Go to content

„Miłość do dziecka w pięciu aktach. Do Mojej Małej Niedźwiedzicy”. Akcja „List do dziecka”

Fotomontaż/iStock

Akt 1

Korytarz w przychodni lekarskiej, rok 2010. W poczekalni szczuplutka blondynka z włosami do pasa, rzuca się w oczy, ładna, trochę przerażona, obgryza paznokcie.

Widzisz ją? To ja, Twoja przyszła mama, tylko o tym jeszcze nie wiem. Boję się. Lekarz mówi, że przez policystyczne jajniki będzie mi trudniej zajść w ciążę, a że jestem jeszcze tak szczupła to już w ogóle będzie wyczyn. To drugi lekarz. Spokojny, wyważony, ufam mu. To on w pewnym sensie da mi Ciebie. Ten pierwszy mnie prawie wyśmiał i przekreślił szansę na macierzyństwo. Ale ja się uparłam. Wiedziałam, że gdzieś Jesteś i że będę Twoją mamą.

Wymarzyłam sobie dziewczynkę, z dużymi niebieskimi oczami i burzą loków. Podobną do mnie. A Ty jeszcze nie będąc w moim brzuchu już sobie mnie wybrałaś. Tak dziś żartujesz, ze z góry sobie mnie upatrzyłaś, po tych włosach właśnie. I że wiedziałaś, że będę cudowną mamą.

Ten drugi lekarz zajął się mną troskliwie. Uspokoił. Dał leki. Nawet się nie spodziewał, że jak przyjdę kolejny raz to już razem z Tobą.

Akt 2

Ten sam korytarz w przychodni lekarskiej,  kilka miesięcy później. W poczekalni ta sama szczuplutka blondynka z włosami do pasa, rzucająca się w oczy, ładna, promienieje. Trzyma się za płaski brzuch i wie, że tam jesteś Ty.

17 maja pojawiłaś się w moim życiu. A raczej objawiłaś czterema czerwonymi kreskami na dwóch kolejno wykonanych testach. Popłakałam się ze szczęścia. Dbałam o siebie. Jadłam zdrowo, chodziłam na długie spacery. Pamiętasz szum morza? Smak  sorbetów i gorącej herbaty z cytryną i miodem? Stałam się spokojniejsza. Moje życie zaczęło mieć sens. Nie liczyło się nic, przecież będę mamą, to najważniejsza rola w życiu. Ty byłaś najważniejsza. Szykowałaś rewolucję w moim życiu. Najbardziej burzliwą, najpiękniejszą, pełną uśmiechu i łez.

Mój ulubiony lekarz zaskoczony, ale zadowolony. Czułam się przy nim bezpiecznie.

Chciałam stworzyć Ci piękne 9 miesięcy, a potem przyjąć na świat po królewsku jak na księżniczkę przystało. Przecież było wiadome, że będziesz Nią.  Śliczną, wyczekaną, idealną. Nie mogłam się Ciebie doczekać. Miałam milion pytań, wątpliwości.

Jezu, czy ja będę dobrą mamą? Czy zdam ten egzamin? Nauczę Cię mądrze żyć? Pomożesz mi?

Akt 3

Ten sam korytarz w przychodni lekarskiej,  dwa tygodnie później. W poczekalni ta sama szczuplutka blondynka z włosami do pasa, rzucająca się w oczy, ładna. Na jej bladej twarzy maluje się smutek. Łzy ciekną ciurkiem. Od kilku dni wie, że jest chora. Bardzo.

Nie było wyraźnych sygnałów. Co najwyżej nie chciała jeść tłustych rzeczy, bo było jej ciężko, ale nikt nie wierzył. Myśleli, że chce się odchudzać.

Wyrok zapadł. Żyć będzie, ale z tykającą bombą. A Ty? Obyś choć Ty była zdrowa. Ja sobie poradzę. Mam Ciebie, nie mogę Cię stracić. Jesteś moją siłą, muszę walczyć. Jak będę wyglądać w Twoich oczach, jeśli się poddam? Pomożesz mi przez to przejść? Będę dbała o nas najlepiej jak umiem. Lekarka w szpitalu daje Ci szansę, byleby tylko Ciebie urodzić. Potem zajmiemy się mną. Teraz Ty, rośnij sobie. Będę dbała o Ciebie. Wygodnie Ci? A kop sobie kop!  Zobaczysz, przyjdziesz na świat i będzie pięknie. Uratowałaś mnie, ja dałam Ci życie. Jesteśmy sobie potrzebne. Damy radę.

Akt 4

Korytarz nowoczesnej kliniki, izba przyjęć. 7 lat później. Ta sama szczuplutka blondynka z włosami do pasa, rzucająca się w oczy, ładna. Jest spokojna. Boi się trochę.

