Lifestyle

Miłość leczy duszę i ciało. Zobaczcie koniecznie tę wzruszającą animację

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 sierpnia 2018
Fot. Screen z YouTube/Hospital de Amor
 

Siła miłości jest nieoceniona. Miłość pozwala nam podejmować życiowe decyzje, osiągać sukcesy, realizować marzenia. A kiedy przychodzą trudniejsze czasy, daje nam siłę do walki. Również wtedy, gdy walczymy o to, by po prostu przetrwać… Zresztą, zobaczcie sami. I koniecznie dbajcie o tych, których kochacie. Każdego dnia.


Lifestyle

„Jestem wykończona psychicznie!” Jak sobie radzić ze zmęczeniem emocjonalnym

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 sierpnia 2018
Fot. Pixabay / biznesbaranova / CC0 Public Domain
 

Dla wielu z nas doba nie ma wystarczającej ilości godzin, byśmy mogli spokojnie ze wszystkim „zdążyć”. Wykonanie wszystkich codziennych zadań wymaga zbyt wiele czasu, co tylko napędza poczucie presji i stresu. Jednak kluczem do złagodzenia tego odczucia może być walka ze zmęczeniem emocjonalnym.

Czym jest zmęczenie emocjonalne?

Fizyczne zmęczenie nie jest jedynym rodzajem wyczerpania, które daje nam się we znaki. Mimo że nasze ciało odpoczywa, często umysł nie potrafi się zrelaksować.

Lista najczęstszych objawów zmęczenia psychicznego:

  • Brak uwagi i utrata pamięci: wyczerpanie emocjonalne może sprawić, że nie będziemy w stanie zwrócić uwagi na to, co nas otacza
  • Nadwrażliwość: kiedy nasze emocje osiągną pewną granicę, bardziej prawdopodobne jest wystąpienie skrajnych reakcji emocjonalnych. Tak więc osoby cierpiące na zmęczenie emocjonalne będą częściej czuły się smutne, złe lub „depresyjne”.
  • Niska motywacja: ogólnie zmęczenie emocjonalne wiąże się z negatywnymi myślami i brakiem entuzjazmu do tego, co robimy .
  • Zmęczenie fizyczne: w końcu skrajne wyczerpanie emocjonalne może prowadzić do poczucia chronicznego zmęczenia . Ludzie, którzy cierpią z powodu tego objawu, mogą spać przez 10 godzin i wstają, będąc jeszcze bardziej zmęczeni. Mimo, że odpoczywają, ludzie ci nigdy nie będą w stanie naładować baterii w 100%.

Jak sobie radzić ze zmęczeniem emocjonalnym

1. Daj sobie prawo do relaksu

Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby uniknąć zmęczenia emocjonalnego, jest osiągnięcie spokoju ducha. Bez względu na to, co musisz zrobić, powinieneś mieć dla siebie choć pół godziny dziennie, aby cieszyć się i robić to, co czyni cię szczęśliwym. Z drugiej strony, jeśli masz problemy z koncentracją, możesz próbować ćwiczyć samodyscyplinę, metodą medytacji . Dzięki niej możesz zwiększyć swoją zdolność kontroli umysłu i zdolność do zarządzania swoimi emocjami.

2. Unikaj nadmiernej stymulacji

Żyjemy w świecie „hiperstymulacji”. Nasz umysł nieustannie otrzymuje dużą ilość informacji sensorycznych. W związku z tym jest praktycznie niemożliwe, aby pozostać skoncentrowanym i dostosować się do tego rytmu, który zakłada ciągłe skoki od jednego bodźca do drugiego

Jeśli chcesz walczyć ze zmęczeniem emocjonalnym, upewnij się, że nie pozwalasz, aby otoczenie przejęło kontrolę nad twoją uwagą. Jeśli pracujesz, usuń wszystkie powiadomienia z telefonu i staraj się nie rozpraszać współpracowników.

3. Bądź realistą

Jedną z rzeczy, która wywołuje u nas największy niepokój, jest narzucanie sobie listy rzeczy do zrobienia dłuższych niż to, co możemy faktycznie osiągnąć. Kiedy mamy wiele do zrobienia, jesteśmy wyczerpani i próbujemy zrobić tysiąc rzeczy naraz. Paradoksalnie taka postawa jest ogólnie szkodliwa dla naszej produktywności. Ustal priorytety, wykonuj najpierw te zadania, które są najważniejsze.


Na podstawie: nos pensees.fr


Lifestyle

Szpieg, który mnie rzucił – już niebawem w kinach!

