Lifestyle

Melania i Ivanka Trump: trudne relacje macochy i pasierbicy – czy w tej plotce jest ziarnko prawdy?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
7 lipca 2017
Fot. Screen z Instagrama / melania_ivanka_trump
 

Dzieli je 12 lat różnicy, łączy – ten sam mężczyzna. Dla jednej mąż, dla drugiej ojciec. Media rozpisują się o trudnych, wręcz „chłodnych” relacjach macochy Melanii Trump z pasierbicą – Ivanką. Co miałoby być ich przyczyną? Oczywiście zazdrość o względy Donalda Trumpa. Jednak w tym trójkącie rolę „tej złej” przypisuje się córce, a nie macosze.

Pierwsza Dama

Swojego męża poznała w 1998 roku, na przyjęciu z okazji New York Fashion Week, na które Donald Trump, już wtedy bajecznie bogaty, przyszedł z inną kobietą. Wykorzystując jej chwilową nieobecność poprosił Melanię o  numer telefonu. Nie dostał go jednak, a 28-letnia modelka odpowiedziała mu zaczepnie: „Daj mi swój numer, to zadzwonię”. Siedem lat później byli już małżeństwem. I choć Donald Trump nigdy nie ukrywał swoich politycznych ambicji, ona ponoć nie była im przychylna.

Pani Trump urodziła się w Sevnicy, małym miasteczku leżącym około godziny drogi od stolicy Słowenii, Ljubljany, w stosunkowo  zamożnej rodzinie. Melania studiowała architekturę, ale porzuciła ją, kiedy w wieku 18 lat podpisała kontrakt z agencją modelek w Mediolanie i zaczęła pracować w Europie i USA pojawiając się w prestiżowych kampaniach reklamowych. Ma własną firmę biżuteryjną i sama projektuje. W 2006 roku urodziła syna Barrona. Jakie są jej relacje z mężem? Nikt tego nie wie. Uważni obserwatorzy  czytają je z gestów lub braków gestów Trumpa, który nie kryje się ze swoim seksizmem i mizoginizmem. Mówi się, że Melania jest ofiarą przemocy domowej, uwięzioną w złotej klatce.

Pierwsza Córka

Ładna, świetnie wykształcona 35-latka, jest córką Donalda z jego pierwszego małżeństwa z Ivaną. Oczko w głowie tatusia i jego pierwotna nadzieja na odziedziczenie imperium Trumpa jest silnym symbolem kulturowym: księżniczka w kraju, w którym nie ma dynastii panującej, dowód skłonności swojego dość prymitywnego w zachowaniu ojca do delikatności i czułości. Jako córka jest lojalna do bólu, zdaje się być jedyną osobą w otoczeniu Trumpa, która ma na niego realny wpływ. Prawa ręka i faworytka prezydenta USA , ma jego pełne zaufanie i już w tej chwili jest jednym z jego najważniejszych doradców w Białym Domu.

Macocha i jej pasierbica

Te relacje nigdy nie były bardziej skomplikowane. Podczas, gdy żona Donalda Trumpa wyraźnie cierpi na brak zainteresowania ze strony męża, bywa traktowana z lekceważeniem, a nawet publicznie upokarzana (pewnie pamiętacie głośno komentowane zachowanie prezydenta podczas inauguracji prezydentury), jego córka przejmuje częściowo obowiązki Pierwszej Damy. Jak to możliwe? Kiedy Melania zdecydowała się po styczniowym zaprzysiężeniu pozostać w Nowym Jorku w dwupiętrowym apartamencie pary i nie zamieszkała od razu w Białym Domu, Ivanka szybko wykorzystała sytuację, spakowała trójkę swoich dzieci oraz  męża i przeniosła całą rodzinę do Waszyngtonu, by być blisko ojca i móc zastąpić Melanię. Przejęła nawet skrzydło Białego Domu zarezerwowane dla Pierwszych Dam, a także uczestniczyła w spotkaniach z premierem Kanady Justinem Trudeau i z kanclerz Angelą Merkel. Ivankę okrzyknięto Pierwszą Córką Ameryki, co znacznie umocniło jej pozycję i nie przyczyniło się do poprawy stosunków z macochą.