W końcu jest szansa na wyzdrowienie. Jedna nieudana próba za nami. Ty jesteś zdrowa, śliczna, pięknie się rozwijasz. Mój mały cud, którego nie powinno być. Dajesz mi siłę do walki. Bez Ciebie bym się poddała. Za Twój uśmiech, przytulenie, łapki wokół szyi, pierwszy ząbek, łzy kiedy zrobisz bam, mogę oddać wszystko. Dla Ciebie wbijałam sobie w ciało igły, przetrwałam setki godzin objawów grypopodobnych, siniaki na ciele, byleby tylko wyzdrowieć, nie być dla Ciebie zagrożeniem ani balastem. Być zdrową mamą, uśmiechniętą nie przez łzy, ciągle słysząca tę tykającą bombę w ciele.

Teraz wygrana jest możliwa. Dostaję kilka fiolek magicznych tabletek, które mają zniszczyć złego. Masz ważne zadanie. Liczysz mi ich ilość każdego dnia i przypominasz bym wzięła je na czczo. Przytulasz się i mówisz, że wygram. Że damy radę. Uśmiecham się. Mam Ciebie. Moją ursę minor, małą niedźwiedzicę, która mnie utrzymuje przy życiu. Jesteś wspaniała.

Akt 5

Salon w nowoczesnym mieszkaniu,  kilka miesięcy później. Ta sama szczuplutka blondynka z włosami do pasa, rzucająca się w oczy, ładna. Roztrzęsiona krzyczy na mężczyznę jej życia. Ociera łzy. Pakuje jego rzeczy. To tak bardzo boli.

Nocami wyję w poduszkę. Za dnia jestem supermamą. Ty wiesz, że coś jest nie tak. Przytulasz się częściej, pytasz o tatę. I ciągle rysujesz nas troje. Widzisz moje łzy i pytasz tak po prostu, a nie możesz mu wybaczyć?

Gdyby nie Ty, pewnie nie wstałabym z łóżka, zalana łzami leżałabym nieruchomo. Musiałam wstać dla Ciebie. Pracować, robić zakupy, gotować i prać. Uśmiechać się, rozmawiać z nim, byś się nie przejmowała. Musiałam żyć. Znów mnie uratowałaś. Ja Ci dałam życie i po prostu miłość, najlepiej jak potrafię. Ty zaś od ponad 8 lat jesteś moim skarbem, największą radością, ratunkiem, sensem życia. Dałaś mi je wielokrotnie. Nauczyłaś mnie kochać bezwarunkowo, przepraszać za błędy, wybaczać, cieszyć się drobiazgami, doceniać małe sprawy, płakać z radości, walczyć z całych sił, uśmiechać się bez powodu, przytulać milion razy dziennie, cierpliwie czekać. Jesteś moją Małą Niedźwiedzicą, drobną, ale silną, która z życiem bierze się za bary. Dzięki Tobie istnieję, żyję, kocham i jestem lepszą wersja samej siebie.

Poli-Ann

Akcja „List do dziecka”

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wybrane listy opublikujemy. A spośród nich wybierzemy laureatów.”

List przesyłajcie na adres kontakt@ohme.pl z dopiskiem „List do dziecka” oraz informacją, jak chcecie zostać podpisani.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Zasady:

1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe.

2. Czas trwania akcji: 17.05. 2018 – 1.06.2018 roku.

3. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze pocztowym Organizatora.

4. Jedna osoba, może wygrać jedną nagrodę.

Tym razem mamy dla was nie lada niespodziankę, do naszej akcji włączyli się cudowni Partnerzy i Sponsorzy i… przygotowali dla was świetne nagrody! Zresztą zobaczcie sami!

PS: Zestawy nagród znajdziecie na dole. 😉

Partnerzy:

ADAMADA_logo logo_Baltin2-1

 Facebook Instagram

 Facebook Instagram

logo-FOXGAMES_bez_tla  ziajka jeż logo

Facebook Instagram

 Facebook Instagram

Befado_logo Floradix-Logo (1)

 Facebook | Instagram

 Facebook 


Nagrody:

NAGRODA I STOPNIA

1 x rodzinny weekend w Hotelu Baltin*

Jesień nad morzem jest wspaniała. Powietrze przepełnione jodem, szum fal i ciepłe promienie jesiennego słońca. Dla tych, którzy cenią sobie uroki tej pory roku przygotowaliśmy specjalną ofertę.

 • wyśmienite śniadania w formie bufetu szwedzkiego
 • obiadokolacje z dużym wyborem dań ciepłych i zimnych
 • Wi-Fi
 • darmowy dostęp do basenu, jacuzzi, sauny, łaźni
 • bezpłatne wypożyczenie rowerów
 • nielimitowany dostęp do sali ćwiczeń
 • nieograniczona zabawa w sali Baltinek dla najmłodszych Gości
 • możliwość korzystania z pokoju do gier (X-Box, bilard, piłkarzyki)
 • rozległy ogród z siłownią zewnętrzną oraz dużym placem zabaw

Wejscie_glowne

Weekendowy pobyt dla rodziny  Baltin Hotel w zarezerwowanym uprzednio terminie, w okresie 1.10 – 31.12.2018 roku,  z wyłączeniem okresu Świąt Bożego Narodzenia.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

*Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

linia 2px

NAGRODA II STOPNIA

3 x zestaw nagród, składający się z:

