Go to content

„Nie wiem, kim jesteśmy jako ludzie”. Znane Polki i Polacy zobaczyli, co się dzieje na fermach zwierząt futerkowych

Siedem polskich gwiazd zobaczyło materiały, które Otwarte Klatki zarejestrowały za murami ferm zwierząt futerkowych. Ich reakcje mówią wszystko. To, jakie cierpienie spotyka lisy, norki i jenoty nie pozwala pozostać obojętnym. W akcji udział wzięli Karolina Korwin Piotrowska, Marta Manowska, Maciej Zakościelny, Maffashion, Kasia i Jacek Sienkiewiczowie oraz Jankes. Nie musimy patrzeć na drastyczne zdjęcia z ferm. Oni obejrzeli to za nas. My możemy podpisać petycję i spróbować wpłynąć na zmianę prawa i wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych.

Petycję można podpisać na stronie: https://europabezfuter.pl/ Akcja Otwartych Klatek jest częścią kampanii Fur Free Europe.

Materiał, który oglądają zmontowany został z nagrań, które zdobyli aktywiści Otwartych Klatek. Wszystko dzieje się na polskich fermach futrzarskich. Pokazano tam, jak zabija się norki, jak dobija się zwierzęta metalowym prętem. Pokazano zwierzęta poranione, cierpiące w sposób niewyobrażalny. Pokazano strach w oczach zwierząt. Pokazano, jak mamy próbują ratować swoje młode. Jak zwierzęta próbują wydostać się z klatek.

Już sam opis wyciska łzy…

– One wiedzą, co się dzieje, to jest dla mnie przerażające. Ten strach, jaki jest w nich, ta niemoc… – mówi Maciej Zakościelny.

 To jest nie do pojęcia, że człowiek, który podobnie czuje, jak zwierzęta, jest w stanie coś takiego robić – mówi Jankes.

– Zastanawiam się, kim jesteśmy jako ludzie – mówi Karolina Korwin-Piotrowska.