Lifestyle

Zastanawiasz się, czy jeszcze powinniście być razem? Czy jest coś, co jeszcze was łączy? Każdy miewa chwile zwątpienia

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
12 grudnia 2018
Fot. iStock/Vasyl Dolmatov
 

Nie znam związków, które nie przechodzą kryzysów. Nie wierzę w zapewnienia, że przez lata świetnie się dogadują, jest idealnie, cudownie i bez wielkich burz, a jak się kłócą, to jedynie o pierdoły. Nie wierzę, bo przez lata my się zmieniamy, mamy inne oczekiwania, pragnienia niż te 15 lat wcześniej. Nasz związek ewoluuje, jeśli za nim nie podążamy żyjąc w iluzji i mrzonce, oszukujemy samych siebie. Żeby się rozwijać, rozwijać tak ważną dla nas relację potrzebne są kryzysy, bo to one sprawiają, że robimy krok naprzód, wychodzimy ze swojej strefy komfortu i zmieniamy perspektywę postrzegania także tego, co między nami jest.

Większość z nas miewa chwile zwątpienia. Zastanawia się, czy jeszcze się kochacie, czy nadal jesteście blisko, czy nie zatraciliście po drodze tego, co was kiedyś łączyło. Jeśli jesteś na takim zakręcie, jeśli masz wątpliwości, jest kilka sygnałów, które upewnią cię, że to nie pomyłka, że pomimo kryzysu nadal warto o ten związek zawalczyć i przezwyciężyć trudności.

Zobacz, nadal jesteście razem

Życie to nie tylko radość i szczęście, to także ból i smutek, i złość. Ale pomimo tego wy nadal jesteście razem. Za każdym razem wychodzicie z kryzysów mocniejsi, trwalszy staje się fundament, na którym zbudowaliście wasz związek. Być z kimś nie tylko na dobre, ale także na złe – to znak, że wybrałaś na życie odpowiedniego człowieka.

Nadal chcecie tego samego

Jeśli doświadczacie trudnej sytuacji, ale nadal chcecie tego samego, przetrwacie każdą burzę. Gorzej, gdy każde z was zaczyna opracowywać osobno wizję idealnej przyszłości, innej niż ta, którą kiedyś wspólnie dzieliliście. Ważne, żeby podstawy – wartości i priorytety pozostawały takie same.

Nadal chcesz się kłócić

Związek umiera wtedy, gdy brak w nim emocji, gdy pozostajecie obojętni, machacie ręką na problemy nie mając zamiaru ich rozwiązywać. Jeśli nadal chcesz dyskutować i walczyć o związek, to znaczy, że jesteś w dobrym miejscu.

Jesteście szczerzy wobec siebie

Czy wiesz, że najważniejsze, co między wami jest, to szczerość? Dlaczego? Bo szczerość idzie w parze z zaufaniem, które jest najsilniejszą podstawą zdrowego związku. Nieuczciwość może doprowadzić do zgnilizny. Dopóki jesteście wobec siebie szczerzy, fundament waszego związku pozostanie silny.

Potraficie przeprosić

Fakt, że jesteś w stanie przeprosić w szybki i zdrowy sposób, oznacza, że twój związek nadal jest mocny. Umiejętność przeproszenia to filar dobrej relacji, bo to zdolność postrzegania sytuacji z punktu widzenia partnera. Każde z was może się pomylić, popełnić błąd. Sztuką jest się do tego przyznać, powiedzieć, że jest ci przykro, że nie stawiasz swojego ego wyżej niż związku.

Wciąż cieszycie się swoim towarzystwem

Co by się nie działo, nadal lubicie spędzać czas ze sobą. Macie swoje wspólne ulubione rytuały, dobrze się bawicie w swoim towarzystwie, jesteście otwarci na siebie. Jeśli wciąż potraficie znaleźć chwile, kiedy cieszycie się spędzonym wspólnie czasem, to świetny znak.

Nadal czujesz się bezpiecznie

Kiedy jesteś z kim, kto jest twoją bratnią duszą, czujesz się komfortowo dzieląc się tym, co w tobie nie tylko dobre, ale też negatywne. Przy nim możesz zawsze być sobą wiedząc, że on ciebie taką akceptuje i kocha. I jeśli nadal tak jest, to pewnik, że obok siebie masz tę właściwą osobę.

