Go to content

„Miażdżyca z Depresją i Alzheimerem pojechali w podróż”. Miłość w czasach słabości… Niezwykła historia

Fot. Filip Miller

Facebook obiegły zdjęcia dwojga starszych ludzi. Ludzi, których połączyła miłość, a rozdzielić chciała choroba. Niezwykle wzruszający wpis i jeszcze piękniejsza zdjęcia, pokazujące, że wiek nie ma ograniczeń, że chcieć to móc – i kochać i chwytać każdą chwilę, która nam została.

Filip Miller pisze na swoim fanpage’u:

„Pięć lat temu zmarła Rena Starzewska, kuzynka mojego dziadka a dokładnie trzy lata temu dołączył do niej mąż, Julek Bojanowski. Tym samym z powierzchni ziemi zniknęła niesamowita para, którą miałem okazję fotografować. Przez całe życie aktywni, ciekawi nowych miejsc, pełni energii.Spotkali się późno, ale może dzięki temu żyli intensywniej. Choroba i wiek zawiązały w pewnym momencie spisek, chciały to zmienić. Alzheimer Reny zrodził depresję Julka. Rodzinna narada, padł pomysł: “Julek kupcie campera”
Wygrała siła charakteru i zaistniała szansa na powrót do tego, co zawsze lubili i robili. Julek zapakował Renę i leki do auta. Miażdżyca z Depresją i Alzheimerem pojechali w podróż.
Zaczyna się słodko – gorzka opowieść, w którą wkrada się coraz bardziej choroba. Renę wchłania Alzheimer, Julek ma coraz większe kłopoty z chodzeniem. Słowacja, Kraków, Góra Żar, wykłady, wystawy, gorące termy, aquapark, spotkania z przyjaciółmi.
Miałem poczucie, że biorę udział w “niecodzienności”. Chciałem pokazać to unikalne i wyjątkowe podejście do podeszłego wieku. Chciałem udokumentować stan, w którym ciało zwalnia a umysł biegnie do przodu”.

A teraz zobaczcie tych niezwykłych ludzi.

Źródło: Facebook