Ta sytuacja spowodowała, że ​​media zaczęły kwestionować zasadność małżeństwa prezydenta, nazywając jego związek z Melanią „iluzją”, a specjaliści analizując mowę ciała prezydenckiej pary skupili się również na relacjach między panią Trump  a Ivanką, czytając z ich gestów wzajemną niechęć i chłód. Cóż, taki obrót spraw nie sprzyja oczywiście dobrej atmosferze w związku Melanii z zakochanym w córce mężem. Silny związek Donalda z Ivanką (tak silny, że słynący z zadziwiających wypowiedzi Trump, powiedział kiedyś, że gdyby Ivanka nie była jego córką, chętnie by się z nią spotykał), wynika też z łączących ich podobieństw. Wygląda na to, że jest ich więcej niż między prezydentem i jego żoną. To Ivanka dzieli z nim pasję do narciarstwa i golfa oraz świata polityki i wielkiego biznesu. Wiecznie obecna w życiu swojego ojca nie przyjęła nowej ukochanej z otwartymi ramionami, tym bardziej, że Donald Trump słynął z licznych, niestałych romansów. Kobiety w życiu Trumpa się zmieniały, Ivanka była stale obok.

Choć więc oficjalnie Biały Dom zaprzecza jakoby panie miały ze sobą „na pieńku”, a  one obie starają się zamieszczać w mediach społecznościowych wpisy świadczące o ich wzajemnej sympatii („Melania jest bardzo inteligentna, ciepła i ma wielkie serce” ),  psychologowie i obserwatorzy wiedzą swoje: między macochą a pasierbicą panuje zimna wojna.

 

 

 


Lifestyle

Zadbaj o swoją skórę najlepszymi kosmetykami. Niech twoje ciało będzie dla ciebie, a ty dla niego. Akcja „7 dni dla siebie”, wyzwanie #5

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
7 lipca 2017
Fot. iStock/gilaxia
 

Zmiany zazwyczaj kojarzą się nam z siedmiomilowymi krokami, z rewolucją w naszym życiu na miarę rzucenia wszystkiego w pioruny i wyprowadzenia się w dziką głuszę.

Nic bardziej błędnego. Jeśli czujemy, że nadszedł w naszym życiu czas na zmiany warto zacząć od najmniejszych rzeczy, od tych najdrobniejszych, na które na co dzień zazwyczaj nie zwracamy uwagi. Tak, wiem, to bywa trudne, bo zazwyczaj oczekujemy spektakularnych zmian. Chcemy, by nasze życie zatrzęsło się w posadach. Tymczasem to nie o to chodzi. Najważniejsze, choć jest to najtrudniejsze, to zacząć od małych kroczków.

Jak często wierci nas w żołądku, a my sami nie wiemy, czego tak naprawdę chcemy. Zamiast podejmować pochopne decyzje warto dać sobie czas na przemyślenia, na zastanowienie się, czego pragniemy, co chciałybyśmy robić, w jakim miejscu być. To naprawdę jest lepsze niż raptowne rzucanie się na wszystkie pomysły, które przyjdą nam do głowy.

W naszej akcji „7 dni dla siebie” chodzi między innymi o takie właśnie poszukiwanie, o zatrzymanie się i znalezienie w sobie odpowiedzi na pytanie: czego ja tak naprawdę chcę.

Wiecie, co w całej tej drodze jest ważne? Ważne jest zadbanie o siebie, nie tylko w sposób mentalny, ale też na poziomie naszego ciała. To dopieszczenie naszej skóry dotykiem, zapachem. Tak, abyśmy mogły poczuć się komfortowo same ze sobą, by nasze ciało też podążało za nami, by odwdzięczało się nam swoją witalnością i siłą. Zawsze w takich momentach wraca do mnie przytaczana już nie raz, ale zawsze warta wspomnienia, historia psycholog, z którą kiedyś rozmawiałam, a której na warsztatach zadano pytanie: „jak często przytulasz siebie”. Ona ze zdumieniem stwierdziła, że nie robi tego wcale, że swoje ciało traktuje jak rzecz nabytą, która jest i ma jej służyć. Nic bardziej błędnego – aby ciało nam służyło, potrzebuje naszego wsparcia, naszej pielęgnacji, w końcu naszej uwagi na jego potrzeby.

Przyjrzyjcie się sobie, wsłuchajcie się w to, co mówi wasza skóra, cera? Czego jej dzisiaj potrzeba? Może odpowiedniego nawilżenia, a może orzeźwienia i oczyszczenia?