1 x gra Pingolo

Kto zostanie na lodzie? Wesołe pingwiny to niezłe zgrywusy, zawsze gotowe na figle i zabawy. Chowają przed innymi kolorowe jajka. Gracze rzucają 2 kostkami i starają odgadnąć, który pingwin ukrywa jajka w kolorze wskazany przez kostki. Pierwszy gracz, który zbierze na swojej górze lodowej 6 pingwinów wraz z ich kolorowymi jajkami, wygrywa grę. W tej wesołej rywalizacji przydadzą się dobra pamięć i odrobina szczęścia.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x gra Gobblety

Chyba każdy z nas grał kiedyś w kółko i krzyżyk. Nikt jednak nie wyobrażał sobie pewnie, że tę prostą grę można nieco ulepszyć i sprawić, że będzie wymagała jeszcze większych umiejętności taktycznych i dawała jeszcze więcej radości! Wydawnictwo Fox Games stworzyło jednak coś niepowtarzalnego – kółko i krzyżyk z możliwością „zjadania” pionków przeciwnika (albo nawet własnych). Zasady są proste – każdy z graczy dostaje 5 pionków w 3 różnych rozmiarach, aby móc pod nimi schować pionki drugiego gracza. Trzeba więc dobrze rozegrać rundę, aby nie zostać zbyt szybko zjedzonym i jednocześnie móc zjeść przeciwnika.

Gra przeznaczona dla dzieci powyżej 5 roku życia.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x plecaczek-worek

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 zestaw kosmetyków marki ziaja (składający się z: emulsji wodoodpornej dla dzieci spf 25, emulsji wodoodpornej dla dzieci spf 50+,  emulsji wodoodpornej dla dzieci spf30, mleczka dla dzieci wodoodpornego w sprayu spf 30, mleczka dla dzieci po opalaniu)

01116_ZIAJKA EMULSJA DO OPALANIA DLA DZIECI SPF 25_46826_bs 01114_ZIAJKA EMULSJA DO OPALAN.DLA DZIECI SPF 50+_46822_bs
01118_ZIAJKA MLECZKO DLA DZIECI PO OPALANIU_SPRAY_46818_bs 01115_ZIAJKA EMULSJA DO OPALANIA DLA DZIECI SPF 30_46824_bs 01117_ZIAJKA MLECZKO DLA DZIECI WODOODPORNE SPF30_SPRAY_46817_bs

Laureaci otrzymują zestawy kosmetyków Ziaja z serii ziajka, które obejmują niezbędne latem preparaty fotoochronne z SPF 25, 30 i 50 oraz łagodzące mleczko po opalaniu. Ziajka już od pierwszych chwil życia Twojego dziecka troszczy się o zdrową pielęgnację i wspomaga naturalne funkcje delikatnej skóry. Przebadane klinicznie, bezpieczne i skuteczne preparaty ziajka powstały w oparciu o długoletnie doświadczenie w opracowywaniu kosmetyków dla dzieci i niemowląt oraz we współpracy ze specjalistami w dziedzinie pediatrii, dermatologii, alergologii i stomatologii.

1 x tonik Floradix Kindervital

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Floradix Kindervital – w trosce o zdrowie Twojego dziecka

 • Zawiera 9 najważniejszych witamin i wapń, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju
 • Wapń i witamina D są potrzebne do utrzymania zdrowych kości i zębów
 • Polecany wszystkim dzieciom w okresie wzrostu
 • Produkt w 100% naturalny, smaczny, dzieci go lubią.

linia 2px

NAGRODA III STOPNIA

5 x zestaw nagród składający się z:

1 x dowolne obuwie tekstylne lub koszulka wybrana przez laureata w sklepie Befado

 242p077  110P311
 251X083  116X234

1 x zestaw dwóch książek od Wydawnictwa Adamada (zestawy zostaną przydzielone laureatom losowo)

zestaw nr 1.

rozowa-walizka.1

Różowa walizka

sam-i-watson-przeganiaja-gniew.1

Sam i Watson przeganiają gniew

zestaw nr 2.

 o-kamilu-ktory-patrzy-rekami.1

O Kamilu, który patrzy rękami

 wielka-ksiega-ciemnosci.1

Wielka księga ciemności

zestaw nr 3.

zwierzeta-wokol-nas-przeciwienstwa.1

Zwierzęta wokół nas. Przeciwieństwa

 wszyscy-ziewaja.1

Wszyscy ziewają

zestaw nr 4.

 skarb-czarnej-mumii.1

Skarb Czarnej Mumii

 ariol-wszyscy-jestesmy-osiolkami.1

Ariol. Wszyscy jesteśmy osiołkami


zestaw nr 
5.

piate-przez-dziewiate.1

Piąte przez dziewiąte

wazne-rzeczy.1

Ważne rzeczy

1 x zestaw kosmetyków marki ziaja  (składający się z: emulsji wodoodpornej dla dzieci spf 25, emulsji wodoodpornej dla dzieci spf 50+,  emulsji wodoodpornej dla dzieci spf30, mleczka dla dzieci wodoodpornego w sprayu spf 30, mleczka dla dzieci po opalaniu)

1 x tonik Floradix Kindervital

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.