Lifestyle

Świet(l)ny pomysł na… chwilę dla siebie

Redakcja
Redakcja
25 maja 2021
 

Czymś, o czym każda z nas marzy jest chwila tylko dla siebie. Taka, kiedy możemy naprawdę się oderwać od codzienności i odpłynąć w chmurę prawdziwego relaksu. Dla każdego będzie to coś innego, ale dobry film, spektakl teatralny, a także wciągająca gra komputerowa, sesja jogi czy wspólne kibicowanie podczas transmisji meczu są na pewno mocnymi faworytami na liście. Do realizacji tych pomysłów potrzebny jest sprzęt, który wyświetli jak najlepszy obraz.

Wielki obraz- wielka frajda!

W większości na co dzień korzystamy z monitorów i telewizorów, natomiast w kontekście naprawdę niesamowitych wrażeń warto pomyśleć o projektorze. Duży obraz o wysokiej jakości, mobilność, możliwość obsługi i przesyłania treści z urządzeń mobilnych to tylko kilka z listy zalet takiego sprzętu. To czyni z niego domowe centrum rozrywki, zapewniające dużo radości zarówno dorosłym jak i najmłodszym członkom rodziny.

Kiedy pomyślicie o obdarowaniu kogoś (a czemużby nie siebie!?) takim prezentem, warto zwrócić uwagę na projektory japońskiej firmy Epson – jednego z czołowych producentów tych urządzeń na świecie.

Jeden z najpopularniejszych budżetowych projektorów: EH-TW740 – łatwy w obsłudze, intuicyjny sprzęt o rozdzielczości Full HD i dużej jasności 3300 lumenów. Dzięki kompaktowej budowie można go łatwo przenieść i urządzić kino na tarasie albo w ogrodzie. Pozwala uzyskać obraz o przekątnej do  386 cali a to już naprawdę duuuużo.  Dwa wejścia HDMI (w tym jedno MHL) zapewniają również łatwy dostęp do rozrywki, umożliwiając podłączenie odtwarzaczy płyt DVD, konsol do gier i innych urządzeń. Inwestycja w taki projektor to gwarancja rozrywki na lata – przykładowo oglądając codziennie 1 film w trybie eco, jego lampa wystarczy aż na 18 lat bezawaryjnej pracy.

Uwolnij emocje – zabierz je w plener!

Maj w tym roku może nie jest najcieplejszy w historii, ale do drzwi puka już czerwiec, kiedy na pewno z przyjemnością będziemy spędzać więcej czasu na zewnątrz. A spotkanie z przyjaciółmi, kino letnie dla dzieci (Twoich i sąsiadów) czy mecz piłkarski to świetne okazje do tego, by skorzystać z projektora. Niech nic Cię nie ogranicza – nie musisz przecież oglądać filmów tylko w salonie. Projektor to wolność. Inaczej niż tradycyjny telewizor możesz łatwo przenieść go do innego pomieszczenia, zabrać ze sobą na spotkanie towarzyskie, rodzinne, a nawet… na wakacyjny wyjazd. Jedyne, czego potrzebujesz by cieszyć się emocjami w wielkiej skali to dostęp do prądu i kilka metrów powierzchni żeby wyświetlić obraz.

Jeśli jednak bardziej niż w ogródku marzy Ci się relaks z drinkiem na kanapie i dobrym filmem oglądanym w najwyższej jakości, to warto spojrzeć uważniej na projektor ultrakrótkiego rzutu Epson EH-LS300 Android TV. Urządzenie tego typu pozwala na wyświetlanie dużego obrazu przy ustawieniu w odległości zaledwie kilkunastu cm od powierzchni projekcyjnej.

To laserowe urządzenie Full HD ma elegancki wygląd, jest wyposażony w system Android TV oraz wbudowane głośniki YAMAHA i został zaprojektowany, by wyświetlać jasny, kontrastowy obraz o przekątnej do 120″. Używana we wszystkich projektorach Epson technologia 3LCD, także i tu gwarantuje obraz najlepszej jakości dzięki takiemu samemu nasyceniu światła białego i barwnego. Dzięki mocy światła wynoszącej 3600 lumenów, współczynnikowi kontrastu na poziomie 2 500 000:1 oraz funkcji Detail Enhancement generuje realistyczny obraz i wyraziste cienie w głębokiej czerni. Dodano tu też nowy tryb koloru  dostosowujący jasność obrazu do otoczenia.

Projektor do… kosmetyczki?