Masz poczucie niezależności

Wolność w związku jest niezwykle ważna. Jeśli czujesz, że twoja niezależność nie jest zagrożona, że twoja potrzeba pobycia samej, czy spotkania się z przyjaciółkami nie jest tłamszona przez drugą stronę, to znaczy, że partner cię szanuje, że ci ufa i daje tobie poczucie bezpieczeństwa.

Możecie na sobie polegać

Jedną z najważniejszych rzeczy w związku jest wzajemne wsparcie. Jeśli bez względu na to, co dzieje się w twoim życiu, masz niezachwianą pewność, że możesz na niego liczyć, że twój partner zawsze stanie po twojej stronie, to, pomimo kryzysów, nic nie jest was w stanie zniszczyć.

Świadomość, że bez względu na trudności, będziecie stać po tej samej stronie, niech pomaga wam przetrwać i wyciągnąć wnioski, by wasz związek nadal się rozwijał i stawał się lepszy.


Lifestyle

Marzysz o zdrowych i mocnych paznokciach? Pięć sztuczek, które ci w tym pomogą

Redakcja
Redakcja
12 grudnia 2018
Fot. iStock/ollinka

Mocne i zdrowe paznokcie, to często mało osiągalne marzenie dla wielu z nas. Okazuje się jednak, że nie ma rzeczy nierealnych i my o nasze paznokcie możemy zadbać tak, że bardzo szybko zaczną wyglądać jakbyśmy dopiero co wyszły od manicurzystki. Jesteście ciekawe, jak to zrobić?

Nie przycinaj skórek

Pamiętaj: zdrowe skórki to zdrowe paznokcie. Skórki działają jak uszczelka i bariera, utrzymując nawodnienie i zapobiegając ewentualnym infekcjom. Rozrost paznokci zaczyna się w obszarze nazywanym matrycą – znajduje się tuż poniżej linii naskórka i jest bardzo ważny dla utrzymania zdrowego i nawodnionego paznokcia. woje skórki to ostatnia linia obrony, działają jak tarcza blokująca rozprzestrzenianie się bakterii na paznokciu. Dlatego nie przycinaj skórek, możesz jedynie delikatnie je odsuwać.

Pomiń utwardzacze paznokci

Chociaż użycie utwardzacza do paznokci może wydawać się dobrym pomysłem, jednak tego rodzaju produkty mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Powodują, że paznokieć staje się tak twardy, że pęka i niestety łamie się szybciej. ”

Nawilżaj dłonie

Suche dłonie są poważnym problemem, jeśli chodzi o utrzymanie silnych i zdrowych paznokci. Nie wiemy, że nasze paznokcie i dłonie muszą być traktowane jak skóra twarzy. Po umyciu twarzy, używamy kremu nawilżającego, tymczasem dłonie myjemy bardzo często, ale nie nawilżamy. Tymczasem jest to bardzo ważne, jeśli chcemy zawalczyć o piękne paznokcie.

Używaj mądrze pilnika

Wydawałoby się, że piłowanie paznokci i nadawanie im kształtu jest raczej bezmyślną aktywnością, ale w rzeczywistości może osłabić i łamać paznokcie, jeśli robimy to nieprawidłowo. Używaj pilnika drobnoziarnistego, zacznij od zewnętrznej krawędzi paznokcia i pociągnij w kierunku środka, a następnie delikatnie przesuwaj palcem po pilniku w tym właśnie kierunku. Zbyt duże i szybkie tarcie niszczy paznokcie, które łatwo się wówczas łamią.

Utrzymuj zrównoważoną dietę

Podobnie jak w przypadku skóry i włosów, to, co jesz, wpływa także na twoje paznokcie. Zwiększenie spożycia białka (np. z wieprzowiny, brokułów i soczewicy), biotyny ( np. jaja, łosoś, orzeszki ziemne), cynku (fasolka szparagowa, skorupiaki, nerkowce) i żelaza (wołowina, szpinak, jarmuż) korzystnie wpływają na kondycję paznokci.


źródło: Glamur


Zobacz także

Wszyscy kłamią

Wszyscy kłamią… Dlaczego?!

Regulamin konkursu „Magia SPA we dwoje”

„Teraz albo nigdy” – wygraj fantastyczną komedię z Jennifer Lopez na DVD!