Go to content

Małe liściki przy kawie… czyli jak jedna karteczka może zmienić czyjś świat. Akcja #rodzINKA. Tydzień III, wyzwanie 16

Fot. iStock / Alexandra Iakovleva

„Kocham Cię”, „Pójdzie Ci świetnie Skarbie” albo „Czekoladka jest w torebce” – zdarzyło się wam kiedyś podrzucić komuś bliskiemu małą karteczkę? Dla jednych to święte rytuały dla innych egzotyczna forma okazywania uczuć. Bez względu na to, do której grupy się zaliczacie, dzisiejsze wyzwanie, to właśnie przygotowanie takiego, małego liściku! Dlaczego?

Małe liściki przy kawie

Nic tak  nie rozgrzewa serca i nie udowadnia, że jesteśmy komuś bliscy, jak każdy, nawet najmniejszy dowód, jego obecności, uwagi czy troski.

Pamiętam, gdy kiedyś przed ważnym spotkaniem, którym ogromnie się stresowałam, znalazłam po rozłożeniu laptopa małą, nieziemsko brzydką karteczkę: „Fajnej zabafy na spodkaniu Mamo” [pisownia oryginalna] z ogromnym czerwonym sercem i dołączoną gdzieś w torebce, zmumifikowaną czekoladką dla dzieci. Chyba nie muszę opowiadać, jak ważna ta karteczka była.

Pozwólmy sobie na odrobinę luzu, na dorzucenie do śniadaniówki dzieci namalowanego serducha, na szybkie „Kocham!” wrzucone do kieszenie kurtki naszego partnera/partnerki. A może przygotujecie po powrocie do domu dwa kubki zbożówki z bitą śmietaną i dołączycie do niej małą zagadkę? „Zgadniesz, nie zmywasz” – brzmi jak wyzwanie. 😉

A może, jeśli to wy wstajecie pierwsi w domu, przygotujecie w filiżance odpowiednie składniki i dodacie jedynie zachęcająco karteczkę „Wypij mnie”?

Bawcie się drobiazgami, tak, jak lubicie najbardziej!

Akcja #rodzINKA

Codziennie będziemy zachęcać was do budowania niezwykłych więzi z waszymi bliskimi. Do tworzenia wyjątkowej rodziny u podstaw, z tych wszystkich najdrobniejszych rzeczy, szczegółów, które budują szczęście. Czasu, który dla siebie mamy – nawet jeśli to tylko 10 minut poświęcone poranne wypicie kubka zbożówki i kromkę z dżemem. Bo rodzina, zawsze jest warta tych pięciu minut, upieczonego ciasta czy wspólnie obejrzanego filmu. A każdy z nas z pewnością znajdzie swój ulubiony sposób na to, by być blisko i naładować swoje rodzinne baterie!

Nasza akcja podzielona będzie na cztery tygodnie tematyczne (niech to będzie niespodzianką!), codziennie będziemy publikować dla was jedno, malusieńkie wyzwanie. W komentarzach do artykułów, piszcie, czy podjęliście wyzwanie i czy zrobiło się wam ciepło na serduchu, a może zamiast korzystać z naszej wskazówki wymyśliliście inny sposób na wzmacnianie więzi? Napiszcie nam o tym. Wśród najbardziej aktywnych uczestników, wybierzemy zwycięzców, którzy po zakończeniu akcji #rodzINKA wygrają fantastyczne rodzinne nagrody. A dzisiejsze wyzwanie to…

footer-grain

Tydzień III – Małe przyjemności

Trwa trzeci tydzień naszej akcji #rodzINKA, przez kolejne siedem dni będziemy zachęcać was do sprawiania sobie i innym małych przyjemności. Czasem właśnie takie drobiazgi sprawiają, że mamy udany dzień. Czyjś uśmiech, krótka wiadomość, świadomość, że jesteśmy ważni dla tej własnie osoby – sprawiają, że dzieje się magia. Właśnie tak rozpoczynają się największe zmiany na lepsze. A może macie już swoje małe rytuały, które dodają wam skrzydeł? Napiszcie nam o tym!

Dzień 15

Przygotujcie mały liścik dla kogoś ważnego w waszym życiu! Nie zapomnijcie o komentarzu, super nagrody czekają! Napiszcie nam koniecznie, jak wykonaliście zadanie – a może to wy dostaliście dzisiaj liścik do kawy?

Żeby było jeszcze milej, specjalnie od INKI przepis na coś smacznego…

Pan Marcepan

Składniki:

Składniki na masę marcepanową:

– 100 g obranych migdałów

– 50 g cukru pudru

– 2 krople olejku migdałowego

Składniki na kawę marcepanową:

– 3 łyżeczki kawy INKA Błonnik

– 50 g marcepanu

– 100 ml mleka migdałowego

– kostka gorzkiej czekolady

Przygotowanie:

W kielichu blendera miksujemy obrane migdały z olejkiem migdałowym do momentu, aż staną się klejące. Następnie masę wykładamy na blat i posypujemy cukrem pudrem. Ugniatamy, aż masa stanie się plastyczna. W małym rondelku podgrzewamy mleko i dodajemy do niego odpowiednią ilość marcepanu i kawę INKA. Następnie przelewamy do szklanek i posypujemy startą gorzką czekoladą.

Zobacz również inne przepisy tutaj.

Patronem akcji i sponsorem nagród jest

38

Nagrody:

I stopnia:

3 x zestaw INKA składający się z:

 • 1 x torba filcowa
 • 2 x kubek emaliowany Inka
TD 43 (1) Inka kubek blaszany minka Inka kubek blaszany klosy
 • 1 x puszka Inka Klasyczna
 • 1 x Inka Błonnik
 • 1 x Inka Wapń
 • 1 x Inka z orkiszem
 • 1 x Inka Bio z figami
 • 1 x Inka karmelowa
 • 1 x Inka czekoladowa
 • 1 x Inka mleczna
9960957-10-Inka-puszka-2014 9720055-01-Inka-kawa-zbozowa-z-orkiszem-36szt-front
9720052-00-Inka-Bio-Figowa-100g 9720017-01-Inka-Wapn-100-bez-txt 9483998-03-Inka-Blonnik-100g-bez-txt
9483967-04-Inka-karmelowa-200g 9483941-06-Inka-czekoladowa-200g 9483939-05-Inka-mleczna-200g

II stopnia:

12 x zestaw INKA składający się z:

 • 1 x puszka Inka Klasyczna
 • 1 x Inka Błonnik
 • 1 x Inka Wapń
 • 1 x Inka z orkiszem
 • 1 x Inka Bio z figami
 • 1 x Inka karmelowa
 • 1 x Inka czekoladowa
 • 1 x Inka mleczna

Akcja trwa od 19.02.2018 do 18.03.2018 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

ZOBACZ WSZYSTKIE WPISY ZWIĄZANE Z AKCJĄ #rodzINKA