No, może nie całkiem, ale do torebki już jak najbardziej. Trzeba powiedzieć, że Epson EF-11 to naprawdę zgrabne, miniaturowe (wielkości średniej książki Remigiusza Mroza) i leciutkie (1,2 kg) cacko, które można przenosić z miejsca na miejsce. To laserowy projektor, który wyświetla błyskawicznie na dowolnej powierzchni obrazy o przekątnej do 150 cali. Wbudowana funkcja Miracast pozwala przechwytywać ekran telefonu, laptopa czy tabletu i wyświetlać go za pomocą projektora. Automatyczna korekcja geometrii obrazu sprawia, że przy dowolnym ustawieniu względem ściany czy ekranu już po kilku sekundach jest gotowy do pracy – wystarczy uruchomić pilotem przewodnik powitalny, który przeprowadzi Cię w zrozumiały sposób przez kilka kroków niezbędnej konfiguracji. Laserowe źródło światła zapewnia nie tylko wysoką jasność, ale także obliczoną na co najmniej 10 lat niezawodność. Ten wydajny i niedrogi miniprojektor laserowy wyświetla wyjątkowo czytelne i nasycone obrazy, dzięki współczynnikowi kontrastu 2 500 000:1 zapewnia również wyraźne odwzorowanie cieni i głębokie czernie. Wyjście HDMI umożliwi oglądanie najnowszych programów i filmów, zaś dźwięk jest odtwarzany przez wbudowany głośnik, co uniezależnia go od zewnętrznych systemów audio i sprawia, że jest on prawdziwie mobilny.


Lifestyle

4 mamy, 4 różne kobiety – każda do podziwiania

Redakcja
Redakcja
25 maja 2021
Photo by Ravi Patel on Unsplash

Mnóstwo wzruszających słów o niezwykłej miłości Mam do ich dzieci i do całego świata. Czasem szczęście kosztuje wiele wyrzeczeń, ale to wyrzeczenia podejmowane zawsze w duchu bezgranicznej miłości…

We wspólnej, z Tymbark Vitamini, akcji „100% siebie” mogłyście zgłaszać kobiety, które realizują się w różnych obszarach życia, na 100%! W ramach akcji „100% siebie” przyszło kilka tysięcy zgłoszeń pełnych pasji i zaangażowania, jednak szczególnie chwytały za serce, jedyne w swoim rodzaju – wyznania dla Mam i o Nich. Kilka historii z okazji Dnia Matki publikujemy. Każda z Mam, jest inna, za każdą stoi inna historia, łapiąca za serce, ale prawdziwa i pokazująca różne oblicza macierzyństwa. Często kolorowe – pełne miłości, marzeń i spełniania, równie często ukazujące wyzwania w nowej roli czy doświadczenia życiowe, z jakimi przyszło Im się zmierzyć. Nierzadko przez złe doświadczenia przestaje być dla siebie dobra, żyje w nieustającym poczuciu winy, że sobie nie radzi w nowej roli. Powiedz Mamie, w dniu Jej święta: wspaniała Kobieto, Córko, Siostro, Mamo, Przyjaciółko – pamiętaj, że jesteś wyjątkowa, sama decydujesz o swoim życiu.

Wiesz, co jest twoją największą siłą?

 

1. Daje z siebie swoje 100%, nie szukając poklasku

„14 lat temu zmieniła swoje życie i stworzyła rodzinny dom dziecka 58 dzieciom. Przez te lata nie przespała setki nocy, karmiąc porzucone niemowlęta, a rano jechała do pracy. Widziałam jej zmęczenie i to, jak ciężko przeżywa odejścia dzieci do adopcji. „Życzliwe” osoby mówiły, że trzeba nie mieć serca i niemożliwe jest pokochać obce dziecko, dać szansę na miłość, na dom. Odsunąć na bok swój ból i tęsknotę.”

2. Doskonała zarówno w szpilkach, jak i w trekach

„Żyjąc na 100% nie mam wątpliwości, ze moja energia pochodzi od mamy, która ma jej dwukrotnie więcej. W tym roku kończy 60 lat, które spędziła na nieustającej aktywności z ludźmi i dla ludzi. Jako bibliotekarka buduje lokalną społeczność studentów, historyków, malarzy, rowerzystów, graczy, nauczycieli i aktywistów. Jako mama buduje grono przyjaciół, które jeździ w góry, odkrywa Polskę, chodzi do teatru, wspólnie świętuje i pomaga w trudnościach.”

3. Uczy, że w życiu liczy się miłość do siebie i innych

„Nie ważne, co robi, zawsze robi to z myślą o dzieciach. Wychowała nas sama, udało jej się otworzyć własną firmę. Z brzydkiego kaczątka zmieniła się w silną, pewną siebie i piękną kobietę.”

4. Nie wierzy w to, ale jest inspiracją

„Jej historia zaczęła się na wsi, gdzie urodziła się jako szóste z 12 rodzeństwa. Z siostrą musiała dzielić się nawet butami. Została wypasaczką gęsi i już nigdy nie wróciła do szkoły. Zawsze miała z tego powodu kompleksy. A ja mówię: mamo, uwierz w siebie! Jesteś żoną, matką, siostrą, babcią na 100%. Chcemy chociaż część ciebie odkryć w sobie. Podglądamy cię często, gdy nie widzisz.”

 

Mamo, Twoje 100% jest zawsze wystarczające…

 

 


Zobacz także

Nie wierzę w bezbolesne rozstania. Czy nam się udało? Nadal jesteśmy rodziną, choć większą i po przejściach

„Chcę mieć mamę, która będzie mnie kochać taką jaka jestem, która będzie dla mnie oparciem, której mogę ufać. Czy to możliwe?”

Czy można w Polsce legalnie i bezpiecznie przewozić dzieci bez fotelika? Będziecie zaskoczeni!