potrzebny im facet. Ale prawda jest taka, że… to nieprawda!

Związek nie wypełni pustki

Jeśli czujesz, że czegoś ci w życiu brakuje, łatwo pomyśleć, że facet tę pustkę wypełni. Bajki i romantyczne komedie sprawiły, że wydaje nam się, że znalezienie miłości jest odpowiedzią na wszystkie życiowe problemy. Łykamy ten przekaz! Ale wbrew powszechnemu przekonaniu związek nie wypełni pustki. Może pod pewnymi względami poprawić twoje życie, ale nie jest to rozwiązanie wszystkich problemów, z którymi borykasz się w życiu. Nie tędy droga.

Lepiej nikogo nie mieć, niż tkwić w złym związku

Relacje nie gwarantują szczęścia. Bycie w złym związku lub z niewłaściwą osobą może sprawić, że poczujesz się uwięziona. Chociaż jest wiele szczęśliwych związków, jest też wiele osób, które są w nich nieszczęśliwe i czują się zablokowane.

Masz czas na spełnianie SWOICH marzeń

Czy masz listę rzeczy do zrobienia? Krajów, które chcesz odwiedzić i zabytków, które chcesz zobaczyć? Umiejętności, których chciałbyś się nauczyć? Realizowanie planów z tej listy i życie pełnią życia sprawi, że poczujesz się usatysfakcjonowana i spełniona. Nie potrzebujesz związku, aby cieszyć się tymi doświadczeniami. Tak serio, jeśli nie masz faceta, prawdopodobnie masz jeszcze więcej czasu na podążanie za swoimi marzeniami.

Bycie singielką daje więcej wolności

Niestety, wiele osób uważa bycie singlem za smutną rzecz. Osoby samotne są często postrzegane jako nieszczęśliwe. Ale prawda jest taka, że bycie singlem faktycznie zwiększa twoją wolność. To super wyzwalające, że nie musisz brać pod uwagę opinii kogoś innego, gdy zajmujesz się swoim życiem. Ten rodzaj wolności może dać ci szczęście i poczucie niesamowitej sprawczości.

Masz przecież przyjaciół i rodzinę

Związki romantyczne nie są jedynymi relacjami, które mają znaczenie w naszym życiu. Przeciwnie! Ważna jest również więź, którą dzielisz z rodziną i przyjaciółmi. Rodzina i przyjaciele mogą być wspaniałym źródłem szczęścia i nie ma znaczenia, czy masz faceta, czy nie. Takie relacje mogą również poprawić jakość twojego życia i napełnić cię światłem. Posiadanie faceta nie jest warunkiem, który musisz spełnić, aby tego doświadczyć.

Masz czas na pracę nad sobą

Piękno braku związku polega na tym, że możesz więcej energii poświęcić najważnieszej dla ciebie osobie, czyli… sobie samej! Możesz poświęcić więcej czasu na takie rzeczy, jak terapia, ćwiczenia rozwoju osobistego i inne czynności, które doprowadzą do twojego osobistego rozwoju. Taki rozwój sprawia, że czujemy się szczęśliwe i spełnione!

… i bycie egoistką!

Brak partnera daje ci szansę na bycie samolubną. I to dobrze! Chociaż samo myślenie o sobie nie jest świetną receptą na szczęście i spełnienie, nie jest też nim zaniedbywanie siebie. Nie potrzebujesz faceta, aby być szczęśliwa, ponieważ bez niego nadal możesz o siebie dbać i budować własną miłość do siebie. I szczerze mówiąc, prawdopodobnie łatwiej jest cieszyć się dbaniem o siebie i rozpieszczaniem, gdy nie masz pary.

Pomyśl o pięknym życiu bez dram i związkowego stresu

Spójrzmy prawdzie w oczy: niektóre relacje wiążą się z ogromnym stresem. Nawet zdrowe relacje mogą być od czasu do czasu trudne. Zamiast zawierać często konieczne kompromisy, czasami łatwiej jest po prostu być singlem. Oczywiście, samotne życie ma swoje własne problemy. Ale przynajmniej będziesz wolna od określonych rodzajów stresu i dramatów, które zwykle towarzyszą byciu w związku. Te przeszkody mogą naprawdę wpłynąć na szczęście danej osoby – kolejny powód, dla którego tak naprawdę nie potrzebujesz związku, aby być szczęśliwa.