Nic tak nie działa na zmysły i na dopieszczenie naszego ciała, jak starannie dobrane kosmetyki. My, dzisiaj w ramach naszej akcji polecamy naturalne kosmetyki Vianek (do wygrania), które odpowiednio wpłynął na nasze zmysły i ukoją zmęczone często gonitwą, stresem, ostatnio pewnie też słońcem, ciało. Koniecznie powinniście wypróbować obłędny malinowy peeling Vianka, którego już sam zapach wprawia nas w dobry nastrój, nie mówiąc o efektach. Producent kosmetyków zadbał o to, by pieściły one nie tylko naszą skórę, ale także nasze zmysły. Te kosmetyki pachną tak, że chciałoby się je zjeść. Co może być przyjemniejszego, gdy stosowany kosmetyk wpływa nie tylko korzystnie na naszą skórę, ale też ogólnie na samopoczucie.
Fot. Twoja Sesja

Fot. Twoja Sesja


Pomyślcie o tym, jak najlepiej zadbać o siebie, przynieść odprężenia i relaks, bo wiadomo, że w takiej atmosferze myśli stają się lżejsze, a nasza intuicja  wyostrza się podpowiadając nam często najlepsze rozwiązania dla zmian.

 

 Akcja „7 dni dla siebie”

Zadanie konkursowe

Jeśli chcesz wziąć udział w naszej akcji “7 dni dla siebie” od 03.07. br. do niedzieli 9-tego lipca (czyli przez siedem dni) śledź nasze wpisy dotyczące akcji. Oprócz porad ekspertów znajdą się tam także wyzwania dla was, które, chcąc wziąć udział akcji, możecie podjąć pisząc każdego dnia w komentarzu odpowiedź na postawione zadanie. 

Wyzwanie #5 Przytul się do siebie – napisz w komentarzu pod tym tekstem, jak dzisiaj zadbasz o swoje ciało. Co takiego zrobisz, by poczuło się  z tobą dobrze. Obojętnie jakiej sfery te zmiany dotyczyć będą, pamiętaj, że aby je zrealizować potrzebujesz ciała, które czuje się zadbane i kochane. To jak? Podejmujesz dzisiejsze wyzwanie i spróbujesz, by przytulanie samej siebie weszło w zdrowy nawyk? 

Oczywiście autorki najciekawszych komentarzy, najbardziej aktywne uczestniczki akcji, zostaną nagrodzone wyjątkowymi nagrodami.

_F4A2629

Partnerami akcji „7 dni dla siebie” zostali:

ronic

Ronic, producent wysokiej klasy wyciskarek i blenderów, strażnik zdrowego stylu życia

denson

Denson, innowacyjna formuła regeneracji i ochrony włosów

esentioC

Esentio C, pierwsza witamina C w kapsułce dojelitowej

logo-vianek

Sylveco

LOGO Decathlon

Decathlon, sieć sklepów sportowych

logo (2)

Feminum –  nawilżające żele przywracające komfort miejsc intymnych

FitBox

Fit Box 4 You, catering dietetyczny

0000_STREFA_3_logo (1)-kopia

Strefa 3, idealne miejsce dla duszy i ciała

twoja sesja.logo-kopia

Twoja Sesja, ekskluzywne sesje fotograficzne i metamorfozy dla kobiet,

Akcja „7 dni dla siebie”

Weź udział w naszej akcji podejmując proponowane wyzwanie i dodając komentarz pod każdym z artykułów dotyczących akcji. Najbardziej aktywne uczestniczki akcji, a przy tym autorki najciekawszych komentarzy, zostaną nagrodzone wyjątkowymi nagrodami.

Nagrody:

1 x Blender analogowy Ronic*

blender

*Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.


3 x zestaw produktów Feminum, składający się z:  Feminum, Feminum Fit i Feminum Aktiv

Nawilżające żele przywracające komfort miejsc intymnych.

feminum (1)


5 x szampon marki DENSON

Denson_logo

DENSON to wyjątkowy szampon, który dba o twoją skórę głowy i każdy etap wzrostu włosa . Zaczynając od mieszka włosowego, a kończąc na części keratynowej „włókna ” włosa. Masz wypadające włosy , po wielokrotnych zabiegach chemicznych ? Twoje „cebulki ” potrzebują pełnego odżywienia, dotlenienia i nawilżenia ? DENSON dostarczy Twoim włosom niezbędnych składników aby je odżywić i zapobiec ich wypadaniu. Masz wypadające włosy z powodów androgennych ? DENSON posiada składniki hamujące enzym 5 alfa reduktaza odpowiedzialny za łysienie tego typu. Masz problematyczną skórę głowy ? Zbyt suchą, zbyt łuszczącą ? A może odwrotnie, przetłuszczającą się ? DENSON posiada składniki dbające o komórki odpowiedzialne za nawilżenie i regulację sebum.