Redakcja
Redakcja
16 sierpnia 2018
Fot. Materiały prasowe

W latach sześćdziesiątych amerykańscy naukowcy chcieli wytresować koty na agentów CIA. Program kosztował podatników 20 milionów dolarów, a naukowców 5 lat pracy. Skrupulatnie przygotowana akcja zakończyła się niepowodzeniem, kot podczas misji wpadł pod samochód. Reżyserka filmu „Szpieg, który mnie rzucił” wpadła na skuteczniejszy pomysł, w jej produkcji agentką zostaje porzucona kobieta, a nie od dziś wiadomo, że zadarcie ze zranioną dziewczyną to śmiertelnie niebezpieczna jazda po bandzie.

Komedia z udziałem Mili Kunis i Kate McKinnon pojawi się na ekranach kin 17 sierpnia. Dziewczyny z gracją, niezależnością i zwinnością kotek stawiają czoła ryzykownym akcjom. Brak odpowiedniego przeszkolenia nie przeszkadza im w braniu udziału w brawurowych pościgach, strzelaninach, ani nie złamie ich podczas tortur. Jednak najważniejszą więzią w „Szpiegu, który mnie rzucił” jest przyjacielska relacja Audrey (Kunis) i Morgan (McKinnon). Ekranowa przyjaźń musiała wyglądać szczerze i wiarygodnie. Dlatego nie tylko Audrey i Morgan zaprzyjaźniły się, również Kunis i McKinnon bardzo się do siebie zbliżyły. „Świetnie się bawiłyśmy na planie, czułyśmy się jak wieloletnie przyjaciółki. Nie mogłam wyobrazić sobie lepszego filmowego doświadczenia. Mila jest fantastyczna”, wspomina pracę na planie Kate McKinnon. Mila Kunis dodaje „Na szczęście bardzo się lubimy, inaczej trudno byłoby to zagrać. Powtarzałyśmy sobie to codziennie na planie. Mogło być kilkanaście stopni na minusie lub kilkadziesiąt na plusie, mogłyśmy być śmiertelnie zmęczone, zawsze powtarzałyśmy sobie to, że się lubimy. Taka jest prawda, uwielbiam Kate. Wydaje mi się, że widać to w gotowym filmie.”

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

SZPIEG, KTÓRY MNIE RZUCIŁ (THE SPY WHO DUMPED ME)

PREMIERA: 17 sierpnia

_SZPIEG, KTÓRY MNIE RZUCIŁ_plakat_W KINACH_1920

Reżyseria: Susanna Fogel

 

Obsada:

  • Mila Kunis („Złe mamuśki”, „Ted”, „Czarny łabędź”, „To tylko seks”)
  • Kate McKinnon („Firmowa gwiazdka”, „Ghostbusters. Pogromcy duchów”, „Asy bez kasy”)
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Gatunek: komedia / akcja

Produkcja: USA 2018

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Komedia producentów takich hitów jak „KOD DA VINCI”, „8 MILA”, „PIĘKNY UMYSŁ”, „KŁAMCA, KŁAMCA”.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Życie zwykłej dziewczyny zmienia się w śmiertelnie niebezpieczną jazdę po bandzie, gdy okazuje się, że jej były chłopak jest super szpiegiem.

Audrey jest uroczą, ale raczej zwyczajną dziewczyną. Nie w głowie jej szalone przygody, ryzykowne postępki, spontaniczne porywy. Jej największą ekstrawagancją jest przyjaźń ze zwariowaną i nieprzewidywalną Morgan. Życie obu dziewczyn zostanie wywrócone do góry nogami, gdy okaże się, że były chłopak Audrey jest tajnym super-agentem, którego tropem podąża oddział zawodowych zabójców. Na skutek fatalnego zbiegu okoliczności Audrey i Morgan będą świadkami strzelaniny, po której zostaną im w mieszkaniu dwa trupy i pen drive z supertajnymi informacjami, których poszukują wszystkie wywiady świata. Żeby ratować skórę i świat dziewczyny będą musiały z dnia na dzień zmienić tożsamość, zwiać do Europy i stanąć do walki z armią facetów, którzy już wkrótce poczują na własnej skórze, że nie ma sensu zgrywać Bonda w walce z zakochaną kobietą.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Zobacz także

5 cech, które pomagają żyć. Każdy może je w sobie odkryć

11 zdań, których nigdy nie powinno mówić się mężatce. I błagam, nie róbcie tego…

Paulina Młynarska: Szkoła to horror. Był moment, że uwierzyłam, że nic ze mnie nie będzie