18766112_1680911012217916_7612712889129602987_n


3 x pięciodniowy dzienny catering na trenie Warszawy

fitbox (1)-kopia


5 x karnet na serię treningów w Strefie 3 w Warszawie

vouchery VacuaActiv

Karnet obejmuję serię 6 treningów na wybranych urządzeniu Vacu Activ w Strefie 3 w Warszawie.


LOGO Decathlon

Decathlon to międzynarodowy producent i dystrybutor odzieży oraz sprzętu sportowego. Misją Decathlonu jest umożliwianie jak największej liczbie ludzi czerpania radości i korzyści płynących z uprawiania sportu.  Swoje założenie: „Sport dla wszystkich – wszystko dla sportu” realizuje w Polsce, oferując swoje artykuły w 45 sklepach stacjonarnych i w sklepie online.

1 x torba fitness TRAINING SMALL DOMYOS

torba

2 x mata do jogi COMFORT 8mm DOMYOS

big_476fc627eeac43f7bc2fb5a12c6b75d0


5 x zestaw kosmetyków marki VIANEK, w skład, którego wchodzą:

  1. Wzmacniający tonik i płyn micelarny 2w1
  2. Nawilżający tonik-mgiełka do twarzy
  3. Nawilżający krem do twarzy na dzień
  4. Intensywnie odżywczy krem do twarzy na noc
  5. Łagodząca maseczka do twarzy
  6. Odżywcza maseczka-peeling do twarzy
  7. Ujędrniający żel pod prysznic
  8. Energetyzująco-detoksykujący peeling do ciała

vianek nagrody (1)

logo-vianek


Czas trwania akcji od 03.07.2017 do 09.07.2017. Ogłoszenie wyników 17.07.2017 na portalu www.ohme.pl

Regulamin akcji znajdziecie TUTAJ.


Lifestyle

Kobieta uciekająca od brutalnego partnera porzuca psiaka wraz ze wzruszającą notatką

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
7 lipca 2017
fot. screen z Facebooka/ Connor and Millie's Dog Rescue

Pracownicy lotniska w Las Vegas znaleźli niedawno porzuconego szczeniaka oraz poruszający list od jego właścicielki. Jak się okazało, kobieta uciekła od partnera, który stosował wobec niej przemoc i choć nie chciała porzucać psiaka, nie miała innej możliwości.

Treść znalezionej notatki brzmiała następująco:

„Cześć! Jestem Chewy! Moja właścicielka była w przemocowym związku i nie stać jej było na lot ze mną. Nie chciała mnie zostawiać z całego serca, ale nie ma innej możliwości.  Mój były chłopak kopnął mojego psa podczas kłótni i ma teraz dużego guza na głowie. Prawdopodobnie potrzebuje weterynarza. Tak bardzo kocham Chewy’ego – proszę kochajcie go i zajmijcie się nim.”

ppsiak

fot. screen z Facebooka/ Connor and Millie’s Dog Rescue

Mały Chewy trafił do Connor and Millie’s Dog Rescue – organizacji zajmującej się pomocą potrzebującym psom, gdzie został opatrzony i czeka na nowych właścicieli, którzy zapewnią mu ciepły i kochający dom. Historia szczeniaka poruszyła tysiące internautów, którzy zgłosili się do jego adopcji, a nawet zainteresowała media!

fot. screen z Facebooka/ Connor and Millie's Dog Rescue

fot. screen z Facebooka/ Connor and Millie’s Dog Rescue

Trzymamy kciuki za Chewy’ego, a także za jego byłą właścicielkę – z pewnością nie było jej łatwo wyrwać się z toksycznej relacji i porzucić ukochane zwierzę.

Na podstawie: www.indy100.com

www.facebook.com/connorandmilliesdogrescue

Zapisz


Zobacz także

Chcemy Pokojowej Nagrody Nobla dla WOŚP i Jurka Owsiaka!

Nie pomagam mojej żonie. Dlaczego miałbym „pomagać”? Ten post pewnego męża bije rekordy popularności w Internecie

Naturalne suplementy, które ułatwiają odchudzanie

Naturalne suplementy, które ułatwiają odchudzanie